Copy


Smíšená obchodní komora
  Česko-tichomořská aliance 

ČESTA NEWSLETTER ZÁŘÍ-ŘÍJEN 2016

 

Podnikatelská mise do Chile zaměřená na Energetiku

Mise se uskuteční v termínu 19. – 21. října 2016 pod vedením Ing. Martina Tlapy, MBA,  náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí. Cestu  organizuje MZV ČR a ZU Santiago de Chile ve spolupráci s ČESTA v rámci projektu ekonomické diplomacie MZV ČR tzv. PROPED.

Základem programu budou jednání a setkání  na následujících institucích: ministerstvo ekonomiky, ministerstvo energetiky, ministerstvo zahraničních věcí, Comisión Nacional de Energía, CORFO, dále pak podnikatelské fórum, seminář o podnikatelském a investičním prostředí v Chile a další  B2B schůzky s potenciálními partnery.  

Další informace najdete zde.

Galavečer ČESTA, 24. 8. 2016

 
Za přítomnosti velvyslanců, představitelů vlády, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a dalších složek ekonomické diplomacie a státní správy zahájila dne 24. srpna oficiálně svou činnost Smíšená obchodní komora Česko-tichomořská aliance. Na slavnostním večeru nechyběli ani zástupci českých společností, které již v teritoriu působí nebo mají o vstup na něj zájem.
Více fotografií z galavečera ve Vrtbovské zahradě najdete zde.
EXPOMINAPERU 2016
 
Skupina českých firem navštívila v období 13.–22. září 2016 Peru v rámci společné prezentační akce, jejímž cílem bylo prohloubit obchodní spolupráci v oblasti těžby nerostných surovin, environmentálních služeb a obnovitelné energetiky. Český výrobce důlních strojů DUVAS-UNI realizoval vlastní expozici na regionálně významném veletrhu Expomina, jehož 6. ročník v tu dobu probíhal v Limě. Na též veletržní akci s potenciálními obchodními partnery zároveň jednaly české firmy v oblasti environmentálních služeb a obnovitelné energetiky, GEMEC UNION a PHOTON ENERGY. Firmy navíc v rámci svého pobytu v Peru pod vedením obchodní komory ČESTA absolvovaly na míru vytvořený program, zahrnující přijetí v sídlech vybraných kompetentních institucí.
Více zde. Zdroj: www.mzv.cz/lima
SIC LAB (inovační centrum)
Výkonná ředitelka ČESTA Šárka Stegbauerová se stala mentorkou projektu SIC LAB.
SIC LAB je určen všem začínajícím podnikatelům, vizionářům a inovátorům, kteří buď chtějí rozjet vlastní podnikání nebo ve své již existující firmě inovovat, ale neví jak na to. Špičkoví mentoři jim během 10 týdnů poradí, jak navrhnout a v reálném světě ověřit fungující podnikatelský model a jak najít cestu k prvním potenciálním investorům.

SAVE THE DATE 

seminář
Tichomořská aliance jako perspektivní trh pro české firmy v oblasti energetiky, infrastruktury, životní prostředí a zpracování vody – aktuální projekty

 dne 14. listopadu 2016 od 10:00 do 13:00 hod.

Obchodní a investiční příležitosti státu Tlaxcala, Mexiko
V rámci své návštěvy seznámil Mariano González Zarur, guvernér mexického státu Tlaxcala, zástupce českých podnikatelů s obchodními a investičními podmínkami a příležitostmi. Seminář pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Velvyslanectví Spojených států mexických.
Prezident ČESTA vystoupil na konferenci SMART CITIES a udržitelný rozvoj 2016

Dne 13. září 2016 proběhla v Konferenčním centru Hotelu Olšanka konference Smart Cities a udržitelný rozvoj 2016, která se zabývala projekty Smart Cities v České republice, technologiemi a službami pro Smart Cities a ekosystémy pro udržitelný rozvoj chytrých měst. Více informací zde.
Zdroj: Sdělovací technika
Prezentace v rámci MSV - Kolumbie, Mexiko, Peru a Chile

KOLUMBIE, MEXIKO, PERU a CHILE – slibné trhy pro český export a jejich specifika - informačně nabitá prezentace zemí Tichomořské aliance pořádaná CzechTrade proběhla 4. 10. 2016 v rámci  MSV Brno. Všechny prezentace najdete zde.
 

Rozhovor s velvyslancem ČR v Kolumbii J.E. Milošem Sklenkou

 
Kolumbijci v nedělním  referendu těsně odmítli mírovou dohodu vlády s povstalci z radikálně levicového hnutí FARC. Rozhovor s velvyslancem ČR v Kolumbii J.E. Milošem Sklenkou na téma referendum o mírové dohodě naleznete zde. (minuta 158:45)

Kolektivní nevědomí umění a drog

Vernisáž výstavy:
27.10.2016 od 19:00

Trvání výstavy: 27.10.-31.12.2016
 
Vnitřní obrazy duše a vnější krása světa. Analogie interního a externího. Drogy, psychedelika, změněné stavy vědomí, imaginace, meditace. Démoni a andělé. Amazonský prales v odrazu urbanistické džungle velkoměst. Nekonečná pestrost duše a světa. Závislost, nemoc ducha a zmatek moderního světa. Důležitost spirituality při léčbě závislosti. Spiritualita jako součást procesu úzdravy.
Více informací zde.

 

Muž z obrazu

Film o krajanu Vladimíru Kozákovi  a jeho následovníku Mnislavu Zeleném Atapanovi.
 
Po stopách českého cestovatele Vladimíra Kozáka z Bystřice pod Hostýnem do brazilského státu Paraná a s jeho následovníkem etnologem Mnislavem Atapanou Zeleným k indiánům na Alto Xingú v Matto Grosso. Na radnici v malebném moravském městečku Bystřice pod Hostýnem visí velmi nezvyklý obraz – starý muž a bělovlasá paní obklopeni polonahými indiány s pomalovanými obličeji a oštěpy. Kde se tam vzal? V roce 1976 ho namaloval slavný Zdeněk Burian na zakázku jistého Vladimíra Kozáka. Dokument ke shlédnutí zde.

Nobelovu cenu míru získal kolumbijský prezident

Juan Manuel Santos Calderón, ve funkci od 7. srpna 2010

Norský Nobelův výbor uvedl, že ocenění Santosovi udělil „za jeho odhodlané úsilí dovést ke konci více než padesát let dlouhou občanskou válku, která si vyžádala životy nejméně 220 tisíc Kolumbijců a vyhnala z domovů téměř šest milionů lidí“. Číst dál.


 

Další zajímavé informace z regionu na: www.cesta.lat

Copyright © 2016, ČESTA, All rights reserved.


Smíšená obchodní komora
Česko-tichomořská aliance

Spálená 51, 110 00 Praha 1Pokud si nepřejete dostávat tento Newsletter kontaktujte: barbora.dohnalova@cesta.lat
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
CESTA · Uruguayská 17 · Prague 160 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp