Copy
Pravidelný newsletter
Nevidíte obrázky? Klikněte ZDE
21. června
Milí přátelé a příznivci Mamma HELP, 

máme dvacátého v měsíci a to znamená další narozeninový newsletter. 

S pěknými slunečnými dny, které nyní létu vládnou někdy až moc, nám přibylo množství zajímavých akcí a my Vám dnes přinášíme výběr z toho nejlepšího. Ať to byl prodej kytiček v rámci Českého dne proti rakovině, Guláš Fest v Brně, Avon pochod za Zdravá prsa nebo karlínský ostrov hudby United Islands, který si u našeho stánku užily hlavně děti. 

A protože spousta z vás již určitě balí kufry, děti se chystají na tábory i k babičkám, tak nám z Mamma HELP dovolte popřát krásné léto se spoustou pohody, koupání i odpočinku, léto plné nezapomenutelných zážitků a třeba se někde s některými z vás i potkáme! 

Vaše Jana Drexlerová

Co nám k 20. výročí napsal Honza Kovařík?

Když něco děláte pořádně a děláte to dlouho a dáváte do toho srdce, musí se výsledek podařit. Myslím na to každý rok, když se v rámci AVON pochodu za zdravá prsa setkávám s Janou Drexlerovou a jejími spolupracovnicemi. Už dvacet let dávají sílu, naději a mentální podporu těm ženám, které ji nejvíce potřebují. A přitom mnohé z nich často samy svádějí svůj vlastní boj o život! Hluboce před vámi všemi smekám, děvčata, a vážím si vaší statečnosti i dobré nálady navzdory všemu! Vydržte, prosím, alespoň dalších dvacet let. Jste totiž ohromně užitečné a to o sobě může říct jen málokdo!
 
Váš obdivovatel Honza Kovařík

copyright foto Lucie Robinson pro AVON

Nové video Mamma BEER 


Podívejte se na nové video Mamma BEER
Víte, jak vlastně pomáhá a proč toto speciální nealkoholické pivo vzniklo? A který pivovar jej uvařil? Samy pacientky se s vámi v našem novém videu podělí o své zkušenosti. 

Mamma BEER pomáhá hned dvakrát. Jednou pacientkám, aby se chvíli cítily zase dobře a podruhé, když jeho koupí přispějete na provoz Mamma HELP. Nyní jej zakoupíte i v Tescu, 15 Kč z každého piva poputuje k nám! Děkujeme!

 

Jak jsme prodávaly kytičky aneb Český den proti rakovině 

 
Již 23. ročník této celonárodní sbírky proběhl ve středu 15. května, ani my jsme nechyběly. Letos je nám 20 let, tak jsme se s elánem čerstvých dvacítek vrhly i přes deštivé a chladné počasí do ulic a rozsvítily tak hned několik měst po celé republice krásně do žluta.
V jižních Čechách jsme prodávaly díky skvělým dobrovolníkům nejen v Českých Budějovicích, ale i ve Vodňanech, Písku a Českém Krumlově. V Hradci Králové špatné počasí neodradilo naši členku Naďu, aby opět vyjela do terénu s kočárkem. A k tomu měla opravdu skvělý model: šaty ušité z triček předešlých ročníků. 
V Praze nám letos pomáhalo několik hotelů, několik nadnárodních společností, školy, ordinace a radnice Prahy 3, kde má naše organizace své pražské sídlo. 
Děkujeme všem dobrovolníkům, studentům, zaměstnancům firem a všem, kteří podpořili tuto celonárodní sbírku a snahu všech, co květinky nabízeli. 

Na Avon pochodu jsme nemohly chybět


15. 6. proběhl 19. ročník Avon pochodu Za zdravá prsa. Balonky tentokrát nahradila pochodová hymna a srdíčka, na která se psalo, pro koho nebo za koho, zkrátka proč jdeme. Pražská koordinátorka Zuzana Bláhová, jako zástupce jedné z podporovaných organizací, měla možnost všem na místě poděkovat. Zmínila také 20. výročí založení Mamma HELP a krásné 15. výročí AVON linky, kterou provozujeme.  

Andrejka, pacientka a autorka blogu „Kozí život“, napsala: „Pochod zabere celý den, ale prevence pár minut. Myslete na své zdraví, hlídejte si prsa. Velké díky organizátorům, ambasadorům, organizacím a všem, co jste koupili tričko a dorazili“.

I my se připojujeme k díkům. 

United Islands 2019

 
Sobota 1. 6. patřila hlavně dětem, a protože jsme byly díky Zuzce Turčekové z děčínského dětského centra Rákosníček vybavené dětskými atrakcemi, malými dárečky a bonbony, užily jsme si s dětmi Den dětí na United Islands maximálně. Děti si u nás vybíraly zvířátka, jejichž koupí rodiče udělali svým potomkům velkou radost, ale přispěli i na dobrou věc a podpořili naši organizaci Mamma HELP. Maminky a tatínky jsme proškolily v samovyšetření na modelu, vybavily jsme je brožurkami, zodpověděly jsme celou řadu dotazů a chvílemi se u našeho stánku tvořila i fronta. Krásné počasí a atmosféra plná dobrého jídla, pití a hudby i exotických stánků přivedla do Karlína skutečně davy příjemně naladěných lidí.
Děkujeme agentuře STOP ZEVLING za zprostředkování stánku.

Guláš Fest v Brně


5. ročník Guláš Festu se konal 1. června v Brně, v krásném prostředí Parku Lužánky. Od brzkých ranních hodin se dvacet soutěžících týmů snažilo připravit pro návštěvníky ten nejlahodnější guláš. Program po celý den byl bohatý. Po slavnostním zahájení akce vypukl prodej na jednotlivých stanovištích, nechyběla soutěž v pojídání moravských koláčků, koncerty hudebních skupin, vylosování výherců tomboly, nechybělo jídlo, pití, tanec, dobrá nálada a program pro děti.
Náš stánek navštívila spousta lidí a celý den se vydařil ke spokojenosti všech. Byl to pro nás opět nový zážitek a zkušenost a doufáme, že zde nebudeme chybět ani příští rok.
Poděkování patří pořadateli panu Gregorovi Marečkovi, restauraci Tenis PUB Lužánky i spolupořadatelům MdB a Veřejná zeleň města Brno.

„Deník raka“

 
„Kde je život, tam je naděje“, tak zní první věnování autorky v knize „Deník raka“  Terezy Schillerové pro českobudějovické mammahelpky.
Do své druhé knihy Tereza napsala „Pokud se vám zdá, že byste měly ve svém životě něco změnit, tak se vám to nezdá“.
Krásné odpoledne v českobudějovickém centru bylo o povídání, vnímání a čtení z Terezčiných knížek. My, co jsme nemocí prošly, dobře víme, jak své onemocnění Tereza vnímala. O to víc si vážíme toho, že dokázala odhalit ostatním své pocity a postřehy při náročné cestě za zdravím a přiblížit svým čtenářům osudy některých z nás. Ve svých knihách jde někdy až „na dřeň“. Při jejím čtení se nejen nám, ale i jí místy zaleskly oči, abychom se za okamžik mohly zasmát a zhluboka nadechnout.
Na podzim se těšíme na další společné setkání třeba při křtu v Praze, nebo na předčítání opět v Českých Budějovicích, další, v pořadí již třetí autorčiny knihy „Princezna Psycho“, která vyjde v září 2019.

Žižkovské pivobraní na Parukářce

 
Kde jinde být s naším Mamma BEER než na pořádném pivobraní. A to pravé to žižkovské opravdu je. Na návštěvníky čekal bohatý doprovodný program, soutěž v otáčení pivních tácků, sportovní ukázky od RamboNation a kromě lahodného moku malých pivovarů mohli lidé ochutnat i spoustu dobrot! O naše nealkoholické pivo byl velký zájem, a když jsme kolemjdoucím vysvětlily, že jeho koupí nejenže pomůžou někomu nemocnému, kdo podstupuje chemoterapii, ale že podpoří i provoz našich Mamma HELP center, odcházeli s pivem v tašce. Všem děkujeme. A připomínáme, Mamma BEER zakoupíte i v Tescu!  

Víte o někom, kdo by také rád četl naše novinky? Prosím, přepošlete mu náš newsletter, nebo tento odkaz, kde je možné se k odběru přihlásit.
mammahelp
Instagram
@mammahelp
mammahelp.cz
Newsletter pro Mamma HELP zajišťuje marketingová flotila :: e.vox
Hledáte partnera pro public relations či jiné texty, sociální sítě nebo video? Ozvěte se :-)


Copyright © 2019 Mamma HELP, All rights reserved.


Změna doručování mailu:
Můžete aktualizovat svoje údaje nebo odhlásit se

Email Marketing Powered by Mailchimp