Copy

Tere kõigile Avatud Kooli tegemiste huvilistele ja kaasaelajatele!

Tänases uudiskirjas tutvustame lähemalt oktoobri alguses startivat Kalamaja Avatud Kooli huvikooli.

Meie huvikool ei ole klassikalises mõttes eelkool. Huvikooli märksõnadeks on loodus- ja reaalteadused, robootika, teaduskatsed, programmeerimine, uued õppemetoodikad ja -praktikad ning keelekümblus. Kõik samad märksõnad kehtivad järgmisel sügisel avatava Kalamaja Avatud Kooli kohta, seega annab huvikool ideaalse võimaluse reisida tulevikku ning saada enne teisi teada, milline saab olema õppimiskogemus 2017. a. sügisel avatavas Kalamaja Avatud Koolis.
 

Lastele

Oktoobrist alustavad Energia Avastuskeskuses kaks 3–9 aastastele lastele mõeldud ringi:
  1. Mitmekeelne robootika ja teaduse ring: 5–7 ja 7–9 aastastele lastele, üks kord nädalas kestvusega 90 minutit. Aeg sisaldab mitmekesist ja mängulist õppimise osa, aga ka pause ja väikest tervislikku näksi. Huviringi õppekava keskendub atraktiivsele loodusteadusele ning robootika ja programmeerimise tutvustamisele. Grupis saab olema 30 last, kellega tegeleb korraga kaks õpetajat. Õppetöö toimub eesti ja vene keeles. Kuutasu: 35 eurot. Registreeru robootika ja teaduse ringi
  2. Mitmekeelne loodusteadlaste ring: 3–5 aastastele lastele, üks kord nädalas kestvusega 60 minutit. Lapsed mängivad, leiutavad, nuputavad ja õpivad koos loodusteaduse imesid tundma. Grupis saab olema 30 last, kellega tegeleb korraga kaks õpetajat. Õppetöö toimub eesti ja vene keeles. Kuutasu: 25 eurot. Registreeru loodusteadlaste ringi
Lisaks huviringidele korraldame lastele koolivaheaegadel põneva linnalaagri “Igapäevaelu maagia ehk teadus meie ümber”: viis päeva Kultuurikatlas täis robotite ehitamist, teaduslikke katseid ja keelekümblust, mille lõpetab teadusmess. Iga päev on lastel lisaks kõikidele põnevatele tubastele ja õues toimuvatele tegevustele kavas kaks snäkkimise pausi ning maitsev ja toitev lõunasöök. Võtame vastu lapsi kahes vanuserühmas, 5–7 ja 7–9 aastat, grupi suurus saab olema 30 last. Lastega tegeleb 2 eestikeelset ja 2 venekeelset õpetajat ning 1 abiõpetaja.

Laager toimub sügisesel koolivaheajal 24.-28. oktoobril 2016 kell 8.00-17.30 (mänguline ja põnev õppetöö jääb kella 9-16 vahele) Kultuurikatlas ja selle aias. Hind 100 eurot. Registreeru linnalaagrisse

Peredele 

Peredele mõeldes paneme kokku päeva täis leiutamist ja mängu lastele ning praktilisi loenguid Kalamaja Avatud Koolist ja lapse kooliks valmistumise toetamisest nende vanematele. Kutsume teid kõiki koos perega osalema Kalamaja Avatud Kooli perepäeval, mis toimub laupäeval, 1. oktoobril Kultuurikatlas. Perepäeval osalemine on tasuta. Maksimaalselt mahutame ära 60 perekonda, seega pane end perepäevale kirja!

Lapsevanematele

Lapse kooliminek on suur muutus nii lapse enda kui kogu pere jaoks. Et aidata lapsevanemal oma lapsele enne kooli võimalikult hästi toeks olla, käivitame kord kuus toimuva temaatilise koolituse lapsevanematele. Koolitusi viivad läbi erinevad oma ala asjatundjad: psühholoogid, õpetajad, logopeedid, teadlased jt. Täpsema info lapsevanemate kooli programmi ja registreerumise osas saadame laiali septembri jooksul.

Huvikooli meeskond

Meie huvikoolis alustab tööd mitmeid väga põnevaid õpetajaid ja spetsialiste. Loe lähemalt õpetajate taustast

Järgmistes uudiskirjades tutvustame õpetajaid veel lähemalt ja jagame infot metoodikate ja lapsevanemate koolituste kohta. Järgmise uudiskirja tahame teieni toimetada septembri keskel.

Lisainfo

Huvikooli kohta saab lähemalt küsida meie kontaktisikutelt:

Piret Carson
Huvikooli projektijuht
5210730
piret.carson@avatudkool.ee

Alissa Norman
Venekeelse suhtluse koordinaator
55604232
alissa.norman@avatudkool.ee

Iga panus loeb!

Toimetame kooli loomisel ainult tänu heade inimeste toetusele. Et saaksime võimalikult palju õppematerjalide väljatöötamisele ja õppekava koostamisele keskenduda, on igast toetussummast meile suur abi.
Kui Sul on võimalik toetada meie tegevust väikese või veidi suurema rahasummaga, saab seda teha ülekandena SA Kogukonnakool pangakontole EE542200221059790946

Kui näed võimalust ja huvi Avatud Kooli loomisel kaasa aidata suuremates kootöövormides, näiteks kinnisvara, õppevahendite või kooli sisustuse osas, siis kontakteeru palun Heleniga meilitsi helen.sabrak@avatudkool.ee või helista +372 5662 5888.

Suur aitäh kõigile toetajatele juba ette.
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.

Avatud Kool Noblessner Tallinn 10415 Estonia
 Email Marketing Powered by MailChimp