Copy
View this email in your browser

Uudiskiri
Uudiskiri on mõeldud assotsiatsiooni liikmete ning laiema üldsuse teavitamiseks EKJA tegevustest ja keskkonnajuhtimisest.

Mis on tulemas?

20.05.2020  EKÜ ja SOL Balticsi Veebiseminar "Tööle peale eriolukorda ehk töökoha puhtus ja tervise tagamine uue tervisekriisi ennetamiseks"
21.05.2020 Veebiseminar "Süsinikuneutraalne ringne majandus – väljakutsed ja võimalused koroonakriisist väljumisel."
21.05.2020 EKJA Üldkoosolek
21.05.2020 Koolitus "Energiatõhususe projektide edukas käivitamine ettevõttes."

Uudised

EKJA liikmete üldkoosolek

EKJA liikmete üldkoosolek toimub  21. mail 2020 kell 13:30 veebikeskkonnas.

Üldkoosoleku päevakorras on

  • 2019. aasta tegevuste ülevaade 
  • 2019. aasta majandusaasta aruande kinnitamine
  • 2019. aasta tegevuskava ja eelarve kinnitamine
  • Muu

EKJA üldkoosolekule ootame osalema ja hääletama tegevliikmeid ja toetajaliikmeid. Juhul, kui ettevõtte esindaja osaleda ei saa, võib liige volitada teise ettevõtte esindaja.

EKJA üldkoosolekule registreerimine siin: https://forms.gle/MKX6eLjERv5RgHmQ6
 

Osale küsitluses! 


Hea lugeja,

EKJA kutsub ettevõtteid vastama küsimustikule (vt link all), mille eesmärk on  hinnata tänase COVID-19 pandeemia ja sellega kaasneva kriisi mõju ettevõtete majandus- ja keskkonnategevusele. Küsimustele vastamine aitab meil analüüsida ja välja pakkuda võimalikke edasisi samme kriisist väljumiseks, võttes arvesse ka vajadust liikuda majanduslikult ja keskkonna seisukohast jätkusuutlikuma majandusmudeli suunas. 
Küsimustik on anonüümne ja me esitame kogutud andmeid ainult üldistatud kujul. Küsimustikule vastamine võtab ca 10 minutit.

Küsimustiku leiad siit.

Süsinikuneutraalne ringne majandus – väljakutsed ja võimalused koroonakriisist väljumisel


Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) on koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega (SEI Tallinn) korraldamas järjekordset veebipõhist seminari, kus arutletakse käesoleva koroonaviiruse pandeemiast tekkinud kriisi võimalikust mõjust Euroopa Liidu rohelise kokkuleppega ette nähtud süsinikuneutraalse ja ringse majanduse arendamisele. Veebiseminar toimub 21.05 kell 14:30 – 17:00

Tänaseks on selge, et käesolev kriis avaldab suurt survet paljude riikide ja ka ettevõtete pikaajalistele keskkonnaalastele eesmärkidele. Keskkonnaga seotud investeeringutest tulev kasum on väga pikaaegne ning riikidel on vajadus turgutada oma majandust ja ettevõtjaid lühiajaliste meetmetega, mis ei pruugi toetada süsinikuneutraalseid ja ringseid lahendusi. Kuidas mõjutab tänane kriis Euroopa Liidu ja Eesti majanduse- ja keskkonnapoliitikat? Millised väljakutsed seisavad ees ja millised võimalused avanevad Eesti ettevõtetel? Kuidas praegusest kriisist välja tulla nii, et taastumine oleks kiire ja kooskõlas rohelise kokkuleppe eesmärkidega? Neile ja mitmetele teistele küsimustele püüame vastust anda  21. mail toimuval veebiseminaril.
 
Seminaril teevad ettekande Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ning Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Samuti annavad ülevaate olukorrast Eesti suurettevõtete esindajad.

Seminar on tasuta ning see viiakse läbi Eesti keeles. 

Seminarile registreerimine ning lisainfo siit.

Üritust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kas tekstiilisektorit saaks jätkusuutlikumaks muuta?


Praegune kriis tõstab teravalt esile saastava moe- ja tekstiilisektori kitsaskohad. 17. aprillil toimunud  veebiseminaril arutleti, kas tekstiilisektorit saaks jätkusuutlikumaks muuta ringmajanduslik lähenemine ja kas säärane pööre oleks võimalik ka Eestis? Kaasa arutlesid muuhulgas moedisainer Reet Aus, Humana Eesti, Stella Soomlais, FashLab, Lindström, TalTech ning tekstiilivaldkonna eksperdid Põhjamaadest.

Veebiseminari arutelu käigus tõsteti esile vajadus Eestis ringse tekstiilisüsteemi arendamist ühiselt ja koordineeritult juhtida. Ka siin tasuks vaadata just Põhjamaade suunas, kus riigi toel on nii tekstiilisektori ettevõtete, jäätmekäitlejate kui ka uurimisasutuste koostöös ringset tekstiilisüsteemi (sealhulgas vajalikke tehnoloogilisi ja organisatoorseid lahendusi ning ringseid tooteid ja ärimudeleid) pikaajalise programmi toel arendatud. Just selline lähenemine annaks kõige parema tulemuse. Selline ühisprogramm vajaks aga ellukutsumist ja selget riiklikku poliitilist kui ka rahalist toetust.

Loe täispikka uudist lehelt bioneer.ee

Veebiseminari ”Ringmajandus ja tekstiilid” korraldasid 17. aprillil Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel. 
Veebiseminari salvestust saab täispikkuses järele kuulata ja materjalidega tutvuda.

Roheline Kontor


Roheline kontor

- mis see tegelikult on ja kuidas selleks kvalifitseeruda?
Vaata lisa!

Muud huvitavat lugemist

Eesti Kaubandus ja Tööstukoja veebruar-märts Teataja
Keskkonnaõiguse aprilli uudiskiri
Põhjamaade Ministrite aprilli uudiskiri

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon facebook
EKJA koduleht
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon MTÜ
Erika 14, Tallinn

Kui tahad meiega ühendust võtta, kirjuta:
ekja@ekja.ee

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) · Lai 34 · Tallinn 10133 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp