Copy
ניוזלטר דצמבר - בשביל החיים
View this email in your browser

מלגות מחקר מטעם העמותה

 
אגף המחקר של עמותת בשביל החיים שם לו כמטרה להתמקד בחידוד ההבנה המחקרית של תופעת ההתאבדות כאחד הנדבכים החשובים למניעת אובדנות בעתיד ולטיפול באנשים הנמצאים במשבר אובדני. כאנשי טיפול אנו יודעים כי לעבודה הטיפולית ולמחקר נקודות השקה רבות וניתן לראותם כשזורים יחד בתרומתם לאיתור, למניעה ולטיפול.

על כן, אנו מציעים השנה שלוש מלגות לחקר האובדנות, על-סך 5,000 ש"ח:
מלגה על-שם ליעם גלעד ז"ל - לחקר התאבדויות בני נוער
מלגה על-שם שרית כהן ז"ל - לחקר התאבדויות מבוגרים
מלגה על שם דפנה וסטרייך ז"ל - לחקר השלכות על שארים

ניתן להגיש מועמדות עד לתאריך 01/02/17
נשמח לעזרה בהפצה למחלקות לפסיכולוגיה ולעבודה סוציאלית באוניברסיטאות השונות!

כנס משפחות 2017

 
הכנס עוסק השנה בנושא שהוא רלבנטי לכל משפחה שחוותה התאבדות.
אל תחמיצו!הכניסה לכנס הינה ללא השתתפות, וכן אנו נדאג לחניה בחינם בבית התפוצות!
באם אתם מתכוונים להגיע, נשמח מאוד אם תירשמו בטופס ההרשמה
אנו זקוקים למרצים נוספים להרצאות חשיפה

כדי להגביר את המודעות לנושא ההתאבדויות, העמותה מעבירה הרצאות חשיפה בעמותות, ארגונים, בתי ספר, מכינות קדם-צבאיות ועוד. ההרצאה אורכת כשעה וחצי, וכוללת: הכרת נורות אדומות וסימני מצוקה, הפרכת מיתוסים, הצגת נתונים סטטיסטיים, שבירת קשר השתיקה וכן מתן כלים כיצד לנהוג במקרה של חשש לאובדנות.

לשמחתנו, המודעות לנושא האובדנות עולה כל העת, ומספר הפניות לעמותה הולך וגדל. קיימנו כבר שתי השתלמויות לאנשים – גם לבני משפחה וגם למי שאינם בני משפחה אך הנושא קרוב לליבם - אשר הביעו רצון לקחת חלק בפרויקט, ואנו זקוקים לעוד אנשים המוכנים להעביר בהתנדבות את ההרצאה. על כן, נקיים בקרוב השתלמות שלישית להכשרת מרצים להרצאת החשיפה לנושא האובדנות.

באם אתם מעוניינים להשתתף - נשמח אם תשלחו מייל לספיר : bishvil.hahayim@gmail.com

ועדות היגוי קרובות

 
אחד הכלי המרכזיים ביישום התוכנית הלאומית למניעת אובדנות הוא הקמת וועדות הגוי ברשויות המקומיות שתפקידן לתאם בין הגורמים השונים ברשות וליזום פעילויות ברשות בנושא מניעת התאבדויות ברשות. מאז הפעלת התכנית, הוקמו כמה עשרות וועדות הגוי, כאשר כל ועדה כוללת נציגים של משרדי הבריאות, הרווחה, החינוך, הקליטה, קשישים ברשות.

עמותת בשביל החיים מהווה חלק בלתי נפרד בכל וועדת הגוי. מתנדב/ת של העמותה, בדרך כלל בן/בת משפחה שיקירו/יקירה התאבד/ה, מגיע לכל ישיבות הוועדה כדי לעקוב ולהיות מעורב בפעילויות המניעה שנעשות ברשות. נשמח אם בני ובנות משפחה נוספים/ות יצטרפו כנציגים/ות.

אלו הוועדות הצפויות להתקיים בחודש ינואר 2017 בהן עדיין אין לנו נציגות:
4/1/17 בשעה 10:00- צפת
17/1/17 בשעה 13:00 - מסעדה + רמה"ג
2/2/17 בשעה 11:00 - מ.א. משגב, (ועדה שניה)

באם תרצו לקחת חלק בוועדות הנ"ל, אנא צרו קשר עם איתן גולדברג eg1918@gmail.com

מתנדב/ת לגיוס כספים

עמותת בשביל החיים הנה עמותה ללא כוונות רווח. פעילויות העמותה בתחום המניעה, מתאפשרות באמצעות תרומות פרטיות של בני משפחה ותרומות זעומות של קרנות פילנתרופיות. לצערנו, זה לא מספיק. אנו נאבקים כל הזמן על רקע המצב הכלכלי של העמותה, ועל כן, נדרש לנו סיוע בגיוס כספים.
 
אם אתם רוצים ויכולים להתנדב שעתיים בשבוע בתחום גיוס הכספים, ויש לכם רקע בכספים ו/או כלכלה ואתם בעלי יכולת התארגנות טובה עם קבצים וטכנולוגיה - נשמח מאוד להיעזר בכם, על מנת להבטיח שהעמותה תמשיך את פעילותה כסדרה.

למעוניינים, נא לפנות לספיר bishvil.hahayim@gmail.com
Copyright © 2016 bishvil hahayim, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list