En toen kwam de 2e lockdown. Een periode waarin we helaas nog steeds middenin zitten met zijn allen. Maar; als er deze maanden íets duidelijk is geworden, dan is het wel dat sporten en bewegen alleen maar belangrijker worden. En ontstaan er gelukkig fantastische initiatieven van organisaties in de verschillende kernen om mensen binnen de geldende beperkingen toch in beweging te brengen.
Aan de andere kant blijkt het nu opstarten van nieuwe langdurige samenwerkingen lastig. Via Zoom en Teams is het komen tot mooie plannen, met organisaties die je nog niet eerder hebt gesproken, best ingewikkeld. Dat zagen we ook aan het aantal ingediende aanvragen voor budget van de 1e ronde. Het sport- en beweegakkoord staat vanzelfsprekend ook niet op ieders prioriteitenlijst deze periode.
Maar ondanks alles, is in november de eerste aanvraag voor budget goedgekeurd door de Kerngroep. Onder leiding van de voorzitter van AV Gelre, Machiel Wetselaar, wordt er door een goot aantal organisaties gewerkt aan de introductie van een beweegapp voor jongeren tussen 12 en 17 jaar, waarmee ze flexibel kunnen gaan sporten. Verderop kun je naar een filmpje kijken dat hopelijk bij jullie ook leidt tot (hernieuwd) enthousiasme.
En; de 2e ronde voor het indienen van aanvragen is per vandaag geopend! Aanvragen voor een financiële bijdrage kunnen gedaan worden tot en met 20 maart. Verderop lees je waar een plan aan moet voldoen om in aanmerking te komen voor een financiële bijdrage.
Ook goed om te weten; naast de mogelijkheid tot het doen van een aanvraag, is er via NOC*NSF hulp beschikbaar voor alle verenigingen en andere sportaanbieders. Ook daarover lees je meer in deze nieuwsbrief.
Tot slot, ondanks een voor iedereen moeilijke periode, hopen we veel aanvragen in onze mailbox te ontvangen. We kijken ernaar uit!
Hartelijke groet,
Petra Schipper
Voorzitter Kerngroep Sportakkoord Rheden/Rozendaal