Copy
Sayı 2 / Nisan-Mayıs 2017
ESKİŞEHİR'DE 18. YIL!

Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 5 Nisan’da 18. yaşını kutladı. Parkımıza yakışır bir şekilde bol şenlikli, çocuk ve gönüllü taşan bir organizasyonla yaş günü kutlamaları yapıldı. Gönüllülerimizin ve park personelimiz Serpil Öztürk, Türkan Pazı ve Ceyda Can’ın desteği ile panayır alanına dönüşen parkımıza nice yıllar dileriz.

BİLİM FESTİVALİ 3. KEZ ANTALYA'DA!
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivale 50 çocuğumuz ile katılım gösterdik. Festivalde bilim alanında çocukların gelişimine katkıda bulunacak Mühendislik, Yaşam Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Temel Bilimler atölye çalışmalarına ilgi büyüktü. TEGV çocuklarının en çok ilgisini çeken alan ise Fen Bilimleri ile ilgili deney stantları oldu. Bilimi çocuklara sevdirmek ve onların ilgisini bu yöne çekmek için bu tür organizasyonlara daha çok ihtiyacımız var. Bu keyifli gün için Adım Adım AB Yöneticisi Savaş Türkoğlu’na teşekkür ederiz!
ÇOCUK-YAZAR BULUŞMASI
Aramızda Beyaz Bir Çizgi, Ay’daki Dede ve Bozuk Müzik Kutusu isimli öyküleri ile çocukların kalbini kazanan yazarı Çiğdem Kaplangı ile İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nde Yazar Buluşması etkinliği gerçekleştirdik. Aramızda Beyaz Bir Çizgi kitabını çocuklarla birlikte okuyan Kaplangı, sonrasında kitaba dair açık hava etkinlikleri ile devam etti. Katılan her çocuğa imzalı kitabını da hediye eden yazarımıza ve katılımcıları eksiksiz bir şekilde ağırlayan İpek Kıraç Öğrenim Birim Yöneticimiz Filiz Şen Erdoğan’a çok teşekkür ederiz. Tüm çocuklarımızı yazarlarla tanıştıracağımız ve okumaya dair heveslerini artıracağımız etkinliklerin devam etmesini umuyoruz.
ŞANLIURFA’DAN SANAT DOLU ORTAKLIK
Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı ve Aygaz-5 Ateşböceği’nin ortak yürüttükleri “Sanata Gönüllü Dokunuş Projesi” 40 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirildi. Karga Sanat Atölyesi’nde seramik eğitimi alan gönüllülerimiz tamamını kendileri şekillendirip, renklendirdikleri çalışmaları ile sanat ve grup çalışmasını ortak paydada buluşturdular. Mayıs ayı itibarıyla çalışma, parkımızda sergilenecek ve bu güzel ortaklığı yıllarca bize hatırlatacak. Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı Gönüllü Sorumlusu Saliha Kılıç ve Aygaz-5 Ateşböceği Yöneticisi Abdülmenav Çelik ve Fehmi Şirin’e bu projeye öncülük yaptıkları için teşekkür ederiz!
DİJİTAL KAŞİFLER BAŞLIYOR
Algo Dijital Projesi kapsamında geliştirdiğimiz yepyeni kutu oyunumuz Dijital Kaşifler tüm TEGV etkinlik noktalarına ulaştı! Dijital Kaşifler Oyunu; dijital yurttaşlık, dijital zorbalık, teknoloji ve güvenli internet konularında katılımcıların farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Eskişehir ve İstanbul’da yapılan pilot çalışmalar sonrasında, oyunumuz son haline geldi ve TEGV Kısa Süreli Etkinlikleri havuzunda yerini aldı. Sizler de tüm TEGV etkinlik noktalarında çocuklarla birlikte Dijital Kaşifler kutu oyununu oynayabilirsiniz. Oynadıkça yorumlarınızı bekliyoruz, iyi eğlenceler!
TEGV'DE BİR İLK!
27 Nisan 2017’de TEGV tarihinde bir ilk yaşandı. TEGV’in 23. Olağan Genel Kurulu’na Gönüllü Yönetişim Modeli’nin uygulandığı 16 etkinlik noktamızdan gönüllülerimiz katıldı ve tüm gönüllülerimiz adına Ankara ve Samsun Eğitim Parklarımızdan gönüllülerimiz sunum yaptılar. Gönüllülerimizin görüş ve beklentilerini aktardıkları sunumun sonrasında tüm gönüllülerimiz, Genel Müdürümüz, Yönetim Kurulu üyelerimiz, Acıbadem bölüm müdürlerimiz ve çalışanlarımızla bir araya gelerek Gönüllü Yönetişim Modeli çalışma grupları hakkında bilgi paylaştılar. Halihazırda 8 Öğrenim Birimimiz ve 8 Eğitim Parkımızda hayata geçen Gönüllü Yönetişim Modeli, etkinlik noktalarımızda kurulan çalışma grupları ile hayat buluyor. Gönüllülerimiz, Şubat ayından bu yana kaynak geliştirme alanından, etkinlik noktalarımızdaki gönüllülerimiz arasındaki iletişimi sağlayacak çalışmalara; yerel paydaşlarla olan ilişkileri güçlendirecek etkinliklerden gönüllü motivasyonu ve seminerlerine kadar birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor. Modele ilişkin detaylı bilgi için etkinlik noktası yöneticilerimizle görüşebilirsiniz.
TÜRKİYE'DE GENÇLERİN İYİ OLMA HALİ
Habitat Derneği, Türkiye’de Gençlerin İyi Olma Hali Raporu’nu yayımladı. Türkiye’de gençlere ilişkin iş hayatından sağlığa, yaşanılan yerden güvenliğe 62 farklı başlıkta verilerin toplandığı rapora buradan ulaşabilirsiniz.
HOŞ GELDİN MAHİR BEBEK!

Eğitim Programları ekibimizden sevgili Aynur Kolbay’ın oğlu Mahir 8 Haziran’da dünyaya geldi.Mahir’e aramıza hoş geldin diyor, Aynur ve İbrahim’i tebrik ediyoruz.© 2017 TEGV, Her hakkı saklıdır.Bu mesajların gönderimlerini ayarlamak ister misiniz?
Ayarlarınızı güncelleyin veya listeden çıkın