Copy
Otevřít v prohlížeči

Březen byl na Pravém břehu bohatý na události i na vydané publikace. Proběhla další z pravidelných debat, tentokrát na téma Putinova válka zblízka. Pozvání k diskuzi přijali novinář, publicista a válečný reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a odborník na výzkum ozbrojených konfliktů a postsovětský prostor Tomáš Šmíd.

Oba hosté se s námi podělili o osobní zkušenosti z válečného konfliktu i aktuálního života na Ukrajině. Věnovali jsme se událostem, které předcházely i následovaly po eskalaci konfliktu v únoru minulého roku, možnostem objektivního zpravodajství, specifikům práce válečných zpravodajů i konkrétním osudům obyčejných lidí, které válka připravila o blízké, zdraví či majetek. Debata vzbudila nebývalý zájem z řad veřejnosti, což nás velice těší.

Záznam debaty si můžete přehrát na našem Facebooku nebo Spotify.

Sledujte s námi zákulisí Evropské unie! V březnu jsme vydali dvě nové epizody našeho podcastu Babylon Brusel s Ondrou Krutílkem, poradcem premiéra Petra Fialy.

Bavíme se o tématech, která zásadním způsobem ovlivňují budoucnost České republiky i celé Evropské unie. Všechny díly si můžete poslechnout na Spotify. Podcast vzniká ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku (IPPO).

Nelenili jsme ani co se textů týče. Jan Hroudný svým článkem o rostoucí rivalitě mezi Spojenými státy a Čínou pokračuje v pravidelné rubrice Západ na rozcestí, ve které průběžně informuje o tom nejzajímavějším z dění ve Spojených státech a Velké Británii.

Srovnání minulé a současné vlády se věnuje Michal Chládek. „Ne, stejná jako vláda Babišova, ta Fialova rozhodně není, to jen lidé mají krátkou paměť,“ píše autor.

Ivana Ryčlová v souvislosti se 70. výročím smrti Josifa Stalina připomíná jeho spoluautorství divadelní hry Fronta: Současnost nás učí, že Vladimir Putin zařadil v ruské historii zpětný chod. Je jen otázkou času, kdy začne psát divadelní hry.“

V dalších článcích jsme se zabývali i důchodovou reformou nebo třeba novelou jednacího řádu Poslanecké sněmovny.

Naši autoři Kateřina Hloušková a František Mikš se v roli editorů podíleli na vydání sborníku Prokletí impéria a ruská lež: Rusko a Ukrajina v kontextu a Kontextech

Nejspíš žádné české tištěné médium nevěnovalo v minulosti tolik pozornosti vzrůstajícím imperiálním ambicím putinovského Ruska a dění na Ukrajině jako politicko-kulturní revue Kontexty. Ojedinělá publikace je určena všem, kdo se snaží hlouběji porozumět dějinám, mentalitě a kultuře Ruska i Ukrajiny, historii jejich vzájemných vztahů a současným tendencím ve vývoji obou společností. Nabízí pestrou skladbu studií autorů, kteří se této problematice dlouhodobě věnují, ať již v revue Kontexty nebo jinde. Najdeme zde mimo jiné obsáhlé texty předsedy vlády České republiky Petra Fialy, poslance Evropského parlamentu Alexandra Vondry, ukrajinského filosofa Konstantina Sigova či renomovaného polského historika Andrzeje Nowaka.

Web
Web
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Twitter
Twitter
YouTube
YouTube
Spotify
Spotify
LinkedIn
LinkedIn
Email
Email
© 2023 Pravý břeh – Institut Petra Fialy


Osobní data zpracováváme v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.
Změnit nastavení / odhlásit se

Email Marketing Powered by Mailchimp