Copy
Otevřít v prohlížeči

Amerika stojí na rozcestí. Proč je její společnost tak rozdělená? Kdo bude příští americký prezident? A jak to ovlivní nás? 

Zveme vás na debatu Amerika na rozcestí – přijďte s námi diskutovat o dosavadním průběhu Bidenova prezidentství, o nedávných midterms, ale i o vyhlídkách pro příští prezidentské volby. Naším hostem bude známý politický komentátor a expert na USA Roman Joch.

Roman Joch je dlouholetým ředitelem Občanského institutu. Od roku 2020 působí i jako ředitel Institutu pro výzkum práce a rodiny Slovenské republiky. Je autorem řady komentářů o americké politice. Z angličtiny přeložil a autorsky doplnil knihu amerického konzervativního myslitele Franka Meyera Vzpoura proti revoluci dvacátého století.

V bouřlivém období mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb jsme ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku uspořádali debatu zaměřenou na volbu naší hlavy státu a politický marketing. Ve Stopkově Plzeňské pivnici diskutoval politolog Lubomír Kopeček a renomovaný marketér Radek Hadj Moussa.

Co zaznělo? Například: „Kampaň je dnes profesionální, ale spíš jako reklama.” nebo „Petr Pavel natáhl hlasy těch, kteří se rozhodovali.” Dále byla řeč o kampani Danuše Nerudové, televizních debatách, dvouprocentních kandidátech nebo o tom, kdo by nakonec mohl volby vyhrát. Diskutující odpověděli i na několik dotazů z publika, které se mj. týkaly funkce videí ve volební kampani a komunistické minulosti obou postupujících kandidátů.

Záznam debaty si můžete přehrát na našem Facebooku nebo YouTube.

Jan Hroudný na našem webu kritizuje opozici za její přístup k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ten podle něj cílí především na paralyzování Poslanecké sněmovny a získávání prostoru v médiích.  

Michal Chládek ve svém komentáři upozorňuje, že Česko po porážce Andreje Babiše čeká rok a půl bez voleb. Tento čas je podle něj nutné využít k zásadním systémovým změnám. Důležitou roli podle něj sehraje způsob jejich komunikace ale i schopnost udržet dosavadní jednotu vládních stran.

S rolí Andreje Babiše jako ochránce národních zájmů polemizuje Nikolas Dohnal. Na několika příkladech přesvědčivě ukazuje, že národní zájmy nehájil, neuměl je definovat a navíc je často zaměňoval se svými zájmy soukromými.

Naše další texty se zabývají důchodovou reformou nebo zhodnocením prezidentských voleb.

Stále hledáme mladé a talentované autory! Vyhlásili jsme soutěž o nejlepší odbornou esej. Ti nejúspěšnější získají až 25 000 Kč, knižní odměny a možnost navázání pravidelné spolupráce s Pravým břehem. Eseje je možné odevzdat až do konce února 2023.
Web
Web
Komentáře
Komentáře
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram
Instagram
© 2023 Pravý břeh – Institut Petra Fialy


Osobní data zpracováváme v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.
Změnit nastavení / odhlásit se

Email Marketing Powered by Mailchimp