Copy
View this email in your browser

Uudiskiri
NR 58
Uudiskiri on mõeldud assotsiatsiooni liikmete ning laiema üldsuse teavitamiseks EKJA tegevustest ja keskkonnajuhtimisest.


Selle kuu uudiskirjast leiab:
  • Ringne jäätmemajandus Eestis
  • Ringmajanduse head praktikad
  • Rohelise Kontori koolitus
  • EKJA liikmete tegemisi

Kalender

Sündmused:
13.04.2021 Veebiseminar "Ringmajanduse KUIDAS? sessioon 5" 
28. ja 30.04.2021 Ringdisaini sprindi koolitus
14. - 15.04.2021 Veebikoolitus "Energiasäästmislahendused tööstuses ja ärikinnisvaras"

Järelvaadatav:
02.03.2021 “Käitlus/väitlus” I osa – plastmaterjali ringmajandus
30.03.2021 Veebiseminar "Ringne jäätmemajandus Eestis - kuidas edasi?"

Ringmajandus

Ringne jäätmemajandus Eestis - kuidas edasi?

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni Ringmajanduse Foorum korraldas 30. märtsil 2021 veebiseminari “Ringne jäätmemajandus Eestis – kuidas edasi?”, mille raames käsitleti tänase olmejäätmete käitlussüsteemi probleemkohtasid ja pakuti välja võimalikke lahendusi, mis aitaksid jäätmete ringlussevõttu terviklikult arendada.

Jäätmekäitluse problemaatikat on siiani käsitletud üsnagi kitsalt ja ühekülgselt, avamata suurt pilti ja arvesse võtmata vajadust arendada olmejäätmete käitlussüsteemi terviklikult. Seminar tõi hästi välja selle, et olmejäätmete käitluse teema on väga kompleksne ning erinevate osapoolte nägemused võivad olla ka mõneti erinevad. Seetõttu on edasiste sammude tegemisel ülioluline roll poliitilistel otsustajatel, kes peavad kõiki osapooli kaasates kiiremas korras ära otsustama Eesti jäätmekäitlussüsteemi edasise toimimise alused ja selleks ka vajaliku õigusliku aluse paika panema.

Üritust toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Pikema kokkuvõtte leiate SIIT!
Ringmajanduse head praktikad
 
Ringmajanduse parimate praktikate kogumine toimub "Ringmajanduse ja ringdisaini parimad praktikad" projekti raames, mis on toetatud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt. Parimate praktikate tutvustamisega jätkame ka järgmistes EKJA teabelehtedes. 
Elektroonikajäätmete tekke vähendamine

Foxway OÜ propageerib IT-seadmete taaskasutust ja tagab taaskasutatud seadmete hea kvaliteedi ja lõpptarbija usalduse taaskasutatavate seadmete vastu. Seadme taaskasutuse ja ressursside säästmise kaudu aitavad nad kaasa ka oma süsinikujalajälje vähendamisele. 
 
Taaskasutatud plastikust ehitusmaterjalid

Neular on 2009. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb plastpakendite ümbertöötlemise ja plastikust profiilide tootmisega. Täna on nad ainus Eesti ettevõtte, mis tegeleb segaplastjäätmete ümbertöötlemisega. Nende aastane tootmismaht on 2 400 tonni ja eesmärgiks on suurendada aastast tootmismahtu 10 000 tonnini.

Tutvu ettevõttega!
 


 
Roheline Kontor

Rohelise Kontori koolitus toimus taas!

EKJA korraldas 01. aprillil järjekordse Rohelise Kontori koolituse "Roheline Kontor - mis ja milleks?", mille eesmärk oli anda ülevaade Rohelise Kontori süsteemist ning jagada näpunäiteid, kuidas oma kontoris keskkonnahoidlikult ja tervislikult tegutseda.

Koolituspäev osutus väga edukas. Kokku osales 38 inimest 27 erinevast ettevõttest. Tulenevalt COVID-19 olukorrast tegime sel aastal koolituse täies mahus veebipõhiselt. 

Siinkohal täname ka SEI Tallinna eksperte Harri Moorat ning Evelin Piirsalu, kes taaskord korraldasid Rohelise Kontori huvilistele väga informatiivse ning sisutiheda koolituspäeva. Samuti täname meie külalisesinejana üles astunud LHV Panga Rohelise Kontori esindajaid Age Leedot ning Karmen Vikatit.

Täna on Rohelise Kontori tunnistuse saanud ligi 40 organisatsiooni, nende seas näiteks Eesti Energia, Tallinna Lastekodu, JCDecaux Eesti, Ellex Raidla Advokaadibüroo, Tallinna Linnateater, LHV Pank jpt.

Kutsume ettevõtteid ühinema Rohelise Kontori süsteemiga! 
Täpsemalt süsteemi ja põhimõtetega tutvumiseks vaata lisa siit!

EKJA liikmete tegemisi

Tallinna Sadam tarbib nüüdsest ainult Eestis toodetud rohelist elektrit

Tallinna Sadam sõlmis Eesti Energiaga lepingu taastuvenergia ostmiseks ning tarbib nüüdsest ainult Eestis toodetud rohelist elektrit.
Sõlmitud lepinguga varustab Eesti Energia 2021. aasta jooksul Tallinna Sadamat 10 GWh mahus taastuvelektriga sadama omatarbeks. Seeläbi jääb aastas kokku emiteerimata ligi 7 000 tonni CO2-te.
 
Roheinnovatsioon ja jätkusuutlikkus

Roheinnovatsioon ja jätkusuutlikkus on teemad, mis lähiaastatel jõuavad laiemalt paljude ettevõtete strateegiatesse. Hendrikson & Ko pakub oma klientidele roheinnovatsiooni juhtimist organisatsioonis. Lisaks osutavad nad ka toodete ja teenuste elutsükli analüüsi ja haldust (LCA, LCC, EPD jne).
 

Muud huvitavat lugemist

Keskkonnaministeerium ja Eesti Pandipakend plaanivad pandipakendiringlust laiendada

Keskkonnaminister Tõnis Mölder ja Eesti Pandipakendi tegevjuht Kaupo Karba sõlmisid koostöölepingu, et ühiste jõupingutustega pandipakendite ringlussevõttu veelgi suurendada. Eesti Pandipakend võttis 2020. a. plastpakendeid taaskasutusse 90%, metallpakendid 95%  ja klaaspakendeid 86%.
 
Plastitööstus sundseisus: toormehindade tõus küündib kohati üle 70%

Heitlikud ajad maailmamajanduses tõstsid plastitööstuse ohutaju juba aasta tagasi, kui senini efektiivsed tarneahelad lakkasid toimimast. Toonast teadmatuse fooni arvestades möödus pandeemia esimene kõrgperiood siiski võrdlemisi talutavalt nii plastitoorme tootjatele kui ka töötlejatele.
 

Ringmajanduse infokiri
Eesti Kaubandus ja Tööstuskoja Teataja

Keskkonnaõiguse veebruari uudiskiri
Põhjamaade Ministrite veebruari uudiskiri
TööstusEST veebruari uudiskiri

Tule liitu EKJA Facebook'i grupiga!


Kui Sa pole veel meie EKJA Facebooki grupiga liitunud, siis nüüd on sinu võimalus! 

Tule ja saa osa põnevatest uudistest ja üritustest, mis Eestis kui ka mujal maailmas aset leiavad!
Liitu siin!
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon facebook
EKJA koduleht
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon MTÜ
Erika 14, Tallinn

Kui tahad meiega ühendust võtta, kirjuta:
ekja@ekja.ee

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) · Lai 34 · Tallinn 10133 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp