Copy
Otevřít v prohlížeči

Sledujte s námi zákulisí Evropské unie! V našem novém podcastu Babylon Brusel s Ondrou Krutílkem, poradcem premiéra Petra Fialy a analytikem Michalem Chládkem, který podcast moderuje.

Společně se budeme bavit o tématech, která zásadním způsobem ovlivní budoucnost České republiky i celé Evropské unie. První dvě epizody si už nyní můžete poslechnout na Spotify. Podcast vzniká ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku (IPPO).

Uspořádali jsme další debatu, tentokrát na téma Amerika na rozcestí. Diskutovat za námi do Stopkovy Plzeňské pivnice přijel politický komentátor a expert na USA Roman Joch.

Debatovali jsme nejen o nedávných midterms, současném stavu Republikánské strany, ale také o příštích prezidentských volbách, které proběhnou již v roce 2024. Shodli jsme se, že jedním z jejich velkých favoritů je floridský guvernér Ron DeSantis. Roman Joch závěrem odpověděl i na několik dotazů z publika, které se týkaly amerického volebního systému nebo vzájemných vztahů mezi exprezidenty.

Záznam debaty si můžete přehrát na našem Facebooku nebo na Youtube.

Jan Hroudný svým článkem o možném brzkém zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech otevřel novou pravidelnou rubriku Západ na rozcestí, ve které bude pravidelně informovat o tom nejzajímavějším z dění ve Spojených státech a Velké Británii.

Třídílnou sérii o současném stavu a dalších možnostech rozšiřování NATO připravila Kateřina Sajdová. „Zatímco pro Západ znamená tato kolektivní spolupráce bezpečnostní jistotu, Rusko pociťuje neklid z ohrožení sovětských hranic,“ píše autorka.

Michal Chládek se ve své analýze věnuje současné, mnohdy vyostřené, debatě o svobodě projevu na internetu a komentuje chystanou národní i evropskou legislativu. 

V tomto – na články plodném – měsíci jsme si připomněli i 100. výročí smrti ministra financí Aloise Rašína a zabývali se např. chystanými reformami v daňové oblasti nebo falešné představě o asociálnosti současné vlády.

Poslední příležitost pro mladé a talentované autory! Soutěž o nejlepší odbornou esej jsme pro velký zájem o týden prodloužili. Čas máte do 7. 3. 2022 (vč.). Nejlepší autoři získají až 25 000 Kč, knižní odměny a možnost navázání pravidelné spolupráce s institutem.
Web
Web
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Twitter
Twitter
YouTube
YouTube
Spotify
Spotify
LinkedIn
LinkedIn
Email
Email
© 2023 Pravý břeh – Institut Petra Fialy


Osobní data zpracováváme v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.
Změnit nastavení / odhlásit se

Email Marketing Powered by Mailchimp