Copy
Novinky projektu BigClown - Prosinec 2016

Vážení přátelé a podporovatelé,

jsem moc rád, že vám v našich prosincových novinkách mohu přinést skvělé zprávy.
 

S potěšením vám oznamujeme, že dnešním dnem začínáme prodávat!

Od září jsme intenzivě pracovali na přípravě a realizaci naší první výrobní dávky. V listopadu jsme vyrobili první sérii našich modulů a tagů. I přes zpoždění dodávek komponentů, a tradiční výrobní komplikace u každé první výroby, jsme dokázali přivést naše produkty na svět. Dnešním dnem si je můžete zakoupit v našem e-shopu. Moc děkujeme za vaši trpělivost! 

Abychom vás k nákupu inspirovali, tak jsme připravili projekt Workroom. Tento projekt je koncipován jako úvodní projekt budování vašeho vlastního systému domácí automatizace. Samozřejmě začínáme v pracovně, abychom zajistili ty správné pracovní podmínky pro další práci. Budeme monitorovat teplotu a vlhkost, a překročení stanovených limitů nám bude indikováno změnou barvy RGBW LED pásku. V rámci projektu si postavíme dvě jednotky - Base and Remote. Jednotky budou mezi sebou komunikovat bezdrátově (pásmo 868 MHz). Remote jednotka pojede na baterky, a to několik let. Navíc si ji budete moci v budoucnu doplnit o daší senzory, např. o senzor CO2 nebo intenzity osvětlení. A ještě jedna 'fajna' věc - LED pásek krásně funguje jako příjemné osvětlení vašeho pracovního stolu :-) Pásek má vysoce výkonnou bílou složku s neomezenou možností měnit intenzitu a odstíny! Co takhle si odlišit intenzitu osvětlení pro PC a pracovní plochu?
Podtrženo a sečteno - projekt Workroom je ideálním začátkem vaší cesty s BigClownem. Seznámí vás se všemi technologiemi použitými v našem systému a bude semínkem, ze kterého vyroste vaše vlastní domácí automatizace. Společně budeme projekt rozšiřovat a vylepšovat. Z pracovny se dále vydáme do obývacího pokoje. Ale to až příště. Vše potřebné jsme zabalili do jedné sady, tu cenově zvýhodnili a doplnili o podrobný postup instalace. Moc se těšíme na vaše zážitky s Workroomem!
Druhým projektem v naší nabídce je Bridge. Vychází z úspěšného Alpha Setu a je určen všem těm, kteří chtějí integrovat náš systém s řešeními třetích stran nebo pracují na vlastních IoT a BigData projektech. Bridge Set vám umožní velmi snadno připojit naše senzory a aktory do vašeho Raspberry Pi nebo jiného Linux-based hostitele a tímto lze rychle začít zpracovávat data internetu věcí v cloudu nebo provádět analýzu dat. Bridge projekt je také vhodný pro výuku obecných principů automatizace budov a použitých standardů, jako například MQTT. 
Rovněž u tohoto projektu jsme vše nutné zkompletovali do jedné cenově zvýhodněné sady

A to nejlepší nakonec - sada Supporter, která obsahuje vše, co jsme do dnešního dne vyvinuli a vyrobili. Připravili jsme tento balíček zejména pro naše fanoušky, kteří nás chtějí podpořit a mají touhu vymýšlet vlastní projekty (samozřejmě se ze sady dají postavit i projekty Workroom a Bridge). A jako velké poděkování připneme všem těm, kteří si Supporter set zakoupí, imaginární odznak BigClown, zajišťující trvalou 5% slevu na všechny budoucí nákupy, a to navždy! 
 

Harmonogram projektu

Pracujeme s nadšením, ale zároveň s pokorou. Nejsme šťastni za zpoždění projektu, ale statečně kráčíme za splněním našich cílů :-) Prosím podívejte se na časovou osu projektu níže a seznamte se s plánovanými milníky. Poletíte na Mars s námi?
A v jakém stavu je projekt dnes? Nyní nejsou v našem systému implementovány plánované bezpečnostní prvky, jako šifrovaná komunikace, periodická autentizace, řízení sdíleného tajemství do kryptočipu nebo bezpečná výměna bezpečnostních klíčů skrze NFC kanál. Všechny naše produkty jsou ale na bezpečnostní funkce hardwarově připraveny a vy je budete moci v budoucnu jednoduše upgradeovat. Pracujeme usilovně na vývoji firmware a postupně budeme nové verze a repozitáře uvolňovat na GitHubu.

BigClown Timeline

Nové komunitní nástroje

Se spuštěním e-shopu jsme zprovoznili rovněž novou webovou prezentaci. Mimo popisu našeho řešení v ní naleznete sekce ForumDocumentation. Díky těmto nástrojům by se měla výrazně zjednodušit komunikace uvnitř komunity a oznamování novinek našeho projektu. Neváhejte je využívat, moc se těšíme na vaše názory a doporučení!
 

Novinky z naší vývojové laboratoře

Nejvíce se soustředíme na vývoj firmware bezdrátové komunikace. Mimo to jsme ale pracovali na dalších důležitých úkolech. Vydali jsme kompletně novou verzi našeho Docker kontejneru pro Alpha a Bridge Sety s vylepšenou stabilitou a rozšířitelností. Instalace Clown.Hub je nyní možná na nejpopulárnější Linux distribuci pro Raspberry Pi - Raspbianu.

Také jsme dokončili vývoj nových prvků, a to Power ModuleBase Module.Power Module napájí BigClown jednotky a umožňuje ovládání různých 230V AC spotřebičů pomocí vysokoproudového relé (až 16 A). Tento modul také dokáže řídit programovatelné LED pásky. Ověřené LED pásky si můžete zakoupit v našem e-shopu. 

Base Module byl navržen jako základna pro naše Nody s možností připevnění na DIN lištu. Zároveň můžete využít přítomné prototypovací pole pro vytváření vlastních obvodů. 

První modely našich krabiček ke stažení

Jsme nadšeni ze spolupráce s našimi slovenskými přáteli z firmy Ditax. Pro nás všechny připravili modely krabiček, které lze jednoduše vytisknout na běžných 3D tiskárnách. Modely k bezplatnému stažení jsou dostupné v našem e-shopu. Neváhejte přicházet s vlastními návrhy úprav, můžete pro ně využít dedikovaného vlákna na našem fóru

Veselé Vánoce a úspěšný rok 2017

Přejeme vám Veselé Vánoce a šťastný Nový rok, mnoho radosti a úspěchů vám i vašim blízkým.

A udělejte si v příštím roce prostor pro bastlení - ten nádherný pocit z dokončeného díla je k nezaplacení. Takže si nezapomeňte nadělit pod stromeček pár BigClown modulů.

Alan

Copyright © 2019 *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list