Copy

Järjekordsed tervitused kõigile Avatud Kooli tegemiste huvilistele.

Räägime täna sellest, et kutsume lisaks lastele huvikooli ka kõiki vanemaid. Tuletame meelde, millal saate lõpuks oma lapse Avatud Kooli  kirja panna :) Saame tuttavaks viimase Avatud Kooli huvikooli õpetaja, Nataliaga ning jagame teiega rõõmu ühe tunnustuse üle, mis taaskord Avatud Kooli algatusele osaks on saanud.

Kõikide tekkivate küsimuste korral võtke julgesti ühendust tulevase koolidirektori Helen Sabrakiga, helen.sabrak@avatudkool.ee, 566 25 888

Mõnusat lugemist.

Vanemate kool stardib juba 16. novembril!

Miks ainult lapsed peaksid huvikoolis käima :)? Tegime huvikooli loengusarja ka vanematele, kes saavad korra kuus kuulata teaduse ja praktika viimast sõna lapse arengust, õppimisest, enda rollist lapse kooliks valmistumisel jmt.
Esimene loeng vanemate kooli sarjas toimub juba järgmisel kolmapäeval 16. novembril kl 17 Energia Avastuskesksues. Esimese loengu külaline on Tallinna Ülikooli teadlane Grete Arro, kes igapäevaselt uurib just psühholoogia ja hariduse ristumiskohti ning tuleb meile rääkima kuidas laps õpib õppima, millised on olulisemad õpioskused ning kuidas nende kujunemisele kaasa aidata. Loengu mõte on vaadata teemale lapsevanema pilguga, et mida me kõik teha saame oma laste toetamiseks.
Osalemiseks tuleb saata e-kiri osaleja nime ja isikukoodiga aadressil: vanematekool@avatudkool.ee

Lisaks sellele on meil veel ettevalmistamisel kümmekond teemat, kooliküpsusest ja matemaatilisest mõtlemiset tuleviku koolikeskkonna ja käitumisprobleemideni. Anname kohe teada, kui nende kuupäevad ka paigas on. Esimene venekeelne vanemate kooli loeng toimub 22. novembril samuti õpioskuste teemal.

Iga vanematekooli kohtumine koosneb kahest osast.

  1. Kõigepealt toimub kindlal teemal seminar, mida juhatab vastava valdkonna spetsialist (psühholoogid, õpetajad, logopeedid, teadlased jpt).
  2. Seminarile järgneb Avatud Kooli puudutav vestlusring, kus lapsevanematel on võimalik kooliga seotud inimestele küsimusi esitada ning end kurssi viia kooli viimaste arengutega. 

Vanematekooli kohtumised toimuvad eelregistreerimise alusel. 16.novembri loeng on eesti keeles ja sama teema vene keeles tulebkäsitlemisele 22.november. Osalustasu on 15 eurot pere kohta. Lapsevanematele, kelle laps käib huviringis või osales linnalaagris, on osalustasu 12 eurot
Registreerumiseks saada osaleja nimi ja isikukood aadressil vanematekool@avatudkool.ee

Linnalaager pakkus elamusi


Oktoobri viimasel nädalal oli Tallinna Kultuurikatlel täis elevust ja kilkeid, sest just seal veetsid viis põnevat ja õpetlikku päeva koos 45 last ja nende õpetajad. Kalamaja Avatud Kooli huvikool korraldas esimese linnalaagri, kus õppisid koos 5.-9. aastased lapsed eesti ja vene peredest. Tehti teaduskatseid, käidi päris teadlastega kohtumas, uuriti loodust ja inimese keha, toimus Lego võistlus koostöös Kesklinna noortekeskusega ja ehitati roboteid ja liikuvaid mehhanisme. Kindlasti leiti laagrist uusi sõpru, õpiti palju uut ja põnevat ning süstiti üksteisesse uudishimu ja julgust. 
Õpetajad on lõputult tänulikud lastele energia ja avatuse eest ning kõigi nende õppimisvõimaluste eest, mida meile pakkusite. Aitäh!

Õpilaste vastuvõtt kooli algab 2017

 

Kalamaja Avatud Kool alustab oma esimest õppeaastat 2017. aasta septembris. 2017. aastal alustavatesse klassidesse on lapsi võimalik kirja panna alates 2017. aasta algusest.
Unistasime, et saame alustada laste registreerimist juba 2016 aastal, aga hetkel teame, et targem on natuke veel oodata. Ühe konkreetse küsimusena soovime ära oodata, kas ja mil määral Tallinna linnavalitsus on valmis Avatud Kooli avamist linna eelarvest toetama. Me oleme linnale teinud oma ettepaneku ning huvi ja soov koostööd teha on linna poolt olemas. 
Seega loodetavasti annate meile selle väikese viivituse andeks ning olete nõus veel pisut kannatama, et saaksime nii oma tulevaste õpilaste kui nende vanemate jaoks läbi rääkida parimad ja soodsaimad võimalikud tingimused. 
Kui õpilaste registreerimise täpne alguskuupäev on teada, anname sellest kindlasti märku nii Facebooki kui uudiskirja teel.
 

Saame tuttavaks Nataliaga, kes on meie peamine robotite-ehitaja :)

Natalia Ivaništševa on õppinud matemaatikat ja informaatikat. Tänu pikaajalisele kogemusele oskab ta õpetajana toetada erinevas vanuses laste arengut läbi iseseisva õppimise ja eneseanalüüsi.

Kui uurime, mis on Natalia endale huvikoolis suurimaks eesmärgiks seadnud, vastab ta kiirelt: "Tahan läbi praktilise rakenduse saavutada aine sügavamat mõistmist ja äratada huvi täppisteaduste ning tehnoloogia vastu. Programmeerimine, robootika, matemaatika ja palju loovtööd on maailm, kuhu sukeldume koos Kalamaja Avatud Kooli õpilastega." 
Neile, kes vene keelt lugeda oskavad jagame siin ka ühte pikemat persooniintervjuud Nataliaga.

Avatud Kool võitis 25 000 eurot oma projektõppe suuna väljaarendamiseks

Oleme äärmiselt rõõmsad ja tänulikud, et SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital valis Avatud Kooli üheks vääriliseks algatuseks, kelle tegevust ja edasist arengut toetada. Kasutame toetuseks saadud summa projektõppe suuna väljaarendamiseks ning maailma parimate praktikate Eestisse toomiseks, et sellest saaks kasu nii Kalamaja Avatud Kooli lapsed kui ka teiste koolide lapsed Eestis. Õnnitleme suurepäraseid kaasfinalistei Vaikuseminutid ja Topsiring ning soovime neile tuult tiibadesse.

 Saadud tunnustus ja usaldus teeb meile au!

Iga panus loeb!

Toimetame kooli loomisel ainult tänu heade inimeste toetusele. Et saaksime võimalikult palju õppematerjalide väljatöötamisele ja õppekava koostamisele keskenduda, on igast toetussummast meile suur abi.
Kui Sul on võimalik toetada meie tegevust väikese või veidi suurema rahasummaga, saab seda teha ülekandena SA Kogukonnakool pangakontole EE542200221059790946

Kui näed võimalust ja huvi Avatud Kooli loomisel kaasa aidata suuremates kootöövormides, näiteks kinnisvara, õppevahendite või kooli sisustuse osas, siis kontakteeru palun Heleniga meilitsi helen.sabrak@avatudkool.ee või helista +372 5662 5888.

Suur aitäh kõigile toetajatele juba ette.
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.

Avatud Kool Noblessner Tallinn 10415 Estonia
 Email Marketing Powered by Mailchimp