Copy
NewsletterPreview.png

Právě jsme pro Vás připravili přehled novinek zveřejněných na webových stránkách Svazu měst a obcí ČR (www.smocr.cz). Upozorněte také své kolegy na úřadě nebo zastupitele, že se k odběru našeho zpravodaje mohou přihlásit vyplněním registračního formuláře. Vše důležité se také dozvíte, pokud budete sledovat naši stránku na Facebooku.

30 LET HÁJÍME VAŠE ZÁJMY

Vážené starostky a primátorky, vážení primátoři a starostové, vážení přátelé,

14.04.2020
dovoluji si obrátit se na vás s žádostí o zodpovězení otázky, která by vám mohla ve svém důsledku napomoci pozitivně ovlivňovat situaci ve vašich obcích a posílit postavení obcí v systému veřejné správy, a to i v tak obtížných dobách, které právě prožíváme.

Aktuálně

Poděkování ombudsmana Stanislava Křečka

17.04.2020
Svaz měst a obcí ČR podpořil výzvu veřejného ochránce práv Stanislava Křečka premiérovi k postupu proti neprofesionalitě ministerstva pro místní rozvoj.

Dotace

Veřejně dostupné vyhledání poskytnutých podpor v registru de minimis

20.04.2020
Ministerstvo zemědělství provedlo kroky vedoucí k opětovnému zveřejnění části dat z Centrálního registru podpor malého rozsahu (registru de minimis) o čerpaných podporách de minimis daným příjemcem podpory na portálu eAGRI.

GDPR

Ke zpracování osobních údajů v rámci opatření proti šíření koronaviru

20.04.2020
V současné mimořádné situaci vyvstávají otázky týkající se zpracování osobních údajů o zdravotním stavu osob, které mohou být šiřiteli nákazy, včetně zpracování údajů umožňujících jejich předchozí lokalizaci, potřebných k dohledání dalších osob, které s nimi byly ve styku. Otázky v souvislosti s opatřeními pro zamezení nákazy a ochrany zaměstnanců kladou také zaměstnavatelé.

Financování obcí

Obce a města mohou bez obav investovat do svého rozvoje

21.04.2020
Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Ministerstvo financí nechystá žádnou úpravu rozpočtového určení daní, která by šla v neprospěch obcí a měst. Investicemi samosprávy podpoří hospodářský rozvoj nejen svého regionu, ale i celé České republiky.

Sociálně-zdravotní oblast

Pracovníci sociálních služeb, kteří se dostali do kontaktu s nakaženým, mohou v práci pokračovat za dodržení přísných podmínek

20.04.2020
Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou osoby pracující v sociálních zařízeních povinni bezodkladně informovat svého zaměstnavatele o přímém kontaktu s osobou, u které bylo potvrzeno onemocnění COVID-19. Zaměstnavatelé následně rozhodnou, zda je výkon práce daným pracovníkem pro zajištění poskytování sociálních nebo zdravotních služeb nezbytný. V případě nezbytnosti mohou pracovníci pokračovat v práci, avšak pouze za dodržení přísných podmínek.

Právní poradna

Vybrali jsme aktuální dotazy z naší právní poradny - Poradnaproobce.cz (www.poradnaproobce.cz)

Jak dlouho musí být zveřejněn program zasedání zastupitelstva v době nouzového stavu?

Je možné dát zaměstnanci během nouzového stavu výpověď z pracovního poměru?

Který orgán obce rozhoduje o prominutí místního poplatku za účelem zmírnění dopadů současné situace?

Pokud Vás odpovědi na dotazy zajímají, stačí na ně kliknout a zobrazit si odpověď. Využijte možnosti, že každá členská obec si může zřídit až 11 přístupů do právní poradny. Pokud nevíte jak na to, klikněte zde.

Pozvánky

Řízení a správa města

16.04.2020
Vychází publikace Tomáše Hudečka, vedoucího oddělení veřejné správy a regionálních studií Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT.

Soutěže

Do soutěže Architekt obci 2020 se mohou hlásit obce a města spolu s architekty do konce června

20.04.2020
Do konce června lze podávat přihlášky do soutěže Architekt obci 2020, která se snaží upozornit na význam spolupráce a vzájemné symbiózy mezi architektem a samosprávou při rozvoji obce. Každá obec je unikátní a je třeba společně pochopit její hodnoty z hlediska urbanistického, krajinářského i architektonického a usilovat o jejich posílení a hledání vhodných řešení, která zlepšují kvalitu prostředí i našeho života.

Obchodní nabídky

SECO - ČESKÝ ZAHRADNÍ TRAKTOR DO ČESKÉ OBCE

20.04.2020
V rámci kampaně ,,ČESKÝ ZAHRADNÍ TRAKTOR DO ČESKÉ OBCE”, kterou pro rok 2020 nabízí česká společnost Seco Industries, s.r.o., si můžete vybrat z nabídky zahradní techniky, potřebné k zajištění kompletní péče o Vaše obecní pozemky.

Z kalendáře SMO ČR

24.04.2020
Předsednictvo Svazu měst a obcí ČR

05.05.2020
Pracovní skupina DPO (Pověřenci)

20.05.2020
Dopravní komise

21.05.2020
6. ročník Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020

27.05.2020
Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ v Ústeckém kraji

28.05.2020
Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ v Karlovarském kraji

02.06.2020
Seminář programu Evropa pro občany

16.06.2020
Předsednictvo Komory měst

17.06.2020
Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ v Plzeňském kraji

 This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Svaz měst a obcí České republiky · 5. května 1640/65 · Praha 4 140 00 · Czech Republic