Copy
View this email in your browser

Uudiskiri
NR 57
Uudiskiri on mõeldud assotsiatsiooni liikmete ning laiema üldsuse teavitamiseks EKJA tegevustest ja keskkonnajuhtimisest.


Selle kuu uudiskirjast leiab:
  • Rohelise Kontori koolitus
  • Ringmajanduse  head praktikad
  • Uued liikmed

Kalender

Sündmused:
09.03.2021 Juhtide Klubi: Ringmajandus ja -mood. Kas reaalne muutus või trendisõnad?
16.03.2021 "ISO 9001 ABC rõhuasetusega tugi- ja põhiprotsessidel"
01.04.2021 Rohelise Kontori koolitus "Roheline Kontor - mis ja milleks?"
Roheline Kontor
Rohelise Kontori koolitus tuleb taas!

Meil on rõõm teatada, et meie iga-aastane Rohelise Kontori koolitus "Roheline Kontor - mis ja milleks?" on taas tulemas!

Koolitus kestab terve päev, mille jooksul räägivad meile Stockholmi Keskkonnainstituudi eksperdid Harri Moora ja Evelin Piirsalu Euroopa Rohelise Kontori süsteemist ning jagavad näpunäiteid, kuidas oma kontoris keskkonnateadlikult ja tervislikult tegutseda. 

Koolitus toimub 1. aprillil 2021 MS Teamsi vahendusel. Registreerimisvormi leiate SIIT!

Täpsema ajakava ja info koolituspäeva kohta leiate EKJA kodulehelt.

Roheline kontor

- mis see tegelikult on ja kuidas selleks kvalifitseeruda?
Rohelise Kontori süsteem on välja töötatud selleks, et vähendada kontoris tekkivaid keskkonnamõjusid, vähendades kontoripõhise tegevuse üldkulusid energia- ja ressursikasutuse ning jäätmetekke vähendamise kaudu. Lisaks motiveerida töötajaid ning tõsta ettevõtte mainet.

Täna on Rohelise Kontori tunnistuse saanud enam kui 50 organisatsiooni, nende seas näiteks Eesti Energia, Statistikaamet, JCDecaux Eesti, Ellex Raidla Advokaadibüroo, Tallinna Linnateater, Tallinna Haridusamet jpt.
Vaata lisa!

Ringmajandus

Ringmajanduse head praktikad

Jaanuaris toimunud Eesti Kvaliteediühingu juhtimiskonverentsi "TAASKÄIVITUS" raames jagati häid kogemusi, uuenduslikke lahendusi ja tutvustati tublisid tegijaid. Oma kogemustest ringmajanduse põhimõtete rakendamisel rääkisid kolme ettevõtte esindajad, kelle tegemistega saab allpool lähemalt tutvuda.

Ringmajanduse parimate praktikate kogumine toimub "Ringmajanduse ja ringdisaini parimad praktikad" projekti raames, mis on toetatud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt. Parimate praktikate tutvustamisega jätkame ka järgmistes EKJA teabelehtedes. 
Uuendusliku reoveepuhastustehnoloogia kasutuselevõtt

Ettevõte toodab reoveest biogaasi kasutades anaeroobset reovee puhastustehnoloogiat, mis on eesrindlik tehnoloogia ja uuenduslik lahendus puitmassitehaste kõrval.

Tutvu ettevõttega!
Veopakendid ja erinevad korduskasutuse lahendused

Kaupade veol tekitatud pakendiprügi (jäätmete) massist 50% on veopakend. Korduskasutuse teenuste arendamisega on seda võimalik üsna kiiresti oluliselt vähendada.
 
Korduvkasutatavate pakendite haldus

Alternatiivina ringlevate pakendite ostmisele pakub Nefab pakendite ühiskasutamist. Korduvkasutatavad pakendid on ideaalsed ettevõtetele, kes transpordivad pidevalt samas või sarnases suuruses tooteid ning ei vaja igale tootele ühekordset pakkelahendust.
 

Värsked liikmed


Juhtimiskoolituse OÜ

Juhtimiskoolituse OÜ pakub ettevõtetele laialt levinud juhtimissüsteemide standardite alaseid koolitusi ja vajadusel nõustamist. Ettevõtte juhataja Alar Sistok on pikaajaliselt tegelenud juhtimissüsteemide auditeerimise kui ka koolituste läbi viimisega.

Hendrikson & Ko

Hendrikson & Ko tegevused hõlmavad eri organisatsioonilisi tasandeid alates ruumilisest planeerimisest kuni projekteerimise ja järelvalveni. Nemad rakendavad ISO 9001:2015 standardile vastavat kvaliteedijuhtimissüsteemi ning lähtuvad oma tegevuses kvaliteedialastest juhtpõhimõtetest.
Tere tulemast uutele liikmetele!

Muud huvitavat lugemist

Kandideeri AccelerateEstoniasse!

Kui sul on ideid, kuidas kaasa aidata rohepöördele ja samal ajal pakkuda hetkel Eestis aset leidvatele probleemidele 'mängumuutvaid' lahendusi, arendada mõjukas majanduslik võimekus või luua avaliku sektori kaudu süsteemseid muutusi, siis nüüd on võimalus need ideed teostuseni viia!
aE pakub võimalusi ja ressurssi koostööks, et väärt ideed tuvastada ja ellu viia!
 
Putukaväil kutsub osalema Tallinna ja Helsingi rohetaristu uuringus

Küsitluse eesmärk on uurida Tallinna ja Helsingi elanike arvamusi linnalooduse elementide ja nende planeerimise kohta. Lisaks kahe linna ühistele küsimustele käsitletakse küsimustikus kahte pilootala – Putukaväila Tallinnas ja kavandatavat Kalasatama piirkonda Helsingis.
 

Ringmajanduse infokiri
Eesti Kaubandus ja Tööstuskoja Teataja

Keskkonnaõiguse veebruari uudiskiri
Põhjamaade Ministrite veebruari uudiskiri
TööstusEST veebruari uudiskiri

Tule liitu EKJA Facebook'i grupiga!


Kui Sa pole veel meie EKJA Facebooki grupiga liitunud, siis nüüd on sinu võimalus! 

Tule ja saa osa põnevatest uudistest ja üritustest, mis Eestis kui ka mujal maailmas aset leiavad!
Liitu siin!
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon facebook
EKJA koduleht
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon MTÜ
Erika 14, Tallinn

Kui tahad meiega ühendust võtta, kirjuta:
ekja@ekja.ee

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) · Lai 34 · Tallinn 10133 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp