Copy
NewsletterPreview.png

Právě jsme pro Vás připravili přehled novinek zveřejněných na webových stránkách Svazu měst a obcí ČR (www.smocr.cz). Upozorněte také své kolegy na úřadě nebo zastupitele, že se k odběru našeho zpravodaje mohou přihlásit vyplněním registračního formuláře. Vše důležité se také dozvíte, pokud budete sledovat naši stránku na Facebooku.

30 LET HÁJÍME VAŠE ZÁJMY

Informujeme o mimořádných opatření vlády ČR - Sledujte www.smocr.cz a svazový fb!

10.03.2020
V Česku se kvůli novému koronaviru zakazují od úterních 18 hodin filmová, divadelní, náboženská, sportovní, taneční, tradiční shromáždění nebo výstavy, poutě, veletrhy s účastí nad 100 osob. Od středy bude zrušená výuka také v základních, středních a vysokých školách. Platí to do odvolání, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání bezpečnostní rady státu.

 

Zastupitelstva ano, pohřby a svatby pro více než 100 lidí ne

10.03.2020
Vážená paní starostko, vážený pane starosto,
dovolujeme si Vás informovat, že Ministerstvo zdravotnictví dnes přijalo mimořádné opatření podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, jímž k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 zakázalo s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.

 

Víte, na co máte nárok?

10.03.2020
Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení. V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let.

Aktuálně

Informujeme o mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

10.03.2020
Ministerstvo zdravotnictví ČR zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků a studentů ve školách.

 

ZRUŠENO - Dopravní konference s BESIPEM & FZŠ pro Moravskoslezský kraj již 19. března.

10.03.2020
Vážené dámy a pánové,
na základě rozhodnutí Vlády ČR o zrušení veřejných akcí, kterých se zúčastní více jak 100 lidí, jsme se rozhodli, zrušit konání plánované Dopravní konferenci s BESIPEM a FZŠ, která mněla proběhnout dne 19. 3. 2020 od 08.00 hod. v Clarion Congres Hotelu Ostrava.
V současné době jednáme o náhradním termínu, o kterém Vás s dostatečným předstihem budeme informovat.

 

Registrujte se na nové termíny Krajských setkání!

09.03.2020
Termíny Krajských setkání v rámci preventivních opatření proti rostoucím rizikům přenosu koronaviru byly posunuty! Tradiční setkání Svazu měst a obcí ČR jsou třináctidílným maratonem jednodenních konferenčních akcí pro starostky a starosty nejen členských obcí Svazu, ale i těch nečlenských, pro které aktuální témata samospráv podávají odborníci na danou oblast.

 

Kdo může nařídit karanténu

09.03.2020
Připravili jsme ve spolupráci s advokatní kanceláří KVB, s.r.o. pro Vás otázky a odpovědi v souvislosti s šířícím se koronavirem.

 

Pitná voda ve všech pádech, znělo na Dni starostů

09.03.2020
Prohlédněte si fotogalerii i prezentace přednášejících z 2. ročníku akce Den starostů, který se konal ve spolupráci se Svazem v rámci veletrhu Aquatherm 3. března na pražském výstavišti PVA Expo Praha. Tentokrát na téma Pitná voda je poklad, chraňme ho, aneb aby se čistá voda nestala luxusem.

 

Březnový Ins právě vychází

06.03.2020
V březnovém čísle časopisu Ins se například dočtete o přesunu dubnových termínů Krajských setkání, a to z důvodu rozšiřujícího se koronaviru. Najdete výsledky našeho dotazníkového šetření ohledně 6letého volebního období, přečíst si můžete i o vývoji kolem dávek na bydlení. Zazní zde i názory a podněty z poslední právní konference v Seči a další zajímavé informace. Přejeme příjemné čtení.

 

Dubnová Krajská setkání byla zrušena!!!

05.03.2020
Sledujte naše webové stránky, náhradní termíny dubnových setkání budou včas zveřejněny. Všechny již registrované účastníky budeme kontaktovat.

Sociálně-zdravotní oblast

DOPORUČENÝ POSTUP APSS ČR PRŮVODCE pro poskytovatele sociálních služeb v souvislosti se šířením nákazy koronavirem COVID-19

09.03.2020
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR jako největší profesní sdružení v oblasti sociálních služeb připravila pro poskytovatele sociálních služeb soubor doporučených postupů, které je vhodné učinit v případě podezření na nákazu COVID-19.

Veřejné zakázky

Jak zadat veřejnou zakázku malého rozsahu

05.03.2020
Na portálu veřejných zakázek, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, byla uveřejněna aktualizovaná metodika pro zakázky malého rozsahu.

Zahraniční spolupráce

Ke spolufinancování spolupráce se zahraničními partnery můžete využít nově otevřenou dotační výzvu

06.03.2020
Využijte ke spolufinancování spolupráce s ukrajinskými, gruzínskými, moldavskými či bosenskými partnery právě otevřenou dotační výzvu ČRA. Česká rozvojová agentura (dále ČRA) právě vypsala dotační výzvu „Podpora rozvojových aktivit krajů a obcí v prioritních zemích zahraniční rozvojové spolupráce ČR II“, ze které lze spolufinancovat spolupráci s obcemi ze zemí, jako je Ukrajina, Gruzie, Moldávie či Bosna a Hercegovina.

 

Palestinské město Dura hledá partnera pro výměnu zkušeností a spolupráci

05.03.2020
Osm kilometrů jihovýchodně od Hebronu se nachází město Dura se zhruba 41 000 obyvateli. Zástupci města Dura hledají partnery pro výměnu zkušeností a spolupráci v oblasti zlepšování úrovně služeb pro občany, včetně skupin se zvláštními potřebami (senioři, děti, handicapovaní atd.). Palestinské město má také zájem o výměnu zkušeností v oblasti partnerské spolupráce obecně.

Právní poradna

Vybrali jsme aktuální dotazy z naší právní poradny - Poradnaproobce.cz (www.poradnaproobce.cz)

Občan se na obec obrátil s dotazem, proč není ze strany obce schvalován plán kulturních akcí. Plán kulturních akcí byl pouze informačně předložen zastupitelstvu obce. V návrhu rozpočtu, jež je schvalován každý rok je s finančními prostředky na kulturní akce počítáno.

Nedopatřením nedošlo k vyvěšení programu schůze zastupitelstva na elektronické úřední desce. Program byl pouze vyvěšen na fyzické úřední desce, avšak občané byli taktéž informování prostřednictvím SMS zpráv. Jsou usnesení ze zasedání platná?

Jaký orgán obce schvaluje účetní závěrku příspěvkové organizace obce a přerozdělení případného zisku do fondů?

Pokud Vás odpovědi na dotazy zajímají, stačí na ně kliknout a zobrazit si odpověď. Využijte možnosti, že každá členská obec si může zřídit až 11 přístupů do právní poradny. Pokud nevíte jak na to, klikněte zde.

Naše projekty

Aktuální informace ohledně kurzů projektu ESO

10.03.2020
V souvislosti s opatřeními přijatými vládou ČR bychom Vás rádi informovali, že Svaz měst a obcí ČR a jím realizovaný projekt „Efektivní správa obcí“ aktuálně plánované vzdělávací aktivity neruší, neboť veškeré naplánované semináře a kurzy nebudou přesahovat vládou ČR stanovený limit 100 osob.

 

Pište, pište, pište

05.03.2020
Přinášíme plán rubriky Starostové píší noviny do konce května.

Pozvánky

ZRUŠENO - Seminář Podpora regionálního rozvoje

06.03.2020
Vzhledem k platnému zákazu akcí v rámci opatření proti šíření Koronaviru je tato akce zrušena. O náhradním termínu konání Vás budeme informovat.
Děkujeme za pochopení

Soutěže

Jako spoluvyhlašovatel soutěže Vesnice roku Vás zveme na motivační seminář

06.03.2020
Vyhlašovatelé a spoluvyhlašovatelé soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova ve spolupráci s finalisty soutěže Vás srdečně zvou na motivační seminář Vesnice roku 2020 v Programu obnovy venkova.
Termíny a místa konání:
7. dubna, úterý Lipová, okr. Děčín, Ústecký kraj; Podstávkový dům čp. 424 (účast potvrdit do 2. dubna)
9. dubna, čtvrtek Pustá Kamenice, okr. Svitavy, Pardubický kraj, Kulturní dům čp. 130 (účast potvrdit do 6. dubna)
17. dubna, pátek Bělotín, okr. Přerov, Olomoucký kraj; Kulturní dům čp. 213 (účast potvrdit do 13. dubna)

NOVÉ TERMÍNY!

Z kalendáře SMO ČR

10.03.2020
Komise životního prostředí a energetiky

10.03.2020
Diskusní setkání s představiteli obcí I. typu, které mají stavební úřad

13.03.2020
Regionální komise

16.03.2020
seminář Domovní čistírny odpadních vod

19.03.2020
Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ v Moravskoslezském kraji

19.03.2020
Komise pro informatiku

20.03.2020
Komise pro sociální věci a zdravotnictví

25.03.2020
Jednání budoucích měst ITI

31.03.2020
Kontaktní seminář pro zájemce o program Řádná správa věcí veřejných

 This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Svaz měst a obcí České republiky · 5. května 1640/65 · Praha 4 140 00 · Czech Republic