Copy
BM medzinárodný spravodaj
The January 2016 edition of the new Bhakti Marga International Monthly Newsletter, highlighting the main events that took place last month.
Bhakti Marga International Newsletter
FEBRUÁR 2016, vydanie číslo 11
vydané v Shree Peetha Nilaya, Springen/Nemecko
Thumbnail
Jai Gurudev!
Máme veľké šťastie, že máme Gurua, ktorý nám dáva také jednoduché, ale silné nástroje. Atma Kriya Yoga je Gurudží samotný, pomáha páliť karmu a rozvinúť si jedinečný vzťah, ktorý má každý človek s Bohom. Krása Atma Kriya Yogy nespočíva len v jednoduchých technikách, ale v spôsobe, akým praktizujeme tieto techniky. Krása je v tom, s akou láskou ju robíme.
Sri Swami Vishwananda je láska. Dáva nám nástroje, ktoré sú láska a učí nás byť láskou. Nie je to úžasné? Mám radosť z cvičenia Atma Kriya Yogy osamote, ale je niečo výnimočné na cvičení s druhými tak, ako to robíme v Shree Peetha Nilaya každú stredu v čase modlitieb alebo tak, ako tomu bolo počas Atma Kriya Yoga retreatu (sústredenia) minulé leto v auguste, každý deň na trávniku.
Nedávno sme v Španielsku, vďaka nápadu Sitarámu (Atma Kriya Yoga koordinátor krajiny v Portugalsku), začali AKY pravidelné cvičenie každý piatok o 6:30 ráno. Organizácia prebieha prostredníctvom špeciálnej skupiny na Telegrame. Pred dvoma týždňami sme to začali robiť s Atma Kriya Yoga sádhakmi v Španielsku, Argentíne, Mexiku a SPN. Mnohí súhlasili, cvičenie len plynulo a ľudia cítili aj ostatných účastníkov.
Povzbudzujem všetkých, aby sa schádzali, nezáleží, či fyzicky, či virtuálne. Tak, ako je Gurudží v našich srdciach, tiež môžeme byť spolu vo svojich srdciach a spoločne šíriť jeho poslanie ďalej.
Veľa lásky a veľký úsmev v mojom srdci.
Sváminí VishwaPrabhaavati Mátá, Španielsko
Around the world logo
BM vo svete
· Nadchádzajúce udalosti: Udalosti so Svámím Vishwavijayanandom od 26. do 28. februára, vo Švajčiarsku. Go to link
· Otvorené nové Bhajan Café v Nižnom Novgorode, v Rusku: Dvaja Svámíovia viedli oficiálne otvorenie, kde sa zišlo mnoho hostí a oddaných z rôznych miest a zo Shree Peetha Nilaya, aby oslávili túto udalosť. Bhajan Café v Nižnom Novgorode víta každého, kto ich navštívi: Bhajan Café Nižný Novgorod Otváracia doba: 10:00 – 21:00 (denne) Adresa: Gagarin Prospect 17, Nižný Novgorod, Rusko Telefónne číslo: +7 831 2152728 Email: bhajan.cafe.rus@gmail.com Go to link
· Noví Kryia Sadhákovia:Budhistický mních z Číny cestoval 200 km dlhšie než 3 dni na bicykli zo svojho kláštora, aby bol iniciovaný do Atma Kriya Yogy. Celkovo bolo iniciovaných viac než 13 nových Kriya sádhakov v Pekingu, Čine. Go to link
· Nový chrám: Nový chrám v Porte, Portugalsku, bol inaugurovaný Sri Swamim Vishwanandom. Hlavné božstvo chrámu je Bhakta Vatsala Narasimha.
· Ročné stretnutie všetkých oddaných v Poľsku so Svámím Vishwakeshavanandom: Nedávno sa zišla väčšina oddaných, aby spievali bhadžany, užili si Satsang, kurz abhišékamu a stanovili nové ciele na rok 2016. Stretnutie sa skončilo milou guľovačkou a večerou v rodinnej atmosfére. Go to link
· Udalosti so Svámím Vishwavijayanandom v Sorii a Barcelone, Španielsku: Konalo sa mnoho Satsangov, spievanie bhadžanov, OM Chantingov, yadžien, džapa walkov a mnoho iného. Go to link
· Sváminí Vishwamohini a Svámí Paranthapa v Naí Dillí: Obaja predstavitelia BM boli pozvaní do Šrí Džagannátha Mandir v Naí Dillí, kde sa konal Satsang, OM Chanting a spievanie kirtanov. Go to link
· BM Malajzia v Penangu, Thaipusam festival: 500 000 až milión ľudí navštívilo festival, kde BM Malajzia predstavila mnohým návštevníkom Bhakti Margu, Atma Kriya Yogu a OM Chanting. Go to link
· Stretnutie všetkých oddaných vo Švajčiarsku: Sváminí Vishwakishori požehnala všetkým 50 účastníkom a všetci si užili stretnutie plné hudby a tanca. Go to link
· Bhakti Marga Nemecko: Nová nemecká BM web stránka je online, je tiež možné sa prihlásiť na odber nemeckého Bhakti Marga spravodaja. Prezrieť si web stránku a prihlásiť sa na odber spravodaja môžete tu: http://bhaktimarga.de/ Go to link
· Udalosti so Sváminí Vishwadayamatianandama v Japonsku: Konal sa kurz Simply Meditation, AKY opakovací kurz, OM Chanting a mnoho iného. Go to link
Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail
Announcement logo
Mimoriadne oznámenia
Púť do Vrindávanu a Jaipuru a Atma Kriya Yoga retreat (29. apríla - 11. mája 2016)
Miesto Pánových radovánok, Vrindávan, pokrýva oblasť približne 3 800 km2. Nachádza sa tu viac než 6 000 chrámov. Počas púte budeme mať možnosť cestovať naprieč touto svätou zemou.
Po návšteve Vrindávanu budeme cestovať do mesta Jaipur - známe náboženské centrum Indie, tiež známe ako Chhoti Kashi (malé Varanasi). Niektoré z najznámejších chrámov v Jaipure zahŕňajú Góvind Dév Dži chrám, Galtaji, chrám Šrí Kálí, Lakšmí Narájan Mandir, chrám Garh Ganéš, Amba Mátádží Ka Mandir a iné.
Spolu s programom púte sa bude konať výnimočný Atma Kriya Yoga retreat, po prvý krát v Indii.
Pre viac informácií o púti a registráciu, prosím, kliknite na nasledovný link: www.bhaktimarga.org/vrindavan-aky2016 (Registrujte sa do: 1. marca 2016)
Just Love Festival
Jai Gurudev,
S potešením vám oznamujeme, že v dňoch 15. - 17. júla 2016 sa v Shree Peetha Nilaya bude konať Just Love festival. Našim cieľom je, aby bol Just Love festival jeden z najlepších duchovných festivalov na svete a aby bol hodnotený ako MIESTO pre tých, ktorí si chcú užiť úžasné tri dni.
Just Love festival je celý o zážitku, podobne, ako na ceste bhakti, nie je to niečo, čo môže byť opísané, ale musí to byť zažité.
Zažijete kirtan naživo, dozviete sa viac o ceste lásky, ochutnáte lahodné jedlá a vydáte sa na púť do ášramu, kde sa zídu tisícky podobne zmýšľajúcich ľudí a oslávia LEN LÁSKU.
Pozrite si viac obrázkov z minulého roka a zaregistrujte sa na: www.justlovefestival.org
Môžete si tiež pozrieť nové video Just Love festivalu: www.youtube.com/watch?v=TKElQjJgpqQ
Bhakti séva program 2016
Bhakti séva program v Shree Peetha Nilaya ponúka pracovné príležitosti. Ak ste niekedy chceli stráviť viac času v ášrame a byť schopní slúžiť Gurudžího poslaniu v jeho domovskom centre, nadišla vhodná príležitosť.
Bhakti séva program je dokonalý spôsob, ako zažiť ášramový život, ktorý vás umiestni do prostredia neustáleho duchovna. Služba, ktorú každý jeden z nás vykonáva pre Boha je odmeňujúca, ako aj naplňujúca. Keď robíte sévu v ášrame, vidíte, ako vaša služba priamo pomáha ášramu a poslaniu Bhakti Margy.
Bhakti séva program má rozličné oddelenia sévy, o ktoré môžete požiadať. Tieto oblasti zahŕňajú záhradkársky tím, stavbársky tím, kuchynský tím a iné.
Môžete navštíviť stránku Bhakti séva programu prostredníctvom tohoto linku, kde sa dozviete viac o programe a nájdete si sévu, ktorá vám najviac vyhovuje: www.bhaktimarga.org/seva/bhakti-seva-program
Blogger logo
Najnovšie zaujímavosti na blogu
Thumbnail
2. január 2016
Silvester 2015 - 2016 v Shree Peetha Niylaya
Tohoročné silvestrovské oslavy v Shree Peetha Nilaya uviedli rok 2016 s veľkou Bhakti! V SPN, v noci...
Thumbnail
31. december 2015
Tvorenie Dekády lásky (3. časť z 3)
Počas posledných pár týždňov som mal tú možnosť pracovať na Dekáde lásky, knihe, ktorá zaznamenáva posledných 10...
Thumbnail
6. január 2016
DÔLEŽITÉ: Nové daršanové pokyny v Shree Peetha Nilaya
Drahí oddaní a návštevníci daršanov: Ako všetci dobre vieme, je veľkou cťou dostať daršan nášho...
Bhakti shop logo
Bhakti shop – nové produkty
Item thumbnail
Dekáda lásky
DOSTUPNÁ V BHAKTI SHOPE V SPN
Dekáda lásky zahŕňa prvých desať rokov Bhakti Margy. Kniha je sama o sebe významná. Plná obrázkov, výpovedí a tém, zachytáva Dekáda lásky esenciu histórie Bhakti Margy. Či už ste tu boli od začiatku alebo ste stretli Gurudžího práve dnes, Dekáda lásky oslavuje poslanie Sri Swamiho Vishwanandu a pripravuje pôdu pre nadchádzajúce roky.
Events
Najbližšie udalosti
Thumbnail
7. - 8. marec
Mahá Šivarátri
Shree Peetha Nilaya
Šrí Svámí Vishwananda
Thumbnail
28. máj - 3. jún
Silent retreat (pobyt v tichu)
Shree Peetha Nilaya
Šrí Svámí Vishwananda
Thumbnail
14. jún
Prém lístok
Na lodi
Šrí Svámí Vishwananda
YouTube logo
YouTube – najnovšie videá
Thumbnail
Nitai Gaura mantra (Vrindávan melódia) v ášrame – Kírtan
uverejnené 21. januára
Thumbnail
Rozdiel medzi dušou a duchom – Vhľady majstra
uverejnené 28. januára
Thumbnail
Nárájena Góvinda, Nárájena Krišna od Bhakti Sounds
uverenjnené 28. januára
Flickr
Flickr – nové albumy
Thumbnail
Cesta po Brazílii 2016 s Mahámandaléšvárom Šrí Svámím Vishwanandom
14. - 23. január
Thumbnail
Novoročný abhišékam 2016 s Mahámandaléšvárom Šrí Svámím Vishwanandom
1. január
Thumbnail
Silvestrovské oslavy 2015 s Mahámandaléšvárom Šrí Svámím Vishwanandom
31. december 2015
Twitter logo
Twitter - zaujímavosti
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  25. január   
Keď sa #zamilujete, nikto vám nemusí pripomínať, aby ste si spomenuli na vášho #milovaného, nemôžete zabudnúť, pretože sa #zjavuje vo všetkom.
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  7. január 
Nikdy nezmeníte veci tým, že budete bojovať proti #existujúcej #realite. Aby ste niečo zmenili, musíte si #vybudovať nový #model, ktorý urobí súčasný model zastaraným.
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  6. január 
Venujte všetko, čo robíte a výsledky vašej práce jemu. Potom sa tým stanete a prestanete byť len obyčajným pracovníkom, ktorý žije zo svojej práce.
Nájdete nás...
Aby vám neušlo niečo o Svámídžím a Bhakti Marge
Hronská 8
934 01  Levice
Slovensko
www.bhaktimarga.sk
Autorské práva © Bhakti Marga Slovensko o.z., 2016    |   Kontakt   |   Odhlásiť sa z odberu
 
Around the world logo
BM vo svete
· Pripravuje sa: Oslava narodenín Šrí Svámího Vishwanandu českými oddanými v Prahe Go to link
· 'Kurz ´Varíme pre Gurudžího´, Helsinki, Fínsko: Mátádží Lakšmí viedla kurz varenia pod názvom ´Varíme pre Gurudžího´, v ktorom prezradila rozličné lahodné pokrmy, ktoré Šrí Svámí Vishwananda má rád. Go to link
· Púť po Rakúsku so Svámím Kurunandhom: Satsang, púdžá a yadžňa kurz, kírtany, Mantra Project, džal brahmačárini iniciácie a veľa ďalšieho sa konalo v Salzburgu, Grazi a vo Viedni. Go to link
· Bhakti Marga Lotyšsko na festivale Helsus : Bhakti Marga Lotyšsko sa predstavila počas Helsus festivalu 20. a 21. mája, kde sa návštevníci mohli oboznámiť s misiou Bhakti Margy Šrí Svámího Vishwanandu a Bhajan Cafe v Rige.Go to link
·Svámí Sharada navštívil Kyjev na Ukrajine: množstvo oddaných bolo dojatých návštevou Svámího Sharadu, ktorý viedol Mahá Lakšmí yadžňu, Om Chanting a rôzne prednášky Atma Kriya Yogy.Go to link
· Úvodné podujatia k púti po Švajčiarsku spojenej s daršanom so Šrí Svámím Vishwanandom v septembri 2016: : Nová regionálna skupina v Ticine zorganizovala trojdňový Bhakti Marga Festival – Rishi Pramod a Aradhakananda sa prišli pripojiť k Satsangu, hudobnému workshopu a koncertu v rámci propagácie tohoročnej púte spojenej s daršanmi Šrí Svámího Vishwanandu.Go to link
· Víkendové podujatie so Svámím Baladharom v Maribore, Slovinsko: Oddaný zo Slovinska, Chorvátska, Českej Republiky a Slovenska boli požehnaní účasťou na Guru Púdži, Satsangu, speve bhadžanov, yadžne, Om Chantingu a požehnaním nohami Mahá Višnua. Go to link
· Narasimha Džajantí oslavy so Svámím Chakradharom v Južnej Afrike: Viac ako 100 oddaných na najpriaznivejšom dni osláv Narasimhu, kde sa konal Satsang, Kálaš púdžá a abhišékam. Go to link
· Narasimha Džajantí a oslavy vytvorenia BM skupiny vo Splite, Chorvátsko: Viac ako 40 oddaných sa zišlo osláviť Narasimha Džajantí a vytvorenia novej BM skupiny v Splite v Chorvátsku, kde sa konala Guru Púdžá, abhišékam Narasimhu a prednášky Svámího Kanjalochanu.Go to link
· Kurz maľovania Šrí Yantry, Cudrefin, Švajčiarsko: Oddaní zažili úžasný kurz maľovania Šrí Yantry v Cudrefine, ktorý viedli oddaní zo Shree Peetha Nilaya.Go to link
Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail
Announcement logo
Mimoriadne oznamy
Tréning učiteľov Atma Kriya Yogy
Tešíme sa, že vám môžeme oznámiť dátumy ďalšieho tréningu učiteľov Atma Kriya Yogy! Bude to od 3-tieho do 16-teho septembra 2016. Ak cítite, že vás priťahuje stať sa učiteľom Atma Kriya Yogy a spĺňate nasledovné kritériá, zašlite email na adresu teacher_training_2016@atmakriya.org 1. Šrí Svámí Vishwananda je váš Satguru. 2. Atma Kriya Yogu ste praktizovali každý deň minimálne jeden rok. V emaili prosím uveďte nasledujúce informácie: 1. Vaše civilné a spirituálne meno, pokiaľ ho máte. 2. Dátum, kedy ste stali sádhakom (žiakom) Atma Kriya Yogy. 3. Krajinu pobytu. 4. Jazyk, v ktorom by ste sa chceli učiť. Prosím nezabudnite, že počet účastníkov je obmedzený.
Exluzívna višnuistická púť – Púť po južnej Indii s Mahámandaléšvárom Šrí Svámím Vishwanandom (5. - 16. december 2016)
Priamo po inaugurácii Bhakti Marga ašramu vo Vrindavane, sa naskytuje možnosť zúčastniť sa púte s Gurudžím po Tamil Nadu v južnej Indii. Tamil Nadu bol domov nespočetných Áčárjov, svätcov a avatarov. Je to zároveň jedna z hlavných oblastí uctievania Šivu a rôznych Maha Shakti Peethas. Navštívime vrch Arunchala, Maha Shakti Peethas, Sri Rangam - hlavný chrám všetkých višnuistov a špeciálne nasledovníkov Sri Sampradaya, a mnoho ďalších krásnych miest a svätcov.
Viac na adrese: www.bhaktimarga.org/southindia2016.
Blogger logo
Novinky na blogu
Thumbnail
4. jún 2016
Dr. Satya Narayana Das Babaji navštívil Mahámandaléšvara Šrí Svámího Vishwanandu
Gurudžího drahý priateľ z Vrindavanu, Dr. Satya Narayana Dasa Babaji, dorazil včera na krátku návštevu ...
Thumbnail
6. máj 2016
Nasledovanie majstra: Vrindavan a Jaipur, deň 1
Po ukončení Atma Kriya Yoga retreatu , sme vyrazili veľmi skoro ráno 4.mája 2016 to Jaipuru ...
Thumbnail
7. máj 2016
Nasledovanie majstra: Vrindavan a Jaipur, deň 6-7, záver
6. deň púte bol veľmi špeciálnym dňom, tým že to bola Akshaya Trtiya, ako aj hlavný kúpací deň ...
Bhakti shop logo
Produkty v Bhakti shope
Bhakti Marga Shawl
Bhakti Marga šál Just Love
Bhakti Marga šál vyrobený zo stopercentnej bavlny je výborným spôsobom, ako sa zahriať počas chladných mesiacov. Skvelé na tomto šále je, že nesie posolstvo „Just Love”, čo zahŕňa podstatu učenia Šrí Svámího Vishwanandu. Zohrejte sa túto zimu a zároveň šírte posolstvo lásky vo svete.
KÚPIŤ
Shreemad Bhagavad Gita book
<
Shreemad
Bhagavad Gita - Pieseň života
„Venoval si tomu svoju pozornosť, ó Ardžuna, so sústredenou mysľou? Rozptýlila sa tvoja ilúzia spôsobená nevedomosťou?“ - Kapitola 18, verš 72
KÚPIŤ
Events
Nadchádzajúce udalosti
Thumbnail
15. - 17. júl
Just Love Festival
Shree Peetha Nilaya
Šrí Svámí Vishwananda
Thumbnail
25. - 31. júl
Bhakti Summer Sangha
Shree Peetha Nilaya
Šrí Svámí Vishwananda
Thumbnail
16. - 23. august
Bhagavad Gita Course
Shree Peetha Nilaya
Šrí Svámí Vishwananda
YouTube logo
Najnovšie videá na Youtube
Thumbnail
Hlúposť ľudí - Vhľady majstra
Publikované 19. mája
Thumbnail
Dosiahol Sanjaya oslobodenie? Vhľady majstra
Publikované 26. mája
Thumbnail
Odpútanie sa od plodov našej práce Vhľady majstra
Publikované 2. júna
Flickr
Posledné albumy na Flickre
Thumbnail
Púť do Vrindavanu so Šrí Svámím Vishwanandom
29. apríl - 11. máj
Thumbnail
Mahá Lakšmí yadžňa so Šrí Svámím Vishwanandom
21. - 22. máj
Thumbnail
Narasimha Chaturthi so Šrí Svámím Vishwanandom
20. máj
Twitter logo
Novinky na Twitteri
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  31. máj   
Sebeckosť robí človeka slepým pomocou pýchy a egoizmu a ničí ľudskú schopnosť úsudku a chápania. A keď je človek sebecký, nevie na nič iné myslieť, len ako by sa mohol mať lepšie a ľutuje sám seba. Ako sa píše v Písme, keď človek požiada o niečo Boha, nech ho žiada len o Jeho požehnanie dostať sa z nevedomosti, aby mohol byť pripravený prijať Jeho nekonečné požehnanie Jeho najvyššej lásky.
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  31. máj 
Na ceste bhakti, keď človek nájde svoju skutočnú podstatu, pochopí, že je ňou večná pracovná pozícia slúžiť Bohu s láskou a oddanosťou. Bhaktova identita je: Boží sluha. A to všetko z LÁSKY. Oddaný nie je otrokom ale sluhom, ktorý chce neustále dobrovoľne slúžiť Najvyššiemu Bohu, iba pre to aby spravil Boha šťastným. Čo môže byť viac?
Sri Swami Vishwananda
Šrí Svámí Vishwananda  @vishwananda   .  31. máj 
Pokyny od Boha sa nelíšia od Neho samého, tak ako aj Jeho sväté Meno. Keď si podržíme Jeho pokyny a Jeho meno v mysli a v srdci, nemôžeme byť nikdy od Neho oddelení. Pretože on nás miluje a akceptuje nás ako Svojich. Dáva nám možnosť slúžiť Mu a milovať Ho. Takže oddaná služba je jeho požehnaním! Spev Jeho svätého Mena je Jeho sila a ochrana pred zábudlivosťou. Zmyslom a cieľom oddelenia je rozoznať ho vo všetkom, v každom, v našom vnútri. Aby sme sa s ním mohli znova zjednotiť s láskou, cez lásku, kôli láske, pre lásku, z lásky.
Nájdete nás...
Aby vám neušlo niečo o Svámídžím a Bhakti Marge
Am Geisberg 1-8
Heidenrod-Springen, 65321
Nemecko
www.bhaktimarga.org
Autorské práva © Bhakti Event GmbH, 2015    |   Kontakt   |   Odhlásiť sa z odberu


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Bhakti Marga Slovensko o.z. · Hronská 8 · Levice 93401 · Slovakia

Email Marketing Powered by MailChimp