Copy

Ilusat sügisest päeva kõigile.

Koolivaheaeg läheneb metsiku kiirusega ning kui teil on selleks ajaks veel põnevad plaanid tegemata, pakume kõigile 5-9 aastastele eesti ja vene keelt rääkivatele lastele toredat võimalust veeta koolivaheaeg või üks nädal tavalsie lasteaia asemel Avatud Kooli huvikooli igapäevamaagiat tutvustavas linnalaagris. Terve nädala teeme Kultuurikatlas põnevaid teaduskatseid, ehitame roboteid, käime ülikoolis päris teadlaste tööd uudistamas ning mängime palju nii õues kui toas. Igal laagripäevl pakume lastele hommikusööki, lõunat ja ühte snäkkimise pausi. 

Samuti tutvustame tänases uudiskirjas meie kahte toredat huvikooli ja linnalaagri õpetajat Evelinat ja Silviat ning teatame tänu ja uhkusega järjekordsest tunnustusest Avatud Kooli ideele.

Toredat lugemist.

Esimene Avatud Kooli huvikooli linnalaager toimub sügisesel koolivaheajal 24-28.10.16 Kultuurikatlas ja selle aias.

Kultuurikatel on unikaalse atmosfääriga maja, mis omal ajal oli Tallinna linna elektrijaama katlamaja. "Avatud Kooli linnalaagri toimumine Kultuurikatlas on põnev väljakutse, sest sellist mitmepäevalist laagrit ei ole meie majas varem toimunud. Lisaks laagri enda eesmärkidele, on meie soov teadvustada lastele, et ruumid/majad/toimimised on erinevad. Külm betoon ning pealtnäha hunnik metalli võivad peita endas soojust ja tohutul hulgal inspiratsiooni. Kindlasti annab Kultuurikatla keskkond lastele teistsuguse ruumikogemuse ning loodetavasti ainult positiivse”, kutsub Erle Allas Kultuurikatlast kõiki lapsi põnevat ehitist oma silmaga lähemalt uurima.

Linnalaagri läbiv teema on “Igapäevaelu maagia ehk teadus meie ümber”, ühe grupi suurus on 30 last. Võtame vastu eesti ja vene lapsi kahes vanuserühmas, 5.-7. ja 7.-9. aastat. Lastega tegeleb 2 eestikeelset õpetajat, 2 venekeelset õpetajat, 1 abiõpetaja. Põnevate teadusteemadega sisustame ära terve koolivaheaja või siis ühe lasteaianädala tavapärase asemel. 5 päeva jooksul teevad lapsed teaduskatseid, ühel päeval ehitavad roboteid, teisel päeval käime ülikoolis teadlastel külas. Laager lõppeb teadusepeoga, kuhu ootame ka lapsevanemaid. Iga päev on lastel lisaks kõikidele põnevatele tubastele ja õues toimuvatele tegevustele kavas maitsev ja toitev hommiku- ja lõunasöök ning snäkkimise paus pärastlõunal. Pärast lõunasööki ootab lapsi puhkepesa vaipadel, kus magamiskottides pikutades saab mediteerida ja pärastlõunaks jõudu koguda.

Laager toimub sügisesel koolivaheajal 24-28.10.16 kell 8.30-17.30 (mänguline ja põnev õppetöö jääb kella 9-16 vahele) Kultuurikatlas ja selle aias. Linnalaagri hind on 100 eurot.

Vabade kohtade olemasolul saab lapsi kirja panna siin 

Saage tuttavaks - Evelina Metškovska-Krosmann 

Eesti esimese eraülikooli EHI romanistika lõpetajana on Evelinal olnud õnn õppida vabas ja loomingulises õhkkonnas oma ala parimate juhendamisel ja toel. Õpinguaastad ning hilisemad kogemused keeleõpetajana on kinnitanud, et edukas õppimine algab julgusest küsida. Enda kohta ütleb Evelina järgmist: "Olen hariduselt romaani filoloog, kes on oma teadmisi rakendanud põhiliselt keeleõppes. Minu imelised õpilased on aastate jooksul kinkinud mulle erilise võimaluse näha lähedalt, kuidas toimub arenemise protsess, kuidas esialgsest küsimärgist saab ühtäkki hüüumärk."

Rääkides tulevikust ja Kalamaja Avatud Kooli huvikooli tegemistest, on Evelinal järgmised plaanid: "Tulevaste Kalamaja Avatud Kooli huvikooli õpilastega vaatame endi sisse ja avastame mänguliselt kõiki neid erinevaid keeli, mida me pole veel märganud kasutada ning uurime, kui tähtis tööriist on keel."

Saage tuttavaks - Silvia Kuusk

"Olen suur mustrite ja seoste fänn," ütleb oma tutvustuseks linnalaagriõpetaja Silvia. "Oma teadmised matemaatikast ja majandusest olen saanud Tartu Ülikoolist, õpetamisoskused aga läbi programmi Noored Kooli. Mulle meeldib näha ja analüüsida numbreid ja mustreid kõikjal meie ümber. Õpetajakogemus on mulle andnud teadmisi, kuidas õpilased õpivad ja kuidas neid sellel teel kõige paremini toetada."

Nagu kõikidel teistel Kalamaja Avatud Kooli huvikooli õpetajatel on ka Silvial oma väga kindel nägemus, kuidas ta oma teadmisi lastele edasi anda soovib: "Huvikoolis tahan aitada õpilastel proovida ja katsetada, põhjendada ja analüüsida kõike, mis nende ümber toimub. Õpilastel peab olema võimalus tunda eduelamust ja näha enda arengut." Soovime Silviale ja kõikidele teistele toredatele huvikooli õpetajatele uueks õppeaastaks palju uudishimulikke lapsi ja tuhandeid miks-küsimusi.

Linnalaagri välisel ajal on Silvia matemaatikaõpetaja ja peab Kuldsete käte blogi :) 

Avatud Kool sai tunnustatud Selge sõnumi konkursil

Eesti Keele Instituudi korraldatud konkursile Selge Sõnum 2016 laekus kokku 138 võistlustööd. Selge sõnumi auhinna eesmärk on teadvustada Eestis selge ühiskondliku suhtluse väärtust ning tunnustada neid organisatsioone, kes edastavad avalikkusele oma sõnumit kõige selgemalt. Auhind antakse sellisele sõnumile, millest kasutaja leiab kiiresti talle vajaliku info, saab sellest aru ja oskab selle põhjal tegutseda. Teatame rõõmu ja uhkusega, et Kalamaja Avatud Kool pälvis tunnustuse loodava kooli idee tutvustamise eest veebis

"Oleme algusest peale pidanud hästi oluliseks, et meie sõnumid oleksid selged. Haridusteemadest on võimalik rääkida väga keeruliselt ja kantselliitlikult. Tahame rääkida lapsevanemate ja teiste kooli ideest huvitatutega nii, et meist sisuliselt ka aru saadakse. Seega tegi tunnustus just sellelt konkursilt suurt rõõmu!", muljetas Avatud Kooli algatuse eestvedaja Helen Sabrak.

Lisainfo

Huvikooli kohta saab lähemalt küsida meie kontaktisikutelt:

Piret Carson
Huvikooli projektijuht
5210730
piret.carson@avatudkool.ee

Alissa Norman
Venekeelse suhtluse koordinaator
55604232
alissa.norman@avatudkool.ee

Iga panus loeb!

Toimetame kooli loomisel ainult tänu heade inimeste toetusele. Et saaksime võimalikult palju õppematerjalide väljatöötamisele ja õppekava koostamisele keskenduda, on igast toetussummast meile suur abi.
Kui Sul on võimalik toetada meie tegevust väikese või veidi suurema rahasummaga, saab seda teha ülekandena SA Kogukonnakool pangakontole EE542200221059790946

Kui näed võimalust ja huvi Avatud Kooli loomisel kaasa aidata suuremates kootöövormides, näiteks kinnisvara, õppevahendite või kooli sisustuse osas, siis kontakteeru palun Heleniga meilitsi helen.sabrak@avatudkool.ee või helista +372 5662 5888.

Suur aitäh kõigile toetajatele juba ette.
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.

Avatud Kool Noblessner Tallinn 10415 Estonia
 Email Marketing Powered by Mailchimp