Copy
UUDISKIRI TALV 2016

Heategevusprojekt 2015 sai teoks
Iga eduka operatsiooni eelduseks on lisaks kirurgi oskustele ja teadmistele ka heas korras kirurgilised instrumendid. Operatsioonitoa 99 lõikuskomplekti ootasid uuendamist vastavalt tänapäeva standarditele.  Nende seas oli nii kvaliteetseid ja heas seisukorras, kuid ka väga vanu ning vabariigi algusaegadel soetatud kõige eripalgelisemate firmade ja riikide toodangut. Ajal, kui need ostetud sai, ei olnud haiglal veel kvaliteedi osas tänaseid teadmisi ja nõudmisi. Sellepärast pidasid asjatundjad õigeks kirurgiliste instrumentide täies mahus ümbervahetamist. Rõõm teatada, uued instrumendid  on peagi kohal!
Hingamisaparaadid enneaegsetele vastsündinutele ja lastele 
Kaks CPAPi e. hingamisaparaati enneaegsetele ja ajalistele vastsündinutele ning kuni 30 kg lastele on annetuste eest ostetud. Aparaate kasutatakse enneaegsete apnoede e. hingamispauside ja sügavalt enneaegsete hingamishäirete korral, aidates tagada pideva positiivse rõhu hingamisteedes. See tähendab õhu või hapniku manustamist lapsele rõhu all läbi väikeste ninakanüülide, mis asetatakse ninasõõrmetesse.
CPAP aparaadid, maksumusega 33’086 eurot on üleantud ja leiavad peagi igapäevast rakendamist vastsündinute osakonnas.

Treeninggrupp füsioterapeudi juhendamisel

3. oktoobrist alustas taas tööd Toetusfondi poolt korraldatud ülekaaluliste laste treeninggrupp. Nüüdseks juba 3 aasta vältel on võimaldatud ülekaalulistele lastele fondi toel  2x nädalas 1 h kehalist tegevust (jõusaal, võimlemine, ujumine) füsioterapeudi juhendamisel, mis sisaldab ka esmast ülevaatust/testimist, toitumisnõustamist, kaalumist ja mõõtmist, lapsevanemate kaasamist, kodust liikumist ja netipäeviku pidamist. Positiivne tulemus, kas kaalu säilimise või alanemisega on varasemalt saadud 70%-l projektis osalenud kooliealistest lastest.

Püsiannetus loob kindlama tuleviku

Aastajagu on Toetusfondi noored abilised käinud erinevates kaubanduskeskustes ja kutsunud inimesi kindlustama Tallinna Lastehaigla tulevikku läbi püsiannetuse. Lepingu sõlmimine on toimunud jooksvalt, täites kohapeal ankeedi ja märkides summaks sobivaima variandi, kolmest eurost kuni kahekümne euroni kuus. Oktoobri seisuga on juba laekunud 4170 eurot. Püsiannetajaid on järk järgult lisandunud ja tänaseks on alates juulist laekunud keskmiselt 600 eurot kuus. On hea meel tõdeda, et püsiannetuste kogumine on saanud positiivset vastukaja ja inimeste arusaam ühekordsest heateost on muutumas järjepidevaks, igakuiseks panuseks, tagamaks kindlamat tulevikku Lastehaiglale. Üheskoos suudame rohkem!

Novembris käivitus meediakampaania Ka õhk võib tappa!

Tallinna Lastehaiglas paikneb Eesti ainuke laste hematoloogiliste-onkoloogiliste haiguste osakond, kus aastas tegeletakse keskmiselt 50 pahaloomulise hematoloogilise ja 50 pahaloomulise soliidtuumoriga haigega. Lisaks on veel hulk mittepahaloomulisi haigusi, mis kuuluvad ravile selle eriala arstide juurde. Pahaloomuliste haiguste ravi on viimastel aastatel muutunud väga agressiivseks, samas on oluliselt paranenud lõpptulemus ja suur hulk haigeid siiski paranevad. Agressiivne ravi, mis kestab aastaid, mõjutab peale haiguse ka lapse organismi kui tervikut. Seetõttu on lastel oht põdeda raviprotsessi käigus läbi mitmeid väga raskeid infektsioone. Infektsioonide tekkimise riski ära hoidmiseks paigutatakse haiged haiglas viibides spetsiaalse ja iseseisva õhuvahetusega  ruumidesse. Selleks, et täna ravi saavate ja tulevikus rasket haigust põdevate ravitulemusi veelgi parandada, ongi Lastehaigla Toetusfondil eesmärk koguda annetusi uute isolatsioonipalatite loomiseks vähihaigetele lastele. Loe lisa siit

Tulekul on heategevuslik jõuluaktsioon

Meediakampaania toetuseks planeerime Tallinnas heategevuslikku jõuluaktsiooni e. käsitööesemete jõulumüüki koos Face to face annetuste kogumisega. Oodatud on ka Sinu panus! Loodame aktiivset osavõttu nii esemete valmistamisel, kogumisel kui ka müümisel, ostmisel ja annetamisel!

Heategevuslik jõulukontsert „MOSAIIK“ 
14. detsember 2016 kell 17-18, Kadrioru Kunstimuuseumis
Üheskoos esineb 30 viiuliõpilast vanuses 4 –18 aastat. Esitatakse klassikalisi jõululugusid. Noored õpivad viiulit mängima Suzuki meetodil.
Juhendaja Karmen Kääramees, kontsertmeister Tiiu Jürma.
Südamlikke muinasjutte esitab viiulipalade vahele näitleja Liina Olmaru.
Lossi pääseb muuseumi piletiga kuid kontserti kuulates ja kohapeal annetades toetad Tallinna Lastehaigla Toetusfondi projekti, uute isolatsioonipalatite loomist vähiga võitlevatele lastele ning julgustad noori muusikuid saamaks esinemiskogemust. Olete oodatud koos pere ja sõpradega!
Jõulukaardid
Kaunid jõulukaardid ootavad saatmist – lastehaigla patsientide joonistustest kuni klassikaliste jõulukaartideni. Ühe kaardi hind on 1.00 €.
Info ja tellimine tel: 6977 132 või e-mail riina@toetusfond.ee
Tallinna Lastehaigla Toetusfondi toetuseks müüvad jõulukaarte ka:
Saar Graafika OÜ www.saargraafika.ee
Karto Eesti AS www.karto.ee
Vivesti TÜ
SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond
Tervise 28, 13419 Tallinn • Tel: +372 697 7131 • E-mail: toetusfond@lastehaigla.ee
www.toetusfond.ee

Ei soovi enam meie uudiskirju?
Sa võid muuta oma seadeid või lahkuda listist.

Email Marketing Powered by Mailchimp