Copy

Värvilist sügise algust kõigile Kalamaja Avatud Kooli sõpradele!

Avatud Koolis saavad teie lapsed õppima teistmoodi, kui see hetkel Eestis normiks on. Pöörame suurt tähelepanu praktilisele hakkamasaamisele elus, anname sügavad teadmised reaal- ja loodusteadustes, teeme seda kõike keelekümblusmeetodil, nii et põhikooli lõpuks suudavad meie kooli õpilased suhelda vähemalt neljas keeles.  

Kool alustab tegevust 2017. a. sügisel, kuid juba oktoobrist saab meie kooli põhimõtete ja meetoditega lähemalt tutvuda Kalamaja Avatud kooli huvikoolis. Pakume huviringide näol nii eesti kui vene keeles põnevaid tegemisi ja kuhjaga uusi teadmisi lastele vanuses 3-9 aastat, harivaid loenguid lastevanematele, lõbusaid tegemisi täis perepäevi kogu perele ning igapäevamaagiat tutvustavaid linnalaagreid 5-9 aastastele lastele. 

Meie kolmandas uudiskirjas teeme lähemat tutvust Pireti ja Alissaga meie huvikooli toimekast meeskonnast ja Energia Avastuskeskusega, kus meie huviringid toimuma saavad. 

Loodetavasti kohtume teie kõigiga juba peagi Energia Avastuskeskuses!

Piret Carson on Kalamaja Avatud Kooli huvikooli projektijuht, kes vastutab huvikooli sujuva toimimise eest ning oskab vastata kõikidele huvikooli puudutavatele küsimustele. 

"Olles erinevate ürituste korraldamisega tegelenud mitmeid aastaid, olen valmis oma teadmisi ja kogemusi selles vallas ka Avatud Kooli Huvikooli heaks rakendama. Oleks ideaalne, kui kõik veatult laabuks, kuid tegelikkuses tuleb peaaegu alati ootamatusi ette. Teen küll alati korraliku eeltöö, aga tunnen, et minu peamine väärtus tuleb mängu just siis, kui kõik plaanipäraselt ei lähe. Ma naudin mõistlike lahenduste leidmist ootamatutele probleemidele. See omakorda nõuab kiiret kohanemisvõimet ja julgust - omadusi, mida tahan, et ka lapsed õpiksid ja harjutada saaksid,” räägib Piret mõned päevad enne huvikooli esimest suurt proovikivi: 01. oktoobril toimuvat perepäeva. 

Kalamaja Avatud Kooli huvikooli esimest tegutsemisaastale mõeldes jätkab Piret "Ma tahan, et lapsed tunneksid end meie huvikoolis turvaliselt ja pingevabalt. Siis saavad nad keskenduda maailma avastamisele ja leida endas julgus proovida ning katsetada. Tahan (ja teeme selleks kogu meeskonnaga kõik), et meie niigi sisutihedat programmi saaksid ilmestama mitmed külalis-eksperdid, kes jagavad lastele kogemusi reaalsest elust, räägivad oma tööst ning kellelt on võimalus kõikidele miksidele vastused saada!".

Küsimuste korral saad Piretiga ühendust piret.carson@avatudkool.ee

Finantsalase taustaga Alissa Norman leidis tee hariduse juurde tänu oma isiklikule mitmekülgsele koolikogemusele ja usule, et piisava toetuse korral tunneb iga laps õppimisest rõõmu ja tahab oma unistuse saavutamise nimel pingutada. 

"Olen finantstaustaga haridushuviline, kes on töötanud nii suures rahvusvahelises pangas Londonis kui väikestes investeerimisalastes ettevõtetes Tallinnas. Minu koolitee hõlmab väga erinevat kogemust Põhja-Tallinna venekeelses koolis, Ameerika keskkoolis ja lõpuks ka eestikeelses koolis. Sain tunda, kuidas varem igavaks paistnud aine võib muutuda uskumatult põnevaks tänu mõtestatud õppele ja õpetaja paindlikule ning loovale lähenemisele", räägib Alissa, kes pühendab huvikoolis loodusteaduste saladustesse 3-5 aastased väikesed avastajad.  

"Avatud kooli huvikoolis tahaksin olla lastele toeks teaduse võlude ja oma võimete ning piiride kompamise teel,” ütleb Alissa, kes on ühtlasi huvikooli-poolseks kontaktiks kõikidele vene keelt rääkivatele lapsevanematele.

Alissaga saab ühendust alissa.norman@avatudkool.ee

Energia avastuskeskus – avasta, mängi, õpi!

100-aastases elektrijaamas, vanalinna ja Kalamaja piiril, Põhja puiesteel, sähvivad välgunooled ka päikselisel päeval – Energia avastuskeskus on juba tuntud kogu Euroopas ainulaadse välgudemonstratsiooni poolest. 

Sel sügishooajal pakume külastajatele uut masina leiutamise töötuba, kus igas vanuses õpilased saavad katsetada, kuidas neil õnnestub elektrimootoriga võidusõiduauto ehitamine. Töötoa märksõnad on elektrilaeng, elektrivool, vooluring, kineetiline energia, hõõrdejõud; meeskonnatöö, probleemilahendusoskused. Töötuba pakume ettetellimisel, see kestab u 45 minutit ja hind on 3 eurot osaleja kohta. Kui leiutajal tekib soov imemasinat kaasa võtta, siis on leiutamiskomplekti hind 6 eurot.

Eks ole nii, et alles algas sügis, kuid juba on aeg panna paika ka see, kuidas jõulupühi tähistada. Keskuse teadusteatri uues jõuluetenduses „Talvehelinad” paneme külma helisema, seejärel lisame soojust ja vaatame, mis juhtub. Kuulame, kuidas tekib mehhaaniline heli, ja uurime, kuidas heli eri keskkondades levib. Peale selle teeme suitsusammast ja ega ka jõuluvana ilmumata jää! 

Eripakkumine Kalamaja Avatud koolile

Kui ütlete Energia avastuskeskuse kassas oktoobris ja novembris salasõna „Kalamaja”, siis saab keskusepileti ostmisel tasuta planetaariumifilmi pileti (tavapäraselt 3 eurot). Ühtlasi pakume erihinda laste sünnipäevade korraldamiseks: oktoobris-novembris on Kalamaja avatud kooli kogukonnale peo hind nii tööpäevadel kui ka nädalavahetusel 130 eurot (tavapäraselt 160–180 eurot). Rohkem infot: http://www.energiakeskus.ee/hinnakiri

Iga panus loeb!

Toimetame kooli loomisel ainult tänu heade inimeste toetusele. Et saaksime võimalikult palju õppematerjalide väljatöötamisele ja õppekava koostamisele keskenduda, on igast toetussummast meile suur abi.
Kui Sul on võimalik toetada meie tegevust väikese või veidi suurema rahasummaga, saab seda teha ülekandena SA Kogukonnakool pangakontole EE542200221059790946
Kui näed võimalust ja huvi Avatud Kooli loomisel kaasa aidata suuremates kootöövormides, näiteks kinnisvara, õppevahendite või kooli sisustuse osas, siis kontakteeru palun Heleniga meilitsi helen.sabrak@avatudkool.ee või helista +372 5662 5888.

Suur aitäh kõigile toetajatele juba ette.
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.

Avatud Kool Noblessner Tallinn 10415 Estonia
 Email Marketing Powered by Mailchimp