Copy

Kooli pidulik avamine toimus 1. septembril

Avatud Kool on nüüd päriselt olemas. Kaks nädalat tagasi algas meie uus eluetapp 1. septembri piduliku aktusega, kui meie 90 õpilast ametlikult oma kooliteed Avatud Koolis alustasid. Õpilased said aktusel ametliku tekli asemel endale Avatud Kooli tutimütsid, millega kohe ka esimesed klassipildid tehti. Koos aktusekülalistega vaadati videomeenutust Avatud Kooli loomisest. Samal ajal, kui lapsed oma esimeses klassijuhatajatunnis olid, istutasid lapsevanemad kooli hoovi kaks elupuud mõlema alustava lennu auks.
Muide enne aktuse päeva olid pered käinud kooliga tutvumas juba talgupäeval, kui koos klassides mööblit kokku pandi ning laste orienteerumispäeval, kui kooli esmakordselt tundma õpiti.

Vaata venekeelsest Aktuaalsest Kaamerast järele, mis meie koolis 1. septembril toimus.

Avatud Kooli huvikooli registreerumine on avatud

Avatud Kooli huvikoolis saavad lapsed avastada loodus- ja reaalteaduste põnevat maailma ning tegeleda mitmete spordialade ja loominguliste huvialadega. Jätkame kindlasti ka kakskeelsete huviringidega, et toetada teise keeleruumi kogemisega laste sõbralikke hoiakuid kaaslaste suhtes ning pakkuda võimalust tutvuda Avatud Kooli põhimõtetega. 

Huvikooli õppetöö 2017/2018 õppeaastal algab 18. septembrist ning kestab 25.maini. Huviringidesse on oodatud nii Avatud Kooli kui ka teiste koolide ja lasteaedade õpilased vanuses 3.-10. eluaastast. Tutvu huviringidega kodulehel.

Registreerimisvorm asub SIIN.

Kooli raamatukogu ootab annetusi

Head Avatud Kooli sõbrad! Kui te tahaksite kuidagi Avatud Kooli olulisele esimesele aastale kaasa aidata, siis teadke, et meile annetuste tegemine on muide maksusoodustusega. See tähendab, et meile tehtavad annetused on ettevõtjast annetaja jaoks teatud piires maksuvabad ja füüsiline isik saab meile tehtud annetused oma maksustatavast tulust maha arvata. Toetusi saab kanda Sihtasutus Avatud Kool kontole EE542200221059790946.

Kuid lisaks rahalistele annetustele oleme väga rõõmsad kui saate meile tuua kingituseks lastele mõeldud ilukirjandust ning teatmeteoseid. Meile on väga tähtis, et lastele oleks koolimajas pidevalt kättesaadavad mitmekülgsed raamatud nii eesti, vene kui inglise keeles, et laste huvi raamatute ja lugemise vastu saaks pidevalt toidetud uute, toredate teoste poolt.
Raamatuid võib tuua otse kooli (Karjamaa tn 1 III korrus) või leppida kokku info@avatudkool.ee.
 

Vaatamist ja lugemist Avatud Kooli teemadel:

Meie kooli direktor Helen ja õpetaja Irina käisid ETV+ kanali otseeetris Avatud Kooli teemadel vestlemas. Venekeelset saadet Твой вечер saab järelvaadata SIIN.

Kooli asutaja Artur Taevere kirjutab, et uue kooli loomisega kaasneb üks oluline küsimus: kuidas toetada parimal moel iga lapse arengut ja õppimist? Mida saavad selle heaks teha õpetajad ja mida lapsevanemad? Lähemalt saab lugeda edasi blogipostitusest.

TÜ Narva Kolledži mitmekeelse hariduse konverentsil augusti lõpus esines meie üks asutaja Rasmus Rask ning Narva Kolledži väljandes ilmus samal ajal pikem lugu Avatud Kooli mudelist ja käivitamisest. Lugu on leitav ajakirja "Mitmekeelne Haridus" augusti numbris (algab lk. 9).

NB! Oktoobris ilmuvas uudiskirja numbris kirjutame, millal ja kuidas toimub vastuvõtt 2018/2019 sügisel alustavasse esimesse klassi. 


Helen Sabrak
koolijuht
helen.sabrak@avatudkool.ee
56625888
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.

Avatud Kool Noblessner Tallinn 10415 Estonia
 Email Marketing Powered by Mailchimp