Copy

עדכונים וחדשות

רכזת חדשה לעמותה, הצעדה השנתית מתקרבת, רשמים מכנסים שהיו, קול קורא למתנדבים/ות וספר חדש לד"ר יוסי לוי בלז.
ההכנות לצעדה 2016 מתחילות!
מעוניינים/ות לקחת חלק?
שלחו מייל לדבי debbietsfaty@comcast.net
רכזת חדשה לעמותת "בשביל החיים"

בשמחה מלווה בעצב, נפרדנו מערבה בן-חיים אשר עבדה בעמותה כמעט כשנה והתקבלה להתמחות. במקומה נכנסה לתפקיד ספיר ליברובסקי אשר זמינה לכם לכל פניה, בכתובת bishvil.hahayim@gmail.com.
קול קורא - חשיפת נושא ההתאבדויות לקהל הרחב

לאור התגברות המודעות לנושא ההתאבדויות ומספר הולך וגובר של ארגונים הפונים אלינו על מנת להבין את התופעה, אנו יוצאים במהלך של הרצאות לגופים שונים ולשם כך אנו מחפשים מתנדבים שמוכנים להעביר הרצאה של שעה וחצי שבתוכה ישלבו את הסיפור האישי (אם יש כזה. לא מדובר רק בבני משפחה, אלא גם באנשי מקצוע).

אם יש לכם ניסיון בהרצאה מול קהל ואתם מעוניינים להעביר הרצאות אלו בהתנדבות אחת לזמן מה, אנא צרו איתנו קשר.
עזרתכם תעזור לנו לחשוף את הנושא לכמה שיותר קהלים בתקווה למנוע התאבדויות פוטנציאליות עתידיות!
כנס "לא מדברים על זה"
זו השנה התשיעית שעמותת "בשביל החיים", בשיתוף המרכז להורות ומשפחה בסמינר הקיבוצים, עורכת כנס תחת הכותרת "לא מדברים על זה" שמטרתו להעלות את מודעות הציבור לנושא האובדנות ומניעתה. הכנס השנתי התקיים ביום רביעי, 9 למרץ 2016, במכללת סמינר הקיבוצים.

השנה הנושא הנבחר לכנס היה: "אתגרים ביישום התכנית הלאומית למניעת אובדנות". אנו רוצים להודות לכל הדוברים והדוברות, למכללת סמינר הקיבוצים ולכ-150 איש ואישה אשר נכחו, בתקווה כי השיח הברור יעלה את המודעות לנושא ויביא למניעת התאבדויות.
כנס "להבין בכדי למנוע"

ביום שני, 9.5.2016 התקיים במרכז האקדמי רופין הכנס הרביעי מסוג "להבין בכדי למנוע" - הכנס המדעי השנתי לחקר האובדנות בישראל. הכנס נערך בשיתוף פעולה של המרכז האקדמי רופין, האקדמית תל אביב יפו ועמותת בשביל החיים. בכנס נכחו מעל 400 איש והוא התאפיין בשילוב של רמה אקדמית גבוהה עם תחושת שיתוף פעולה ומשפחתיות בין הנוכחים. 

מטרת הכנס היא להפנות זרקור לעבר מחקרי חדשני ופורץ דרך בתחום האובדנות, בכדי לנסות ולמנוע את ההתאבדות הבאה. במרכז הכנס הייתה הרצאתו של פרופ' ולדימיר קארלי ממכון קרולינסקה בשוודיה, אשר תיאר את תוכנית ההתערבות למניעת אובדנות בקרב בני נוער (YAM) שזכתה להצלחה רבתי בכל רחבי אירופה. ממצאי מחקרו, שכלל 11,000 בני נוער, הצביע על כך שתוכניות מסוימות יכולות להפחית את שיעורי האובדנות בבתי הספר בצורה ניכרת.

חוקרים מרכזיים נוספים שהציגו את עבודותיהם בכנס היו פרופ' גיל זלצמן, פרופ' יורם יובל, פרופ' אלן אפטר, פרופ' ענת ברונשטיין קלומק ועוד. זמן מיוחד הוקדש לחוקרים צעירים אשר הציגו את עבודותיהם החדשניות בתחום - מושב שהיה מרתק במיוחד. 

אתר הכנס 
http://www.isrs.org.il/

בקשה לסיוע במחקר

המרכז האקדמי רופין ועמותת בשביל החיים עורכים מחקר בהובלת ד"ר יוסי לוי-בלז ושרית אבישר, שמתמקד בשאיפה לשפוך אור אודות הדרכים להתמודדות עם התאבדות במשפחה. מטרת המחקר היא להבין כיצד ניתן לסייע לאלו שנמצאים במצוקה וזקוקים לעזרה מקבוצה זו.

נשמח אם תוכלו להקדיש מספר דקות למילוי השאלון, וכן להפיץ אותו בקרב אנשים נוספים שאתם מכירים שאדם יקר להם התאבד. תודה רבה!

לכל שאלה או הבהרה ניתן לפנות לשרית:
saritavisar7@gmail.com 0547623643


לינק למחקר:
https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bC9Rw1GLwoVhHOl

להאיר את הרי החושך - ספרו החדש של ד"ר יוסי לוי-בלז

ספרו החדש של ד"ר יוסי לוי-בלז, ראש התכנית למדעי ההתנהגות במכללת רופין, ומתנדב באגף המחקר בעמותה.
Copyright © *2016* *בשביל החיים*, All rights reserved.

Our mailing address is:
bishvil.hahayim@gmail.com

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
bishvil hahayim · שלום אש 14, תל אביב · ת.ד. 15546 ראשון לציון · Tel Aviv 6948315 · Israel

Email Marketing Powered by MailChimp