Copy
Novinky od Komunity Sant'Egidio - 1 / 2016
Otvoriť newsletter v prehliadači

Newsletter

Komunity Sant'Egidio

Práve čítate historický prvý newsletter našej komunity. Cez dlhé zimné večery nás napadlo, že aj takto by sme radi písali o živote nášho spoločenstva, a to nielen nám, ale aj naším blízkym a vzdialeným. Za rok prídu síce len štyri, ale veríme, že svieže a inšpiratívne : )
Ak sa Vám nezobrazujú obrázky správne, skúste si ich zapnúť vyššie... Príjemné čítanie

Aktuálne - doma

Veľká noc vo veľkom štýle

Veľkú noc v tomto roku, tak ako aj v predchádzajúce roky, sme trávili spoločne, a to komunity z Česka, z Maďarska a Slovenska s niekoľkými talianskymi priateľmi v Prahe. Bol to prenádherný čas sprevádzania nášho Pána počas Jeho smrti a Vzkriesenia.

Biskup medzi nami

V apríli 2016 nás poctil svojou návštevou bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko a to priamo „u nás“ na modlitbe a službe ľuďom bez domova. Biskup sa spoznal s našou mnohopočetnou komunitnou rodinou pri príprave jedla a teplých nápojov, na modlitbe Komunity a na službe ľuďom bez domova. Veľmi sa tešíme z jeho návštevy a z jeho požehnania!


Videopozvánka do Topoľčian

Komunita v Topoľčanoch pripravila úžasné video, ktorým chce pozvať do spoločenstva a do služby chudobným ešte viac mladých ľudí z Topoľčian. Ak poznáte niekoho v okolí a uznáte za vhodné, môžete pozváku preposlať. Ďakujeme...
Video si môžete pozrieť tu >

 

Sant'Egidio v Banskej Bystrici

Približne pred mesiacom začala Komunita Sant'Egidio v ďalšom slovenskom meste - Banskej Bystrici. Náš kamarát Karol spolu s menšou skupinou mladých ľudí chodia každý štvrtok za ľuďmi bez domova a následne sa schádzajú na spoločnej modlitbe.
Všetko je len v začiatkoch, a preto prosíme o Vaše modlitby!


 

Aktuálne - vo svete

Papá nás zdraví

V marci nás pozdravil pápež František a po modlitbe Anjel Pána ocenil ekumenickú iniciatívu Komunity Sant´Egidio a protestantských cirkví tzv. Humanitárne koridory pre utečencov. Vďaka nim už vyše sto osôb, ktoré utekajú pred vojnou bolo bezpečne presunutých z utečeneckých táborov v Maroku a Libanone. Po riadnej registrácii ich prijalo Taliansko a nemuseli tak absolvovať nebezpečnú cestu cez Stredozemné more.

Video o príchode prvých utečencov nájdete tu >
a o pozdrave pápeža Františka zase tu >

Otvorili sme Dom milosrdenstva v Afrike

Náš taliansky kamoš a prezident Komunity Sant´Egidio Marco Impagliazzo navštívil na konci apríla Komunitu v Malawi, kde spolu otvorili „Dom milosrdenstva“ pre starých ľudí, ktorí sú v mnohých afrických krajinách odsúvaní na okraj spoločnosti.

Predstavenie služby: "Ulica"

Už ôsmy rok sa pravidelne každú stredu stretáme, aby sme navštívili chudobných Bratislavy priamo u nich doma – a teda na ulici. Samotnému stretnutiu s chudobnými však predchádza príprava jedla. Nepôjdeme predsa s prázdnymi rukami. Spočiatku to začínalo skromne. Len niekoľko obložených bagiet, z ktorých sme väčšinu priniesli domov. Teraz po rokoch na prípravu spotrebujeme 8 kíl chleba a takmer po 2 kilá šunky a syra, pričom nechýba ani šťavnatá zelenina. Veľká vďaka našim sponzorom a darcom a samozrejme šikovným pomocníkom, ktorí týždeň čo týždeň chystajú tieto chleby pre našich priateľov na ulici. Takto slúžime už v troch mestách Slovenska, viac nájdeš tu >

Našimi očami

"Niekedy sa musím premáhať. Hlavne keď prší a je zima. Veď, povedzme si narovinu, komu si chce vyše hodiny postávať vonku na zime? Potom ale zistím, že síce som tam šla unavená a bez nálady, tak tá hodinka mi znovu vráti chuť do života... a to som si predtým ani nevšimla, že mi chýba.
Oplatí sa zastaviť pri bezdomovcovi."

Janka

Užitočné info:
Pomôžme zachrániť DOMEC!

V tejto rubrike by sme chceli postupne predstavovať rôzne služby pre ľudí bez domova v Bratislave. Tieto cenné informácie im potom môžeme posunúť priamo pri našich rozhovoroch na ulici. Keďže naši kamaráti z OZ Vagus práve prežívajú ťažké časy, rozhodli sme sa ako prvý predstaviť ich projekt DOMEC. Domec je denné centrum pre ľudí bez domova, môžu sa tu najesť, osprchovať, vybaviť niektoré doklady, nájsť prácu, atď. Momentále Domec zažíva finančné problémy a hrozí jeho zatvorenie. Viac o DOMCI aj o tom ako mu pomôcť sa dočítate tu >

Ďakujeme za pozornosť...

Náš oficiálny web
Nájdi nás na FB
Komunita Sant´Egidio, o. z.
Ul. 29. augusta 7, 811 08 Bratislava
e-mail:  egidio.info@gmail.com
bankové spojenie: SK96 7500 0000 0040 1936 5008

Chcete zmeniť odoberanie takýchto mailov?
Tu si môžete upraviť nastavenia alebo odlhásiť sa z odberu
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Komunita Sant'Egidio · 29. augusta 7 · Bratislava 841 02 · Slovakia

Email Marketing Powered by MailChimp