Copy
BM medzinárodný spravodaj
Bhakti Marga medzinárodný mesačný spravodaj, hlavné udalosti, ktoré sa konali za uplynulý mesiac
Bhakti Marga Newsletter
SEPTEMBER 2016, 18. vydanie
Newsletter Theme Image
Jai Gurudev milá rodina!
Práve sme skončili kurz Bhagavadgíty s gurudžím v Shree Peetha Nilaya. Jeho nekonečná milosť a láskavá starostlivosť skutočne presahuje hranice našej mysle. Často nám hovorí, aby sme mali myseľ zameranú na jeden bod, na Boha, pretože to je cesta, ako sa mu odovzdať, a že máme čantovať Božie meno, pretože to je v tejto dobe najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť Boha. Toto čantovanie má byť vykonávané s oddanosťoua láskou tak, ako by sme mali robiť všetko v našom živote. Je úplne na nič robiť sádhanu ako „stroj“, bez lásky a oddanosti. Pri Atma Kriya Yoge Gurudží často hovorí: „Lepšia je kvalita ako kvantita“.
Ako višnuisti Šrí samapdradáje sme tu, aby sme si rozvinuli milujúci vzťah s Bohom. Prišli sme kvôli Bohu a pôjdeme späť k nemu. Najrýchlejší spôsob, ako ísť naspäť k zdroju, je nechať sa viesť gurudžím a milovať, milovať všetko a každého. To nie je možné, kým nezačneme najprv milovať seba. Ak chceme zmeniť svet, najprv musíme zmeniť seba. Ak nevidíme Boha v sebe, ako ho môžeme nájsť v druhých?
Preto nestrácajte čas a nasledujte gurudžího rady a učenie. Nie je nikto na tomto svete, kto by vedel lepšie, čo je pre vás najlepšie, a vy ste jedným z vybraných, ktorých zavolal. Nie ste sami, rodina Bhakti Margy je s vami.
So všetkou mojou láskou,
Thumbnail Sváminí Prabhaavati Mata, Španielsko
Bhakti Marga
vo svete
Bhadžan workshop vo Francúzsku : Svámí Kanjalochana pricestoval do šiestich destinácií vo Francúzsku, kde si účastníci mohli prehĺbiť svoj vzťah s Bohom tak, že sa naučili spievať bhadžany. Go to link
Následné podujatia po gurudžího daršane so Svámíní Prabhaavati Mátá v Lanzarote v Španielsku: Svámíní poskytla satsang o gurudžím a BM, na ktorom sa zúčastnilo 24 oddaných.Go to link
Svámí Keshavananda v Gdaňsku v Poľsku: Počas trojdňového podujatia viedol Svámí workshop pre lokálnych vedúcich skupín BM, poskytol satsang o podstate Bhakti Margy a kurz homy. Prišlo okolo 30 účastníkov, väčšinou zo severu Poľska.
Bhakti Marga Chorvátsko otvorila nový BM chrám v Splite v Chorvátsku: Radostnú inauguráciu nového chrámu s múrti Narasimhadévu a pána Ádišéšha previedol Svámí VishwaKanjalochanananda. Go to link
Víkedendový retreat so Svámím Anashuyom a Svámím Baladharom: 40 oddaných z Čiech, Slovenska a Rakúska sa zišlo na víkendovom retreate vo vrchoch Tatier so Svámím Anashuyom a Svámím Baladharom, kde sa konala jadžňa a spev bhadžanov plných radosti.Go to link
Úvodné podujatie pred septembrovým daršanom v Berne vo Švajčiarsku: Svámíní VishwaKishori Ma poskytla satsang v známom duchovnom centre „Die Quelle“, kde sa rozprávali príhody a skúsenosti s Paramahamsom Vishwanandom a spievali bhadžany.Go to link
Mnohé oslavy Krišna džanmáštamí vo svete: Väčšina chrámov BM oslavovala deň zjavenia Krišnu, pričom sa spievalo a tancovalo celú noc.
Svámíní Godavari pokytla satsang a bhadžanový program v Belgicku: Viac ako 25 nadšených oddaných malo možnosť zažiť rôzne satsangy o Paramahamsovi Šrí Svámím Vishwanandovi a jeho poslaní Bhakti Marge, naučili sa, ako spievať bhadžany, zúčastnili sa džapa prechádzok, OM Chantingu a veľa ďalšieho.
Bhakti Marga Keňa konala sévu: Oddaní z Kene podporili Bethsaida Community Home, kde deti v núdzi dostanú opateru a jedlo.
Japonskí oddaní dostali ocenenie v Tokiu: Po prvý krát získala perokresba Paramahamsu Šrí Svámího Vishwanandu od Ladli prestížnu cenu na 14-tej verejne sponzorovanej ZEN výstave v Metropolitan Art múzeu v Tokiu.
Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail
Mimoriadne
oznamy
Púť spojená s daršanmi - Česká republika a Poľsko
S radosťou vám oznamujeme, že sa uskutoční púť spojená s daršanmi v Českej republike a Poľsku. Púť sa uskutoční 22. – 29. septembra 2016 a jej téma znie „Po stopách panny Márie“.
Sväté miesta, ktoré na púti navštívime, zahŕňajú svätyňu našej panny z Warmie v Gietrzwalde, kláštor Jasna Góra, kostol Našej víťaznej panny a kostol Všetkých svätých s pozostatkami. Súčasťou púte sú tiež štyri daršany Šrí Svámího Vishwanandu.
Viac informácií o tomto nezabudnuteľnom programe nájdete na stránke bhaktimarga.org/czech&poland2016
Atma Kriya Yoga retreat do hĺbky
S radosťou vám oznamujeme, že sa v septembri v Shree Peetha Nilaya, v Bhakti Marga centre a ášrame v Nemecku, uskutoční nový Atma Kriya Yoga retreat do hĺbky. Tento 5 dňový retreat vám poskytne jedinečnú možnosť úplne sa ponoriť do vašej sádhany, ďaleko od rušivých vplyvov vonkajšieho sveta a denných povinností. Cvičením Atma Kriya Yogy dva krát denne, trávením dní v tichu, rozjímaním, džapa prechádzkami v prírode, spievaním Božieho mena a riadenými meditáciami objavíte, zažijete a obľúbite si silu Atma Kriya Yogy. Zúčastniť sa môžu IBA Atma Kriya Yoga sádhakovia (tí, ktorí sú zasvätení do Atma Kriya Yogy).
Viac informácií a možnosť zaregistrovať sa nájdete na stránke: bhaktimarga.org/atma-kriya-yoga-in-depth
Inaugurácia chrámu Širdí Sáí Bábá mandir
Pondelok, 3. október 2016, ášram Shree Peetha Nilaya, Springen
Thumbnail
Širdí Sáí Bábá bol veľký indický svätec zo začiatku 20. storočia, ktorý ukázal ľuďom rozličných vierovyznaní, ako žiť spolu v jednote a harmónii v láske k Bohu.
Pripojte sa k nám 3. októbra 2016, keď Paramahamsa Vishwananda bude inaugurovať Širdí Sáí Bábá mandir v Shree Peetha Nilaya. Všetci sú vítaní. Viac informácií nájdete na stránke: bhaktimarga.org/shirdisaimandir
Najbližšie
udalosti
Thumbnail
30. september
Pitr Pakša
Shree Peetha Nilaya
Paramahamsa Vishwananda
Thumbnail
1. október
Navarátri, 1. deň,
Šailiputrí Déví
Shree Peetha Nilaya
Paramahamsa Vishwananda
Thumbnail
10. október
Dusséhra
Shree Peetha Nilaya
Paramahamsa Vishwananda
Bhakti Shop Logo
nové produkty
Thumbnail
Šrímad Bhagavadgíta: verše a ich preklad
Šrímad Bhagavadgíta obsahuje nadčasový rozhovor o uvedomení si duše, ktorý prebiehal medzi pánom Krišnom a skľúčeným vojakom Ardžunom tesne pred začatím vojny na poli Kurukšétra.
kúpiť teraz
Instagram - novinky
Thumbnail
#Majstri sa #inkarnujú od nepamäti, nielen v #Indii, ale aj v rozličných častiach ...
paramahamsa_vishwananda
10. september
Thumbnail
Šťastný #Ganéša Čaturthí! #Bhakti #BhaktiYoga #Hinduizmus bhaktimarga
bhaktimarga
5. september
Thumbnail
@paramahamsa_vishwananda spieva #Božie mená #Radhy a #Krišnu bhaktimarga
bhaktimarga
10. september
najnovšie videá na
YouTube
Thumbnail
He Nandalala v ášrame – Spievanie
30. august
Thumbnail
Ako si udržať duchovnú motiváciu – Vhľady majstra
8. september
Thumbnail
Manželstvo na duchovnej ceste – Vhľady majstra
1. september
nové alubumy
na Flickri
Thumbnail
FoBM jadžňa 2016 - Paramahamsa Vishwananda
25. august
Thumbnail
Krišna džanmáštamí 2016 – Paramahamsa Vishwananda
24. august
Thumbnail
Kurz Bhagavadgíty 2016 - Paramahamsa Vishwananda
16. - 23. august
novinky
na blogu
Thumbnail
17. august
Kurz Bhagavadgíty 2016: 1. deň
Začiatok kurzu Bhagavadgíty s Paramahamsom Šrí Svámím Vishwanandom určil tón nasledujúcich dní. Účastníci zaujali svoje miesta o 10:00 ...
zaujímavosti
na Twittri
Paramahamsa Sri Swami Vishwananda
Swami Vishwananda  @vishwananda  · 9. september
#Vishabhanudulari ki Jai, kishori lal ki Jai, Jai Jai Šrí#Rádhé #šjám, štastné #Rádháštamí.
Paramahamsa Sri Swami Vishwananda
Swami Vishwananda  @vishwananda  · 5. september
Oslavujeme #Ganéša #Čaturthí v našom #chráme #Nataraja v Auresio vo Švajčiarsku. Nech vás všetkých #Giridhári požehná.
Paramahamsa Sri Swami Vishwananda
Swami Vishwananda  @vishwananda  · 25. august
Šťastné #džanmáštamí, nech vás všetkých Giridhári #požehná, aby ste dosiahli najvyššiu lásku v tomto živote, a potom s ním boli navždy a slúžili mu.


This email was sent to b.bozikova@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Bhakti Marga Slovensko o.z. · Hronská 8 · Levice 934 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp