Sügis on lehtede sahinal ja vihma krabinal kätte jõudnud ja kool alanud. Just täpselt õige aeg mõelda, mida toredat sügisesel koolivaheajal teha. Avatud kooli huvikool korraldab koolivaheaegadel igapäevamaagiat tutvustavaid linnalaagreid 5-9 aastastele lastele. Terve nädala ehitame Kultuurikatlas roboteid, teeme teaduslikke katseid ja keelekümblust ning laagri lõpetab teadusmess. Iga päev on lastel lisaks kõikidele põnevatele tubastele ja õues toimuvatele tegevustele kavas kaks snäkkimise pausi ning maitsev ja toitev lõunasöök.
Tänases uudiskirjas teeme tutvust järgmise kahe huvikooli õpetajaga, täname strateegilise disaini agentuuri Velvetit, kellega koostöös sündis Avatud Kooli nägu ning meenutame laupäeva, 1. oktoobril toimunud esimest perepäeva.
Mõnusat lehtedes sahistamist ja loodetavasti vähest vihma krabistamist.
Karolin Mäe, kelle käe all hakkavad huvikoolis loodusteadusi ja robootikat lähemalt uurima nii 5-7 kui 7-9 aastased lapsed, ütleb ise enda kohta nii:
"Olen hariduselt geoökoloog ja pedagoog, kes on viimased 10 aastat töötanud väga erinevate õppijatega, alustades täiesti pisidest kuni täiskasvanuteni välja. Olen andnud tantsu-, geograafia- ja bioloogiatunde nii Eestis, Ghanas kui ka USAs.”
Mõeldes esimesele aastale Avatud kooli huvikoolis, tõdeb Karolin: "Olen rõõmus, et saan jagada oma armastust looduse ja teaduse vastu ka huvikooli lastega ning loodetavasti sünnivad meie koostööst mitmed huvitavad projektid. Teaduse tegemine on mõnusalt loominguline protsess: vaatleme, proovime, katsetame ja areneme selles ääretult põnevas maailmas üheskoos."
Venekeelseid 5-7 ja 7-9 aastaseid lapsi hakkab robootika ja loodusteaduste põneva maailmaga tutvustama Olga Selištševa.
Kui Olga käest uurida, mis on teda käivitavaks jõuks, vastab Olga nii: "Olen noor ja avatud pedagoog, kelle deviisiks on öelda alati jah! Usun, et meie elus peab olema rohkem kui 24 tundi ööpäevas, sest maailmas on nii palju põnevaid asju, mida saab avastada ja leiutada. Seega minu juhendatavates huvikooli tundides ütleme alati jah kõikidele uutele asjadele. Isegi siis, kui meile antakse nendega tutvumiseks ja tegelemiseks aega vähem kui 24 tundi! :)”.
Kõik lapsed hakkavad Olga juhendamisel kindlasti rääkima leiutajate keeles. “Avastame ja katsetame kõike ise, täpselt nii nagu maailmakuulsad teadlased, avastajad ja leiutajad. Ja selle võin küll juba ette välja lubada, et robotit õpime kohe kindlasti ehitama."
Avatud Kooli nägu sündis suurepärases koostöös strateegilise disaini agentuuriga Velvet, kes valas meie olemuse täpselt õigesse vormi.
Olime täiesti vaimustuses, et keegi Avatud Kooli olemust lennult tabas ja meie mõtteid ning tundeid visuaalikeelde tõlkida oskas. Head koostööd ja täpset vormivalamist on meie suureks rõõmuks märgatud ja tunnustatud ka teiste poolt. Eesti Disainiauhinnad 2016 konkursil, kus žürii sõnul hindasid nad tööde puhul eelkõige uudsust ja innovaatilisust ning tähtis oli ka teostuse kvaliteet, pälvis Avatud Kool hõbeda firmagraafika kategoorias, äramärkimise tüpograafia kategoorias ning oli üks kolmest finalistist esmakordselt väljaantavas elumuutva ja targa disaini kategoorias.
Aitäh, Velvet. Koostöö teie kõigiga oli/on inspireeriv ja puhas rõõm.
Laupäeval, 01. oktoobril, toimus Energia Avastuskeskuses Avatud Kooli esimene perepäev.
Perepäevaga tähistasime ühtlasi huvikooli algust: kõik pere väiksemad liikmeid said tantsida-laulda, küpsisetorti meisterdada, põnevaid teaduskatseid teha ja õues trallida. Vanematele toimus samal ajal Avatud Kooli infotund, kus räägiti nii kooli asutamise tagamaadest, tulevast asukohast, õppetöö toimumise loogikast kui tutvustati vastuvõtutingimusi. Sellest kõigest saab lähemalt lugeda meie järgmisest uudiskirjast. Perepäev lõppes suure ühise tantsuringi ja küpsisetordi söömisega. Loodetavasti kohtume järgmisel perepäeval ka Sinu ja Su perega.
Lisainfo
Huvikooli kohta saab lähemalt küsida meie kontaktisikutelt:
Toimetame kooli loomisel ainult tänu heade inimeste toetusele. Et saaksime võimalikult palju õppematerjalide väljatöötamisele ja õppekava koostamisele keskenduda, on igast toetussummast meile suur abi.
Kui Sul on võimalik toetada meie tegevust väikese või veidi suurema rahasummaga, saab seda teha ülekandena SA Kogukonnakool pangakontole EE542200221059790946
Kui näed võimalust ja huvi Avatud Kooli loomisel kaasa aidata suuremates kootöövormides, näiteks kinnisvara, õppevahendite või kooli sisustuse osas, siis kontakteeru palun Heleniga meilitsi helen.sabrak@avatudkool.ee või helista +372 5662 5888.
Suur aitäh kõigile toetajatele juba ette.
Sa said selle kirja, sest liitusid Avatud Kooli uudiskirjaga meie veebilehel. Kui Sa ei soovi Avatud Kooli uudiskirja edaspidi saada loobu tulevastest uudiskirjadest.