Copy
Otevřít v prohlížeči

Ačkoliv jsme se během posledního měsíce zabývali řadou témat, největší pozornost dostala evropská a mezinárodní politika.

Petr Kaniok ve svém pravidelném komentáři varuje před účelovým strašením neofašismem, které vidíme v případě hysterických reakcí na novou italskou vládu.

Na návrh nové emisní normy Euro 7 upozorňuje Ondřej Krutílek. Navzdory očekáváním podle něj přináší řadu radikálních požadavků, které nepovedou ke zlepšení životního prostředí, ale naopak přinesou nemálo negativních následků.

Kryštof Havelka zahájil pravidelnou sérii přehledů války na Ukrajině, ve které bude jednou měsíčně reflektovat vývoj na frontě.

Naše další texty se věnovaly např. novele služebního zákona nebo třeba návrhům na snížení věkové hranice pro volby do Evropského parlamentu.

1. prosince jsme pořádali diskuzi Putin a společenské zlo – očima ruské kulturní opozice. Pozvání přijala Ivana Ryčlová, překladatelka a autorka knih o ruské literatuře. Debatovali jsme o současném stavu ruské kultury, nechyběla ani ohlédnutí a historická srovnání.
Ve spolupráci s deníkem Forum24 jsme 7. prosince zorganizovali besedu na téma Média, politika a válka. Šéfredaktor Pavel Šafr a hlavní editorka Johana Hovorková s námi diskutovali nejen o roli médií během současné války na Ukrajině, ale také o tom, jak jsou česká média ovlivněna tím, kdo je vlastní.
Hledáme mladé a talentované autory! Vyhlásili jsme soutěž o nejlepší odbornou esej. Ti nejúspěšnější získají až 25 000 Kč, knižní odměny a možnost navázání pravidelné spolupráce s Pravým břehem. Eseje je možné odevzdat až do konce února 2023.
Web
Web
Komentáře
Komentáře
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram
Instagram
© 2022 Pravý břeh – Institut Petra Fialy


Osobní data zpracováváme v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.
Změnit nastavení / odhlásit se

Email Marketing Powered by Mailchimp