Copy
ניוזלטר אוקטובר 2016 - בשביל החיים
View this email in your browser
כנס משפחות - שמרו את התאריך!

ביום א', 08/01/17, נקיים את כנס המשפחות המסורתי שלנו. נושא הכנס השנה : כיצד לדבר עם הילדים/הנכדים על התאבדות במשפחה.

זהו נושא רגיש שכמעט כל משפחה שחוותה אובדנות צריכה להתמודד איתו בשלב זה או אחר. נשמע בכנס כיצד בני משפחה שונים התמודדו עם הנושא, נשמע מה אנשי המקצוע אומרים בנושא, וכרגיל תהיה הזדמנות למשפחות לשתף ולשאול.
הכנס יתקיים בבית התפוצות באוניברסיטת תל-אביב, בין השעות 18:45-22:30
.

פרטים נוספים בהמשך!
כנס הוקרה לפעילים ופעילות של עמותת בשביל החיים שהתקיים בסוף ספטמבר

ורד דולב, פעילה בעמותת בשביל החיים מספרת על חוויתה מכנס ההוקרה לפעילים ולפעילות:

ביום שישי האחרון של שנת תשע״ו עשיתי את הדרך לקבוצת יבנה - ביתם של חנה ויובל נחליאל. קבוצת המתנדבים בעמותת בשביל החיים הוזמנה למפגש הוקרה של כייף והנאות קטנות. אני והמחשבות שאיתי... העמותה אליה הצטרפתי בעל כורחי אך גם מרצוני, וכמו כולם ״הלוואי שלא״, ״הייתי מוצאת תחומי עניין אחרים״, ״הייתי מכירה אנשים אחרים״, ״החיים שלי היו  אחרים״.

זו קבוצת השווים שלי, שיודעים ומבינים את מה שאני מרגישה וכמה קשה וכואב להיות במקום הזה. הגעתי לקבוץ, הכל היה מאורגן להפליא. חבל שההיענות לא היתה קצת יותר מרשימה. מי שהגיע והיה שם ללא ספק נתרם ונהנה. היתה זו הזדמנות להפגש ולהיות בחברת אנשים מופלאים ואיכותיים. התפנקנו בטיפולים כמו שיאצו, הילינג, ווטסצו ועוד. ישבתי על המחצלת וניסיתי לצבוע מנדלה. עבורנו זה לא סתם פינוק - אלו כלים שכדאי לנו לאמץ בשיגרה שמקלים והופכים את החיים לאפשריים.

שמענו הרצאה מעניינת על מודל ״עזרה ראשונה״ שיכול לשמש לנו לעזר במפגש עם משפחה חדשה שחוותה זה מקרוב אובדנות.
התכבדנו בארוחה טעימה ובשי לחג - זה לא היה דבש ושוקולד כי מה לעשות שלקבוצת יבנה יש מפעל לחמוצים...

האווירה היתה טובה והאירגון מושלם - שילוב של דקלה וספיר עם חנה ויובל. הלב התמלא בהרגשה שללא ספק התעצמה. אני רוצה ומוכנה להמשיך לתרום מזמני ומכוחי. הנתינה הזו שיכולה אולי במעט לעזור ולהקל תורמת ומחזקת גם אותנו, כשללא ספק גם אנו זקוקים לזה.
פגישה עם הנשיא ראובן (רובי) ריבלין

בתחילת חודש אוקטובר, נפגשו נציגי הנהלת עמותת בשביל החיים עם נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין. הפגישה עסקה בסיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו ובמניעת התאבדויות ברמה הלאומית. בפגישה לקחו חלק פרופ׳ חגי חרמש ורעייתו עפרה - הוריו של אסף ז״ל, ד״ר אבשלום אדרת - יו״ר העמותה ואביו של ערן ז״ל, וד״ר יוסי לוי בלז - חוקר בתחום האובדנות וראש המחלקה למדעי ההתנהגות במרכז האקדמי רופין.
 
בפגישה הוצגו מחקרים אשר הוכיחו כי ניתן לצמצם את מספר המתאבדים ב-20% לפחות על ידי העלאת מודעות הציבור הכללי לתופעה ולהתמודדות עמה, יצירת שיח אחראי בכלי התקשורת סביב הנושא וקיומה של תכנית לאומית למניעת אובדנות אשר תיצור תשתית מקצועית לאיתור ותמיכה במי שזקוקים לסיוע בשל מצוקה אובדנית או בעקבות מקרה התאבדות במשפחתם.
 
כמו כן, דובר על החשיבות שבהמשך תקצובה של התכנית הלאומית למניעת אובדנות גם בשנת 2017 ובשנים שלאחריה. עוד דובר על הקמת  מכון מחקר ראשון מסוגו בישראל: "מרכז רופין לחקר האובדנות והכאב הנפשי" שיוקם במרכז האקדמי רופין בהובלת חוקרים מובילים בנושא החברים בעמותת "בשביל החיים" ובשותפות עם העמותה.
 
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין:  "אנשי עמותת "בשביל החיים", שרבים מהם איבדו את יקיריהם כתוצאה מאובדנות, משקיעים את כל מרצם וכוחם בעבודת קודש למניעת מקרה האובדנות הבא.  יש להילחם בתופעת האובדנות בישראל".

אנו מודים מקרב לב לנשיא על תמיכתו בהעלאת המודעות לנושא האובדנות.
מוכרחים לדבר על זה, כדי להציל חיים.
קול קורא להגשת מועמדות לקבלת מלגה ע"ש ליעם גלעד ז"ל

עמותת "בשביל החיים" מעניקה בכל שנה מלגת לימודים על שמו של ליעם גלעד ז"ל , שהתאבד עת היה נער צעיר. המלגה, על סך 5000 ₪,  מוענקת לסטודנט/ית לתואר שני או שלישי ממוסד מחקר אקדמי שמבצע/ת עבודת מחקר שמקדמת הבנה של "התנהגות אובדנית בקרב בני נוער בישראל".
 
המלגה מוענקת בכל שנה בכנס לא מדברים על זה
עמותת בשביל החיים מעניקה לכם כרטיסים להצגה "שאריות"
 

ההצגה ממחישה היטב את נושא האובדנות בקהילה האתיופיות והיא נערכת במסגרת פסטיבל תרבות אתיופית - הסיגדיאדה 2016
 
ההצגה תיערך ביום שישי, ה-11/11, בשעה 10:00
במתחם 'הבימה', תל אביב
 
(כתיבה ובימוי: יוסי וואסה)
 
ההצגה פותחה במסגרת התוכנית הלאומית למניעת אובדנות, כחלק מפעילות ההסברה בנושא בקרב בני העדה האתיופית, מטעם משרד הבריאות ומשרד העלייה והקליטה.
 
ההצגה מתאימה לבני 15 ומעלה
דוברת אמהרית עם תרגום סימולטני לעברית

ההצגה הינה ללא תשלום אך יש להזמין כרטיסים מראש!
לשמירת כרטיסים אנא שלחו מייל לספיר:
bishvil.hahayim@gmail.com
Copyright © 2016 bishvil hahayim, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list