Copy
Newsletter Komunity Sant'Egidio - 2 / 2016
Otvoriť newsletter v prehliadači
NEWSLETTER Komunity Sant'Egidio 2/2016 (zapnite si zobrazovanie obrazkov)

Drahí priatelia, zdravíme Vás na začiatku leta. Prinášame opäť zopár horúcich noviniek zo života a služby nášho spoločenstva. Prajeme príjemné čítanie a ak môžete, naozaj si skúste poriadne oddýchnuť. Zaslúžite si to! : )

AKTUÁLNE DOMA

Veľký piknik v malom meste

Nedávno sme zažili príjemný a radostný letný deň spolu s kamarátmi bez domova v Topoľčanoch plný hier, hudby a dobrého jedla! Zúčastnil sa ho aj Saimon, ktorý prišiel na Slovensko spolu so skupinou asýrskych kresťanov z Iraku.

Komunita v srdci Slovenska

V júni pár kamarátov z bratislavskej a topoľčianskej komunity navštívilo začínajúcu komunitu v Banskej Bystrici! Stretli sme sa pri spoločnej modlitbe a pri službe ľuďom bez domova, ktorých je v Bystrici "požehnane". Bolo veľmi príjemne a veselo.


Mladé divadlo nás baví...

Žiaci z Petržalky zahrali výborné divadlo pre našich kamarátov v domove dôchodcov, ktorých pravidelne navštevujeme! Ďakujeme Vám!

 

Leonardo na potulkách Slovenskom

Komunitu v Bratislave a v Topoľčanoch nedávno navštívil náš priateľ Leonardo z Komunity v Ríme. Leonardo okrem iného pomáha ako koordinátor humanitárnej pomoci v Kurdistane (severnom Iraku), kde sa venuje starostlivosti o utečencov. 

 

AKTUÁLNE VO SVETE

Neutekajme pred utečencami

Ekumenický projekt Komunity Sant´Egidio a protestantských cirkví v Taliansku „Humanitárne koridory“ pokračuje a zachraňuje životy utekajúcich ľudí pred vojnou v Sýrii! Títo ľudia sa môžu zaevidovať v utečeneckých táboroch v Libanone a Maroku, môžu dostať azyl v Taliansku a bezpečným spôsobom sú prepravení do Talianska, kde pomáha naša Komunita s ich integráciou. Uprednostnení sú chorí a starí ľudia. Zástupcovia projektu vydali výzvu, ktorú si môžete prečítať tu.

Malá kniha o veľkých výzvach

Naša Komunita sa dlhodobo venuje starým ľuďom, ktorých navštevuje v domovoch dôchodcov, ale snaží sa tiež umiestňovať týchto ľudí znovu do domáceho prostredia, kde sa cítia neporovnateľne lepšie. A práve o tomto je nová knižka z dielne Komunity Sant'Egidio s názvom "Ako udržať starých ľudí v ich vlastnom domove"
Viac sa dočítate tu...

Play music, stop violence!

Komunita v Kyjeve usporiadala veľkú verejnú spevácku súťaž: Play music stop violence! Mladé začínajúce spevácke a hudobné hviezdy predviedli svoje autorské pesničky s textami s motívmi o tragédii vojny, o cene mieru, o problematike utečencov, o odmietaní násilia.

Honduras zdraví Slovensko

Komunita z Hondurasu nás pozdravuje a posiela pohľadnicu z Dňa matiek v domove dôchodcov. Odkazuju, že sa za nás modlia a ďakujú za finančnú podporu, ktorú sme im poslali zo slovenskej Komunity.. Aj vďaka tejto podpore mohli lepšie poslúžiť chudobným.

Predstavenie služby:
SLUŽBA ĽUĎOM BEZ DOMOVA

Pripravené chleby, termosky plné čaju a kávy a niekoľko mladých sediacich v laviciach kostola milosrdných bratov v Bratislave. Takto začína naša stredajšia služba. Do kostola už často prichádzajú aj naši priatelia z ulice. Niektorí si posedia, iní sa zapoja i spevom, mnohí s dojatím počúvajú. Modlitba je naše spoločné stretnutie s Pánom. Prinášame naše prosby a počúvame Božie slovo. Takto posilnení sa vydáme do ulíc, kde pri kúsku chleba a pri káve jednoducho pokecáme. Vieme sa spolu zasmiať, ale i poplakať. Skrátka, každý je sám sebou.
Časy a miesta našich stretnutí
nájdete tu >

NAŠIMI OČAMI

"Túžba pomáhať druhým je živá v srdci každého človeka a pre kresťanov sa má stať životným cieľom. Skúsenosť Sant'Egídio mi ale dala oveľa viac, než spokojnosť so sebou samým a vlastnou dobročinnosťou: spôsobuje neustálu premenu srdca, prináša perifériu do centra záujmu a pomáha naplno prežívať radosť Evanjelia
- a to všetko s priateľmi na celý život."

Tomáš

Užitočné info:
NOCLAHÁREŇ SV. VINCENTA DE PAUL

V tejto rubrike by sme chceli postupne predstavovať rôzne služby pre ľudí bez domova v Bratislave. Jednou z nich je aj nezisková organizácia DEPAUL SLOVENSKO. Vznikla v roku 2006 a momentálne prevádzkuje v Bratislave viaceré zariadenia, v ktorých sa stará o ľudí bez domova. Najväčšou z nich je Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul, ktorá je určená na pomoc ľuďom v krajnej núdzi. Je zameraná na naplnenie najzákladanejších životných potrieb nutných na prežitie, pričom podmienky sú nastavené tak, aby bola dostupná každému, kto jej služby potrebuje. Kapacita nocľahárne je 150 postelí.

ĎAKUJEME

Zdieľať
Preposlať
Tweet
+1
Pin
Náš oficiálny web
Nájdi nás na Facebooku
Komunita Sant´Egidio, o. z.
Ul. 29. augusta 7, 811 08 Bratislava
e-mail:  egidio.info@gmail.com
bankové spojenie: SK96 7500 0000 0040 1936 5008

Chcete zmeniť odoberanie takýchto mailov?
Tu si môžete upraviť nastavenia alebo odlhásiť sa z odberu

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Komunita Sant'Egidio · 29. augusta 7 · Bratislava 841 02 · Slovakia

Email Marketing Powered by MailChimp