Copy
View this email in your browser

UUDISKIRI
NR 63
Uudiskiri on mõeldud assotsiatsiooni liikmete ning laiema üldsuse teavitamiseks EKJA tegevustest ja keskkonnajuhtimisest.


Selle kuu uudiskirjast leiab:
  • Eesti ettevõtete edukad näited ringmajanduse ärimudelitest
  • Selgusid aasta olulisimad keskkonnaauhinnad
  • Keskkonnakaitseluba 3.0
  • Rohelise Kontori aastalõpuseminar
  • Keskkonnasõbralikkus on auasi: kuidas muuta tavaline kontor rohebürooks?

Kalender

Sündmused:

15.12.2021 Rohelise Kontori aastalõpuseminar “Kuidas vältida ja vähendada kontori IT- ja digiprügi?”
15.12.2021 Cleantech Estonia töötubade sari "Kuidas hinnata keskkonnamõju? Töötuba ökoloogilise jalajälje analüüsimisest" 
19. - 20.01.2022 Ringmajanduse konverents "Ringiga edasi"
25.01.2022 Eesti Kvaliteediühingu juhtimiskonverents "Andmed räägivad"

Ringmajandus

Eesti ettevõtete edukad näited ringmajanduse ärimudelitest ja ringdisaini lahendustest


Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) poolt 23. novembril 2021 korraldatud järjekordsel veebiseminaril „Ringmajanduse parimad praktikad – väljakutsed ja võimalused“ jagati Eesti ettevõtete edukaid näiteid ringmajanduse ärimudelitest ja ringdisaini lahendustest. Oma kogemusi jagasid Comodule (2021. aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitli omaja), Artisana ehk Stella Soomlais stuudio (2021. aasta ringdisaini edendaja) ja Autolevi. Esinejad keskendusid eelkõige ringsete ärimudelite arendamise suurimate ettevõttesiseste ja -välise väljakutsete ja võimaluste väljatoomisele. Lisaks andis Eesti Disainikeskus ülevaate ringmajanduslikke ärimudeleid toetavatest tööriistadest, mida ettevõtted saavad kasutada nii iseseisvalt kui ka välise nõustamise abil.

Loe lähemalt!
 
Augustikuus sai EKJA kodulehe ringmajanduse rubriik ringmajanduse parimate praktikate tutvustuste näol olulise täienduse.

Seega tule julgelt ja tutvu Eestis ringmajanduse põhimõtteid rakendavate ettevõtetega!
Tutvuma!
Selgusid aasta olulisimad keskkonnaauhinnad

Keskkonnaministeerium jagas novembri algul pidulikul galal eelmise aasta keskkonnaauhindu. Esmakordselt anti üle aasta keskkonnanoore, aasta keskkonnasõbraliku haridusasutuse ja aasta keskkonnavaldkonna mõjuisiku tiitlid. 

Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte kategoorias sai peaauhinna Comodule, kes on maailma üks juhtivamaid mikromobiilsuse arendajaid. Lisaks märgiti ära ka keskkonnajuhtimise valdkonna eriauhinnaga AS Tallinna Sadam, ringdisaini edendaja tunnustuse pälvis Artisana OÜ (Stella Soomlais stuudio) ja jäätmekäitleja edendaja tunnustuse Weerec OÜ.

Teiste auhinna saajate kohta saate täpsemalt lugeda keskkonnatunnustuste kodulehelt!
Õigusloome


Keskkonnakaitseluba 3.0

Käesoleva aasta oktoobris andis Keskkonnaministeerium teada, et on taaskord võtnud ette keskkonnakaitselubade süsteemi korrastamise ja kaasajastamise. Teatest nähtuvalt on tegemist 2021. aasta mais alustatud projekti jätkutegevustega. Keskkonnaministeeriumi teate kohaselt on projekti peamine eesmärk muuta keskkonnakaitselubade nõuded taotlejatele selgemaks ja mõistlikumaks, samuti lühendada menetlusaega. 2021. aasta suvel on projekti raames juba  läbi viidud mitmeid intervjuusid ning korraldatud koosloome töötuba. Käesoleva aasta novembris korraldati projektiga seotud avalikkusele suunatud virtuaalkohtumine, kus anti ülevaade projekti eesmärkidest, tegevustest ja ajakavast.  

Keskkonnakaitselubade süsteem olemasoleval kujul loodi Eesti õiguses esmakordselt keskkonnaseadustiku üldosa seadusega, mis jõustus 2014. aastal. See seadus sätestab Eesti keskkonnaõiguse kontseptuaalse vundamendi. Seaduses on kirjas põhimõisted, keskkonnakaitse põhimõtted, igaühe ja käitaja kohustused, keskkonnaalased õigused ja integreeritud keskkonnaloa menetluskord.

Loe lähemalt!

Roheline Kontor


Rohelise Kontori aastalõpuseminar tuleb taas!

15. detsembril 2021 toimub järjekordne Rohelise Kontori aastat kokku võttev seminar.
Seekordsel veebipõhisel seminaril tutvustatakse osalejatele võimalusi, kuidas kontorites vältida ja vähendada IT- ja digiprügi. Lisaks jagavad oma kogemusi ka uued Rohelised Kontorid.
Traditsiooniliselt kuulutame välja ka selle aasta parima Rohelise Kontori tiitli saaja.

Täpsema info leiab EKJA kodulehelt!Keskkonnasõbralikkus on auasi: kuidas muuta tavaline kontor rohebürooks?

Paindlikke töövõimalusi peetakse tänapäeval küll väga tähtsaks, kuid aina enam panustavad tööandjad kontori ja tööruumide keskkonnamõjude vähendamisse. 
Eesti Energia poolt Postimehes avaldatud artiklis tulevad jutuks võimalused, millele võiks iga tööandja mõelda oma kontori rohelisemaks muutmise puhul - alustades rohelisest energiast ja lõpetades siseterviserajaga, et motiveerida töötajaid kontoris rohkem liikuma. Eesti Energia on Rohelise Kontori süsteemi rakendanud alates 2017. aastast.

Mõnus ja positiivne töökeskkond tõstab tööviljakust! 

Loe artiklit siit!Roheline Kontor
 
- mis see tegelikult on ja kuidas selleks kvalifitseeruda?
Vaata lisaks!

Muud huvitavat lugemist

Eesti Kvaliteediühingu juhtimiskonverents “ANDMED RÄÄGIVAD”


Eesti Kvaliteediühingu seekordsel juhtimiskonverentsil räägitakse andmetest ja kvaliteedist. Andmetele ja tõenditele tuginemine on kvaliteedijuhtimise aluspõhimõte, mis on tänapäeva maailmas omandamas järjest laiemat tähendust.
Konverentsil räägitakse mõõtmisest ja hindamisest, uutest tehnoloogiatest, suurandmetest, tehisintellekti võimalustest. Miks ja milliseid andmeid koguda? Millist meetodit valida? Kuidas andmeid tõlgendada ja tulemusi kasutada? Kuidas mõõta ja hinnata kvaliteeti erinevates valdkondades?
 


Ringmajanduse konverents "Ringiga edasi"


Keskkonnaministeerium korraldab tuleva aasta algul 19. - 20. jaanuaril 2022 juba kolmanda ringmajanduse konverentsi. Konverentsi eesmärk on eelkõige seada sihte tuleviku väljakutsete lahendamiseks ning jagada juba tänaseks saadud kogemusi. 
Konverentsil saab osaleda oma kodust lahkumata, kuna esinejad toovad põletavad teemad kuulajateni läbi ekraanide. Nagu tavaks, toimuvad esimesel päeval erinevad ettekanded ja paneelarutelud, teine päev sisaldab endas erinevaid töötubasid.
Täpsema ajakava ja registreerimise lingi avaldab Keskkonnaministeerium lähiajal. Täpsemat infot konverentsi sisu kohta jagame kindlasti ka meie järgmistes uudiskirjades.
 
Põhjamaade Ministrite novembri uudiskiri
Keskkonnaõiguse novembri uudiskiri
Eesti Kaubandus ja Tööstuskoja Teataja

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon facebook
EKJA koduleht
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon MTÜ
Erika 14, Tallinn

Kui tahad meiega ühendust võtta, kirjuta:
ekja@ekja.ee

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon · Erika 14 · Tallinn 10416 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp