Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 18.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№18 (7) | 2016
(вересень)
   

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ

Рада Європи надала оцінку системі безоплатної правової допомоги в Україні: висновки та рекомендації

15 вересня 2016 року у Києві представлено висновки та рекомендації звіту Ради Європи за результатами оцінювання системи безоплатної правової допомоги в Україні у світлі стандартів та передового досвіду Ради Європи. Відзначено значні досягнення, яких вдалося досягти за порівняно короткий проміжок часу з моменту початку функціонування системи. Представлено рекомендації щодо подальшого удосконалення організації її роботи та взаємодії з іншими учасниками системи правосуддя.
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг на відкритті заходу зазначив: «Безоплатна правова допомога є важливим елементом чесної та ефективної системи правосуддя, що базується на захисті прав людини і верховенстві права. Це основа розширення доступу до правосуддя в межах права на справедливий суд, закріпленого у Статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. І тому дуже важливим є запровадження механізмів для підвищення якості та доступності правової допомоги, гарантованої державою».
Він нагадав, що у Резолюції 1466 (2005) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Про виконання обов’язків та зобов’язань Україною», було закріплено зобов’язання щодо покращення доступу до правосуддя шляхом запровадження системи безоплатної правової допомоги у відповідності до стандартів Ради Європи та практики Європейського Суду з прав людини.
«Україну можна щиро привітати у виконанні цього завдання, з тим значним поступом якого вдалося досягти», - зазначив Голова Офісу Ради Європи в Україні.
Проглянути англійську версію можна тут

Читати детальніше

18 вересня в Нью-Йорку (США) відбувся прийом високого рівня з нагоди першої річниці Саміту ООН зі сталого розвитку на тему “Досягнення цілей сталого розвитку для збалансованого зростання: забезпечення доступу до правосуддя для всіх”. Участь у заході взяла українська делегація у складі Міністра юстиції України Павла Петренка та директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського. 
Захід відкрив Генеральний секретар OECD Анхель Гурріа, наголосивши, що доступне і чесне правосуддя є ключовою передумовою сталого розвитку держави та суспільства. Анхель Гурріа назвав Україну серед лідерів в організації надання безоплатної правової допомоги.

Читати детальніше

19 вересня 2016 року в Нью-Йорку (США) директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський взяв участь в експертному діалозі щодо міжнародних практик та ініціатив країн у забезпеченні доступу до правосуддя та посилення правових можливостей, що мав на меті розглянути практичні аспекти реалізації ініціатив різних країн у забезпеченні доступу до правосуддя та посилення правових можливостей, основні практики відповідної роботи, що провадиться у цих країнах. 

Читати детальніше

За рік роботи єдиного контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні його оператори прийняли 114471 вхідний дзвінок від громадян.
Нагадаємо, що контакт-центр працює у Чернівцях, та був створений задля спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та оптимізації процедур, пов’язаних з її наданням. Звертатися на гарячу лінію 0 800 213 103 можна цілодобово. Усі дзвінки до контактного центру в межах України є безкоштовними (зі стаціонарних та мобільних телефонів). 

Читати детальніше
Міністр юстиції та директор Координаційного центру взяли участь у заході високого рівня з нагоди першої річниці Саміту ООН зі сталого розвитку


 
Експертний діалог щодо міжнародних практик у забезпеченні доступу до правосуддя та посилення правових можливостей відбувся у Нью-Йорку

Близько 115 тис. дзвінків прийняли оператори єдиного контакт-центру системи БПД за рік
 
Статистичні дані щодо роботи системи БПД впродовж січня  — серпня 2016 року

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Особливості отримання позики у банку, зокрема, як правильно оформити кредитний договір, як уникнути маніпуляцій банку та як можна достроково погасити кредит - консультації фахівця Соснівського бюро правової допомоги дивіться у сюжеті програми «Право як цінність» U+219D.svg
Консультації фахівця системи безоплатної правової допомоги щодо того, як оформити спадок: швидко, без нервів та з найменшими затратами. Деталі дивіться у сюжеті програми «Правова освіта» на телеканалі «Тиса-1» U+219D.svg
Консультації адвоката Ольги Котельви, яка співпрацює із Краматорським місцевим центром з надання БВПД, щодо нових правил отримання довідки ВПО дивіться у сюжеті програми «Маєш право» на телеканалі «До ТеБе»  U+219D.svg
Як відновити втрачене свідоцтво про народження
Консультації фахівців системи БПД стосовно того, як відновити втрачене свідоцтво про народження, зокрема для вимушених переселенців, та де отримати правову допомогу на Волині.
Де і як отримати послуги з державної реєстрації
Наказом Мін'юсту від 17 червня 2016 року № 1717/5 запроваджено пілотний проект в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань місцевими центрами з надання БВПД. Наразі місцеві центри надають низку адміністративних послуг з державної реєстрації. Перелік цих послуг, інформаційні картки з корисною інформацією по кожній із них, а також перелік необхідних документів можна проглянути та завантажити тут↓
Читати детальніше
Як переселенцям оформити спадщину, що знаходиться в зоні проведення АТО та Криму
Однією з поширених проблем, з якою стикаються ВПО, є питання щодо оформлення спадщини. Внаслідок загостреного збройного конфлікту в зоні АТО та окупацією території АРК оформити спадщину, якщо спадкодавець проживав в зоні АТО або Криму, неможливо в звичному порядку. Усі документи, видані не уповноваженими органами влади, не мають юридичної сили в Україні. Про це детальніше читайте в консультаціях Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Як отримати дозвіл для переміщення осіб в районі проведення АТО
Фахівці системи БПД допомагають внутрішньо переміщеним особам оформлювати дозволи для переміщення в районі проведення АТО через веб-портал Служби Безпеки України, а також підготували презентацію про те, як це робити успішно та без сторонньої допомоги. 
Читати детальніше
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Міністр юстиції Павло Петренко консультував громадян в Збаразькому бюро правової допомоги
13 вересня 2016 року Міністр юстиції Павло Петренко з робочим візитом перебував на Тернопільщині. У рамках відрядження він відвідав Збаразьке бюро правової допомоги, де особисто консультував громадян.
 
Директор Координаційного центру з надання правової допомоги відвідав бюро правової допомоги на Одещині
На Одещині відкрито 25 бюро правової допомоги, три із яких - в Овідіополі, Білгород-Дністровському та Біляївці - 8 вересня 2016 року відвідав директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.

Читати детальніше
«Важливо бути проактивними у житті громади, знати усі проблеми міста, району і села, в якому є бюро правової допомоги», – Андрій Вишневський
«Ми працюємо у команді на основі взаємної поваги та взаємної відповідальності. Ми діємо доброчесно, зорієнтовані на клієнта і сповідуємо рівне ставлення до всіх», – зазначив у п’ятницю, 9 вересня 2016 року, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський під час робочої зустрічі в Одесі з працівниками місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, й новостворених їх відділів – бюро правової допомоги. Керівник Координаційного центру разом одеськими колегами говорили про актуальні питання в організації роботи бюро правової допомоги, які розпочали діяльність 1 вересня нинішнього року.
Читати детальніше
Доступ до правосуддя під час конфлікту – обговорення у рамках семінару в Краматорську
Впродовж 8 та 9 вересня у місті Краматорськ на Донеччині пройшов семінар «Доступ до правосуддя під час конфлікту», що мав на меті обговорення та пошук шляхів вирішення проблем, пов’язаних із складністю доступу до правосуддя та надання правової допомоги у регіонах, постраждалих від конфлікту на Сході України.
На семінарі Вікторія Мітько розповіла про досвід системи БПД у забезпеченні доступу до правової допомоги людей, які проживають у регіонах, постраждалих від конфлікту, зокрема створення мережі дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД та відкриття бюро правової допомоги з 1 вересня цього року.

Читати детальніше
Вірменським колегам розповіли про український досвід надання БПД
14 вересня 2016 року у Києві відбулася робоча зустріч українських правників з вірменськими колегами. Під час зустрічі вірменські юристи ознайомились з організацією системи БПД в Україні, повноваженнями регіональних та місцевих центрів, а також роллю бюро правової допомоги, що розпочали роботу з 1 вересня 2016 року по всій території України.
Читати детальніше
Вийшли друком методичні рекомендації «Дії захисника у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру»
Вийшли друком чергові методички із серії методичних рекомендацій для адвокатів щодо здійснення захисту, гарантованого державою – «Дії захисника у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру».
Завантажити методичні рекомендації можна за посиланням нижче.
А друковану версію методичних рекомендацій можна безкоштовно отримати в офісі партнерів Ukrainian Legal Aid Foundation за адресою: м. Київ, вул. Рибальська, 2, оф. 105,
тел.: +38 (044) 280 67 40.

Читати детальніше
Безоплатна правова допомога в Україні: медіа дайджест
Ген справедливості

"Ген справедливості" на Громадському радіо повертається!
3-й сезон розпочинаємо із циклу програм, які стосуються прав внутрішньо переміщених осіб.
Чи порушується конституційна свобода вільного пересування? Які дискримінаційні норми містить закон про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб? Як виконується положення цього закону? Які нормативні акти дискримінаційного характеру щодо ВПО існують, що вдалося вирішити внесеннями змін, судовою практикою? Які є приклади позитивних дій держави?
У першому випуску розповідає адвокат Роман Мартиновський.
"Ген справедливості" на Громадському радіо реалізується за підтримки 
Проекту "Доступна та якісна правова допомога в Україні".

Протидія насильству у сім’ї
У Луцьку, наприкінці серпня, неповнолітня дівчинка стала жертвою сексуального насильства. Куди звертатися за допомогою в подібних ситуаціях розбиралася журналістка «Громадського радіо» Аріна Крапка
Випадок зі зґвалтуванням дівчинки в Луцьку розслідує поліція, з дитиною працює психолог. А підозрюваний чоловік, на якого вказує потерпіла, її рідний батько, перебуває на волі. Адже, згідно КПК України, до появи результатів експертизи та встановлення ймовірної його причетності до злочину підстав для затримання немає.
 ЗМІ про нас 
Де на Донбасі можна отримати безоплатну правову допомогу? — адреси, відео

Мирослав Лаврінок, перший заступник директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, у студії Громадського радіо розповів про доступ до правосуддя на Донбасі.

Прослухати випуск

 
Боєць відсудив більше 40 тисяч гривень у військового командування

Успішний захист адвоката Донеччини у вирішенні справи військовослужбовця.
Aдвокат, залучений до справи за допомогою Маріупольського місцевого центру з надання БВПД, захистив права клієнта та допоміг поновити його на службі, стягнути грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, домігся зобов'язання нарахувати і виплатити премію і додаткову грошову винагороду. 

Прослухати випуск
БВПД: оцінювання завершено, висновки зроблено…
Вже понад рік в Україні активно діють 100 центрів безоплатної правової допомоги, а з початку вересня запущено ще 405 бюро правової допомоги по всій Україні. За словами Міністра юстиції України Павла Петренка, це чи не найбільш розгалужена соціальна система правового захисту українців за всю історію незалежності країни. Про це очільник Мін’юсту заявив під час презентації Звіту Ради Європи за результатами оцінювання системи безоплатної вторинної правової допомоги в Україні.
Читати детальніше
Започатковано спільні юридичні скайп-консультації для мешканців Чугуївського району
6 вересня 2016 р. Центр інтеграції первинної та вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Харківської області, що створений на базі Чугуївської правозахисної групи, і Чугуївський місцевий центр з надання БВПД спільно провели юридичне скайп-консультування для мешканців селищ і сіл Чугуївського району, під час якого розповіли про встановлення права власності в порядку спадкування за законом, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, права на охорону здоров’я людини з інвалідністю тощо.
Читати детальніше
Чи можна розв’язувати життєві проблеми правовими засобами
«Наше суспільство потребує в дійсності досить великих змін у своєму ставленні до життя і юридичних проблем. У нас звикли вирішувати проблеми тоді, коли вони вже з'явилися. Натомість на Заході ці проблеми намагаються попереджувати», - розповіла директор Першого київського місцевого центру з надання БВПД Леся Бурчак. 
«Наша держава і наше життя потребують нашої активної участі, ми не можемо плисти за течією», - вважає фахівець.
Детальніше про роботу місцевих центрів з надання БВПД у місті Києві та як вони допомогають розв’язувати життєві проблеми мешканців правовими засобами слухайте в інтерв'ю Лесі Бурчак у ефірі радіопрограми Радіо Голос Києва.

Cлухати детальніше
ШОК: на Мукачівщині прийомні батьки роками експлуатували круглого сироту-інваліда / ФОТО / ДОКУМЕНТИ
Роками прийомні батьки експлуатували хлопця-сироту, заробляючи на ньому гроші і робили бізнес на дитячих коштах. Волонтерами та працівниками Мукачівського МЦ з надання БВПД робиться все, щоб допомогти захистити конституційні права молодого громадянина та повернути його речі з чужого незаконного володіння. 

Читати детальніше

Миколаївці можуть отримати безоплатну правову консультацію

З 5 по 7 вересня 2016 Другим миколаївським міським центром з надання БВПД був організований мобільний консультативний пункт, який функціонував на Mykolaiv Urban Days, у рамках «Молодіжної конференції #Active_mk» на площі Соборній.
Мобільний консультативний пункт був організований з метою інформування мешканців про функціонування системи безоплатної правової допомоги та надання консультацій з юридичних питань.

Читати детальніше
У Полтаві працював виїзний дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги
На базі Територіального центру соціального обслуговування виконкому Київської районної у м. Полтава ради працював виїзний дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, в якому взяли участь працівники Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД,  які надавали правові консультації мешканцям. Звернення громадян переважно стосувалися успадкування та поділу майна, пільгових пенсій, оформлення субсидій.
Читати детальніше
До мобільного соціального офісу можна звернутись з будь-яких питань
«Як показує практика, «мобільний соціальний офіс» – це реальна допомога для людей, адже завдяки спеціалістам, які виїжджають у найвіддаленіші райони міста, громадяни можуть отримати консультації з різних нагальних питань і тим самим отримати допомогу», – розповів начальник відділу представництва інтересів Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Архіпов під час чергового виїзду мобільного соціального офісу до одного з віддалених районів міста Бердичева, Корніловки – амбулаторії сімейної медицини. 
Читати детальніше
Новини порталу «Правовий простір»
Правозахисники допомогли повернути ліки дітям
Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у Сумах була задіяна в благодійній та неординарній справі. На Сумщині у складній ситуації опинилася громадська активістка та благодійниця, яка намагалася допомогти українським дітям, хворим на муковісцидоз. Завдяки плідній праці правозахисників та громадськості вдалося допомогти пані Майї та батькам дітей, яким були адресовані ліки.
Читати детальніше
Сєвєродонецьк: допомога і в правовому полі, і «на особистому фронті»

У Сєвєродонецькому офісі Мережі правового розвитку окрім безоплатної юридичної допомоги жителі Луганщини можуть отримати й психологічну допомогу. І такі історії людських доль є не менш успішними, ніж виграні судові справи.
Читати детальніше
ПРИКЛАДИ УСПІШНОГО ЗАХИСТУ АДВОКАТІВ, ЯКІ НАДАЮТЬ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ
Оксана Мусієнко
тел.: 098 573 06 85
 
До Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією іншої особи звернулась літня жінка, конотопчанка, з болючим для неї «пенсійним питанням». З 1997 року вона перебуває на обліку у Конотопському об’єднаному управління Пенсійного фонду України та весь час отримувала пенсію за віком. Так сталося, що у 2016 році помирає її чоловік, який був пенсіонером. Того ж місяця жінка звернулась до управління Пенсійного фонду в м. Конотопі з письмовою заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, надавши при цьому відповідні документи. Однак, їй було відмовлено в переведенні у зв’язку з невідповідностями в прізвищі її чоловіка, як вони зазначені у свідоцтві про його смерть, трудовій книжці, а також інших документах, що знаходяться в його пенсійній справі. 
Працівниками центру жінці було роз’яснено, що у разі незгоди з відповіддю управління Пенсійного фонду щодо переведення її з пенсії за віком на пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого чоловіка, вона може бути оскаржена в судовому порядку. Після подання необхідних довідок для підтвердження належності даної особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та на підставі письмового звернення жінки було прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги як особі, середньомісячний сукупний дохід сім'ї якої нижчий суми прожиткового мінімуму. За справу взялась адвокат Оксана Мусієнко.
Адвокат провела попередній аналіз справи, зібрала необхідні документи та вирішила піти шляхом подання адміністративного позову до управління Пенсійного фонду про визнання неправомірною відмови та зобов’язання вчинити певні дії, а також подання до суду заяви про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі. В результаті суд виніс рішення, яким встановив той факт, що трудова книжка та інші, зазначені в заяві документи, належать покійному чоловіку заявниці центру. При розгляді справи за адміністративним позовом жінки до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, як наслідок, адвокат вирішила подати заяву про закриття провадження за примиренням сторін у зв’язку зі встановленням факту належності померлому правовстановлюючих документів, адже дане рішення суду є законною підставою для переведення заявниці центру на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

Олексій Сухоцький
тел.: 096 118 58 72
Адвокату Олексію Сухоцькому Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області в рамках кримінального провадження № 12016270070000204 було видано доручення від 09.09.2015 року № 1172/15. Захисту потребував клієнт, який обвинувачувався у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України (незакінчений замах на вбивство). За вчинення даного кримінального правопорушення передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років. Завдячуючи своєчасно вжитим адвокатом заходам, направленим на здійснення захисту клієнта, під час судового розгляду було встановлено нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у зв’язку із чим прокурором було змінено обвинувачення із ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 121 КК України, умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, за вчинення якого передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Продовжуючи здійснювати захист обвинуваченого у суді першої інстанції, адвокат домігся перекваліфікації кримінального правопорушення, яке було інкриміновано його підзахисному, із ч. 1 ст. 121 КК України на злочин невеликої тяжкості, передбачений ст. 124 КК України (умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони). Суд погодився, що стороною обвинувачення не доведено належними та допустимими доказами того, що в діях обвинуваченого міститься склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України. Зокрема, недоведеним залишився умисел на вчинення тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння. Відповідно до вироку Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 15.06.2016 року підзахисного адвоката Олексія Сухоцького визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 124 КК України, та призначено покарання у виді двох років обмеження волі. Також, зарахувавши у строк відбування покарання строк перебування під вартою, судом клієнта було звільнено від відбування покарання з підстав перевищення строку попереднього ув’язнення фактично призначеному основному покаранню.
Людмила Крічфалушій
тел.: 096 955 30 90
Кваліфікація: ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 111 КК України (готування до вчинення державної зради – особливо тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у виді позбавлення волі строком до п’ятнадцяти років).
Адвокат (доручення № 784 від 20.07.2015 р.) довела відсутність в діях громадянки України складу злочину – державна зрада, за який останню могли позбавити волі на строк до п’ятнадцяти років.
07 липня 2015 року слідчим відділом УСБ України в Тернопільській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22015210000000025 за фактом готування Т. до вчинення державної зради, тобто злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ч.1 ст. 111 КК України.
Підставою для внесення відомостей до ЄРДР був рапорт оперуповноваженого Чортківського МРВ Управління СБУ в області, складений 06 липня 2015 року за результатами опитування громадянки Т., під час якого остання добровільно повідомила, що у другій половині 2014 року погодилася на пропозицію представників так званого міністерства держбезпеки «Луганської народної республіки» надавати їм допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.
Зважаючи на те, що Т. добровільно повідомила органам безпеки України вказану інформацію, до Тернопільського міськрайонного суду було направлено клопотання про звільнення Т. від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 111 КК України.
Відповідно до обраної та узгодженої з адвокатом тактики захисту, в судовому засіданні Т. заявила, що не бажає бути звільненою від кримінальної відповідальності і просила суд відмовити в задоволенні клопотання через його необґрунтованість.
У зв’язку з цим, клопотання було повернуто органу досудового слідства для проведення досудового слідства в загальному порядку.
В подальшому адвокатом разом з підзахисною було реалізовано тактику захисту з метою доведення невинуватості Т. та відсутності в її діях державної зради.
Так, під час допиту Т. в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні своєї вини не визнала та заперечила будь-яку співпрацю з органами безпеки «ЛНР». Ствердила, що протокол опитування особи від 06 липня 2015 року, хоча і написаний нею власноручно, однак був надиктований їй працівниками Чортківського МРВ УСБУ в Тернопільській області. Коли писала протокол, викладаючи при цьому не завжди вірні дані на яких наполягали правоохоронці, то переживала за своє життя та здоров’я, і за можливе знищення ними оригіналів документів про здобуту освіту та трудову діяльність тощо.
Незважаючи на проведені в кримінальному провадженні слідчі та негласні слідчі дії, спрямовані на отримання доказів у даному провадженні, відомостей, що вказують на винуватість Т. у вчиненні даного кримінального правопорушення не здобуто. Її вина в інкримінованому злочині зібраними у провадженні матеріалами досудового слідства не підтверджується.
З огляду на це, постановою прокурора прокуратури Тернопільської області з питань нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби від 19 квітня 2016 року, кримінальне провадження відносно Т. за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ч. 1 ст. 111 КК України закрито у зв’язку з відсутністю в її діях складу кримінального правопорушення.
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
Мобільні та дистанційні консультаційні пункти доступу до БПД
Правова допомога он-лайн: де та як отримати у Запорізькій області
Мешканці Запорізької області можуть отримати безоплатну правову допомогу он-лайн за місцем свого проживання через бібліотечну систему «Бібліоміст». 
Адресна правова допомоги, мобільні пункти консультування, правничі семінари: як працюють бюро правової допомоги Рівненщини
Фахівці бюро правової допомоги в Острозькому, Гощанському, Здолбунівському та Корецькому районах кожного дня проводять низку різних заходів для забезпечення доступу сільських жителів Рівненщини до безоплатної правової допомоги, зокрема  надають адресну допомогу. 
Читати детальніше
Овруцьке бюро правової допомоги надає консультації одиноким непрацездатним громадянам
Працівники Овруцького бюро правової допомоги надали консультації самотнім непрацездатним громадянам із питань матеріального, соціально-побутового та медичного забезпечення людей з особливими потребами.  

Читати детальніше
Робота мобільного та дистанційного пункту доступу громадян до безоплатної правової допомоги
Фахівці Тернопільського місцевого центру з надання БВПД організували роботу мобільного та дистанційного пунктів доступу громадян до безоплатної правової допомоги, що діють на базі Тернопільської обласної універсальної бібліотеки. 
Читати детальніше
Виїзні прийоми громадян покращують доступ до правової допомоги на Закарпатті 
Окрім прийомів за місцем розташування бюро правової допомоги, фахівці системи БПД на Закарпатті надають юридичні консультації краянам, проводячи виїзні прийоми навіть у віддалених населених пунктах та надаючи їм адресну правову допомогу. 
Читати детальніше
Роз’яснювальна робота щодо права на БПД
Жителі Збаразького районну отримали правової консультації з питання реєстрації місця проживання/перебування
Фахівці Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  з метою розширення доступу до БПД жителів  Збаразького  району, 14 вересня 2016 року провели ряд заходів : виїзні  прийоми у Заруднянській  і Коханівській сільських  радах  Збаразького району  та  зустріч з працівниками Заруднянського стаціонарного  геріатричного відділення Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Безоплатна правова допомога сім'ям воїнів АТО в Бучацькому районі
Кваліфікована правова підтримка бійцям АТО та їх родинам щодо кола питань, які виникають до і після їх мобілізації залишається актуальною у теперішній час. Найчастіше виникають питання  щодо трудових питань, соціального захисту, отримання статусу учасника бойових дій, пільг, допомоги із місцевого бюджету, медичного чи матеріального забезпечення, надання земельних ділянок.
Працівник Бучацького бюро правової допомоги взяв участь у зустрічі з сім'ями воїнів АТО, де повідомив присутніх про порядок отримання безоплатної правової допомоги, категорію осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та порядок роботи Бучацького бюро правової допомоги.

Читати детальніше
Працівники Ананьївського бюро правової допомоги провели інформаційний семінар для учасників АТО
25 вересня начальник Ананьївського бюро правової допомоги Інна Майданюк взяла участь у інформаційному семінарі для учасників АТО та членів їхніх сімей, який проводився районною громадською волонтерською організацією “Великі серця”, й ознайомили присутніх з їх правами та соціальними гарантіями. Учасники заходу обговорили проблемні питання стосовно отримання учасниками АТО земельних ділянок, житла, грошової допомоги, а також соціального забезпечення - щодо путівок на санаторне лікування, пільг щодо сплати житлово-комунальних послуг, пільгового проїзду на транспорті тощо.
Читати детальніше
Право засуджених на правову допомогу обговорювали у Райківській випраній колонії
4 серпня фахівці Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги завітали до Райківської виправної колонії управління ДПтС України у Житомирській області (№73), де провели правоосвітню лекцію на тему: «Надання правової допомоги. Права та обов’язки засуджених». 

Читати детальніше
Бюро правової допомоги Рівненщини налагоджують співпрацю з іншими установами
Кожного дня працівники бюро правової допомоги на Рівненщині, які з 1 вересня розпочали свою роботу, беруть участь у робочих зустрічах, семінарах, "днях відкритих дверей", інформуючи людей про діяльність бюро та роз'яснюючи їхні права на безоплатну правову допомогу.
Читати детальніше
Безоплатна правова допомога у центрах надання адміністративних послуг
Відтепер у центрах надання адміністративних послуг можна отримати безоплатну правову допомогу. Юристи бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру надаватимуть правові консультації, допомагатимуть у складанні заяв, заповненні бланків, будуть забезпечувати доступ до БВПД, а також доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
Захист прав дітей: Черкаська приймальня УГСПЛ відкрила “телефон довіри” для неповнолітніх
Віднині в Черкаських школах розміщено інформаційну брошуру з телефонами Черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, зателефонувавши на які, діти зможуть повідомити про правопорушення щодо них. Крім дітей на лінію довіри також можуть звертатися вчителі та батьки при порушенні прав дітей.
Читати детальніше
Річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2015 рік
Українська Гельсінська спілка з прав людини представила річний звіт за 2015 рік українською та англійською мовами (електронна версія).
Читати детальніше
Прийнято прецедентне рішення щодо перетину кримчанами пунктів пропуску з окупованим півостровом
26 вересня 2016 року Одеським окружним адміністративним судом було винесено постанову, якою визнано протиправною відмову відділу Херсонської митниці Державної фіскальної служби України на пункті пропуску з окупованим Кримом з території АР Крим внутрішньо переміщеній особі з її особистими речами, які не відносяться до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035. «У постанові суд сформував важливий висновок, що при вирішенні питання застосування постанови КМУ  № 1035 вкрай важливо розрізняти речі, які особа переміщує з метою забезпечення звичайних повсякденних потреб, та речі, які призначені для  підприємницької  діяльності, відчуження або передачі іншим особам», – зазначила адвокат Юлія Лісова.
Читати детальніше
Кримінальне обвинувачення журналістів за публікацію статті про документи Генштабу збройних сил Туреччини порушує статтю 10 Конвенції
Європейський суд з прав людини 19 січня 2016 року виніс рішення “Гьормюс та інші проти Туреччини” (Görmüş and Others v. Turkey, no. 49085/07, §…, 19 January 2016), визнавши порушення статті 10 Конвенції та призначивши відшкодування заявникам нематеріальної шкоди у різному розмірі. 
Читати детальніше
Чи можливо отримати компенсацію за зруйноване на Донбасі житло?
Тисячі громадян втратили своє житло через обстріли у зоні АТО, але отримати відшкодування, як, наприклад, комунальні структури, вони не можуть, бо українське законодавство не готове до таких вимог.
Читати детальніше
Ольга Семенюк: “Адвокат має навчатися завжди”
Продовжуємо серію історій успіху випускників другого освітнього курсу Програми Мережі Будинків прав людини в Україні 2016 року: історія шоста. 
Правозахисниця із Луганська вирішила навчатися на дистанційних курсах при Гельсінській спілці, щоби допомагати мирним громадянам, постраждалим від окупації.

Читати детальніше
На Громадському радіо за підтримки УГСПЛ вийшов перший випуск подкасту “Правова Абетка”: презумпція невинуватості
Що таке презумпція невинуватості і як вона працює? Коли вона виникла і чому? Що заважає українським журналістам дотримуватись цього принципу в своїх публікаціях?
Читати детальніше
Чи знають студенти про право на інформацію?
Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Луцьку підтримала акцію «Я МАЮ ПРАВО ЗНАТИ». «Мета нашої акції – інформування молоді про право на доступ до публічної інформації та законодавчих механізмів, які його регулюють. Знання законів, які забезпечують доступ до інформації, є важливим для всіх, одначе, саме майбутні журналісти використовуватимуть його у своїй професійній діяльності. Тому у нашій акції  взяли участь найперше студенти факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки», – каже координаторка освітніх програм Громадської приймальні УГСПЛ Тетяна Карпів.
Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Над випуском працювали
 


 
Copyright © 2016 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp