Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 37.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№37 (6) | 2018
(липень-серпень)
      

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ

БВПД протягом року надаватиметься одному клієнту не більше 6 разів
Понад 300 фахівців поповнили Реєстр адвокатів, які надають БВПД в Україні

БВПД окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше ніж за 6-ма дорученнями/наказами, виданими центрами БВПД, одночасно. Змінами до закону також доповнено перелік підстав та уточнено порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання БВПД, які надають таку допомогу.
Читати детальніше

За підсумками конкурсного відбору у 23 областях України та м. Києві 333 адвокати включено до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Починаючи з 2012 року, це вже 10-ий конкурс, проведений у межах залучення адвокатів до надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Читати детальніше

Систему БПД координуватиме новопризначена заступник Міністра юстиції
«Система правової допомоги дуже потужна, надзвичайно соціальна, але ідеальної системи ще ніхто не придумав. Координаційний центр – це якраз та система, яка відповідає вимогам того, чого хочуть громадяни, чого хочуть люди, але стояти на місці не можна, адже тенденції змінюються», – зазначила новопризначена заступник Міністра юстиції Іванна Смачило, яка координуватиме систему БПД.
Оптимізовано систему оплати послуг адвокатів з надання БВПД
Кабінет Міністрів України своєю постановою змінив механізм обчислення розміру винагород адвокатам за надання безоплатної вторинної правової допомоги та відшкодування їхніх витрат. Як зміниться граничний розмір винагороди адвоката залежно від виду/стадії провадження? Чи зміняться заохочувальні коефіцієнти?
Змінено повноваження центрів з надання БВПД
Наказом Міністерства юстиції України від 03.07.2017 № 2260/5 «Про затвердження Змін до Положення про центри з надання БВПД» пропонується удосконалити норми Положення про центри, передбачивши повноваження директорів центрів щодо: представлення інтересів центрів у взаємовідносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами тощо; укладання договорів; видачі довіреності на представництво інтересів центру; затвердження положень про самостійні структурні підрозділи центру – відповідно до типових положень, затверджених КЦ; затвердження структури центру у межах штатної чисельності працівників – відповідно до типової структури, що затверджується КЦ. Окрім того, передбачається персональна відповідальність директорів центрів за організацію та результати діяльності центру.
Держава на 96% погасила заборгованість перед адвокатами системи БПД за виконану роботу
Станом на 23 серпня 2018 року фінансові зобов’язання перед адвокатами, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги, погашені на 96,5%. Про це повідомив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Понад 320 фахівців центрів БВПД здобули навички «soft skills»
Цикл каскадних тренінгів, що тривав із 17 травня до 04 липня 2018 року, допоміг розвинути комунікативні навички працівників системи БПД у роботі з вразливими групами клієнтів – постраждалими від домашнього насильства та гендерно обумовленого насильства, дітьми, учасниками АТО, ВПО та особами похилого віку. Тренінги відбулися за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Проект Ради Європи покращить навички фахівців системи БПД у наданні допомоги ВПО
Працівники та адвокати, які співпрацюють з центрами з надання БВПД, матимуть можливість покращити знання та навички з питань застосування практики Європейського суду з прав людини та стандартів європейських країн щодо захисту ВПО. Це стало можливим завдяки проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», який стартував у межах Плану дій Ради Європи для України 2018 – 2021 рр.
Система БПД гарантуватиме рівні можливості для чоловіків і жінок
Напівоголена жінка на задньому плані і сильний чоловік, який «вирішує усе», – досить звична реклама навіть у демократичних країнах ще кілька десятків років тому. Однак світ змінюється і сьогодні ці зміни відчутні і в Україні. Як подолати гендерні стереотипи, донести до українського суспільства думку про неприпустимість насильства загалом і гендерно обумовленого насильства зокрема, як допомогти українкам відчути себе повноправним партнером у суспільстві, колективі, родині та гарантувати правові послуги, вільні від гендерної дискримінації, говорили фахівці системи БПД під час зустрічі з обговорення гендерної стратегії. Захід відбувся за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Система БПД сприятиме розвитку в Україні проекту з управління земельними ресурсами
Підписання меморандуму між представництвом Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи» та Координаційним центром з надання правової допомоги сприятиме зростанню економічного потенціалу сільськогосподарської галузі України через посилення правової спроможності громад у сфері земельних правовідносин, підвищення рівня правової обізнаності власників та користувачів землею, посилення спроможності працівників системи БПД (у т. ч. працівників єдиного контактного центру системи БПД) та адвокатів, які надають БВПД з питань захисту прав у сфері земельних правовідносин.
Фахівці регіональних центрів БВПД залучатимуться до спільних моніторингових візитів до місць несвободи
У практичній діяльності працівників системи БПД траплялись випадки, коли засуджений або його родичі скаржились на знущання з боку керівництва виправної колонії. Однак фахівці самостійно не мали змоги перевірити такі факти, оскільки не мали відповідних повноважень. Відповідні доручення були видані фахівцям РЦ, які виявили бажання брати участь у спільних моніторингових візитах до місць несвободи в межах Національного превентивного механізму та які були відібрані Уповноваженим з прав людини за результатами вивчення поданих ними документів.
Для військовослужбовців покращать надання правової допомоги
Координаційний центр з надання правової допомоги (КЦ) спільно з Міністерством оборони України в межах підписаного меморандуму про співпрацю продовжують роботу, покликану забезпечити надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їхніх сімей якісного правового захисту.
Регіональна взаємодія сприятиме захисту прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми
Міжвідомчий моніторинговий візит до Чернігівської області мав на меті оцінити, наскільки комплексно та ефективно взаємодіє місцева влада у питаннях протидії торгівлі людьми, виявлення та допомоги людям, які постраждали від таких злочинів. До моніторингової місії долучилися фахівці системи БПД, які поділилися досвідом правопросвітницьких заходів з цієї тематики та питаннями правової допомоги постраждалим від трудової експлуатації.
Система БПД встановить єдині стандарти роботи
Робоча група 20-25 серпня працювала над проектом регламенту діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Документ має визначати єдині вимоги та стандарти роботи кожного центру, аби клієнти системи БПД були впевнені у якісних правових послугах та належному ставленні.
Правопросвітницькі заходи із земельних питань пройдуть у пілотних регіонах за одним сценарієм
Розробляли сценарій правопросвітницького заходу, який буде проведений у пілотних регіонах у межах співпраці зі Світовим банком, спільно фахівці системи БПД та партнери під час воркшопу 28-29 серпня.
Статистичні дані щодо роботи системи надання безоплатної правової допомоги
«Безоплатна правова допомога – завжди поруч»
39-річний син пенсіонера, інваліда ІІ групи Василя Бричука загинув у зоні АТО. Однак в акті про смерть не було зазначено, що це сталося під час виконання бойового завдання. Завдяки призначеному системою БПД адвокату суд задовольнив позов клієнта та визнав факт участі та загибелі його сина під час бойових дій у зоні АТО. U+219D.svg
Євгенія Дмитрієва у 2015 році стала опікуном малолітніх дітей-сиріт. Батьки дітей не сплачували за комунальні послуги та незаконно підключилися до електропостачання. За це був виписаний великий штраф і квартиру, в якій проживали діти, відімкнули від електромережі. Після кількох років безуспішних звернень до комунальників клієнтка звернулася до системи БПД і в суді змогла відстояти права дітей. U+219D.svg
Володимир Адаменко у зв’язку з призовом до армії був незаконно звільнений. Після демобілізації він звернувся щодо поновлення на посаді та виплати належного йому середнього заробітку, однак отримав усну відмову. Факт незаконного звільнення довелося відстоювати у суді, тож призначений системою БПД адвокат подав відповідний позов. Суд поновив клієнта центру на посаді та постановив стягнути з пансіонату середній заробіток за час військової служби. U+219D.svg
Олена Колесник, мати двох синів, зіштовхнулася з насильством у родині. Після розлучення батько не брав участі у житті та вихованні дітей, не сплачував аліменти. Жінка була змушена позбавити колишнього чоловіка батьківських прав. Вирішити питання у суді клієнтці допоміг призначений системою БПД адвокат. U+219D.svg
Лідії Харитоновій після зняття показів лічильників перерахували їх уже за новими підвищеними тарифами, через що виник борг. Як результат – жінці припинили газопостачання і рік вона жила в холоді, не отримала субсидію, а на свої постійні звернення до газопостачальника та міської ради отримувала відписки. Для захисту своїх прав клієнтці довелося звертатися до суду. Системою БПД був призначений адвокат. Суд першої інстанції не погодився з аргументацією клієнтки та адвоката і лише звернення до апеляційного суду допомогло відновити справедливість. U+219D.svg
Тетяна Фролова була змушена відстоювати свої права через суд. Жінка не отримала банківський переказ, оскільки через відсутність пандусу не змогла потрапити у приміщення. Жінка оформила нотаріально посвідчену довіреність на соціального робітника, однак і йому банківські фахівці відмовили. Лише після наміру жінки звернутися до суду банк все ж таки виплатив гроші. Та жінка наполягла через суд створити прецедент та забезпечити доступність банківських послуг для інших людей з інвалідністю. Завдяки адвокату, призначеному системою БПД, суд зобов’язав банк встановити пандуси. U+219D.svg

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Телефонне шахрайство: правники системи БПД попереджають про популярні схеми
На жаль, велика кількість людей сьогодні стають жертвами «телефонних» злочинців. Аферисти намагаються вивідати особисті дані, отримати доступ до банківських сервісів потенційних жертв або змусити їх віддати гроші добровільно. Фахівці системи БПД Дніпропетровщини розповідають про поширені способи шахрайства та радять, як розпізнати, що вас хочуть обманути.
Читати детальніше
Відпустка і відпусткові в Україні: як відстояти своє право на відпочинок
«Мене не буде два тижні. Як це краще оформити: написати заяву на відпустку чи звільнитися?». Іноді доходить навіть до таких крайнощів, коли роботодавці забувають, що їхні співробітники мають не лише #право на працю, а й право на відпочинок. Куди звертатися по допомогу, якщо роботодавець все-таки порушує право на відпустку та не виплачує відпусткові? Яка відпустка надається особам до 18 років? На скільки днів можна взяти відпустку за свій рахунок? Хто має право на додаткову відпустку?
Читати детальніше
Незаконне звільнення: на що може претендувати працівник?
Роботодавець, на відміну від працівника, позбавлений права на свій розсуд розірвати трудовий договір. Трудові договіри, як укладені на невизначений строк, так і строкові, до закінчення терміну можуть бути розірвані з ініціативи власника або уповноваженого ним органу лише з підстав, визначених законодавством, і з дотриманням визначеного в законодавстві порядку. Що ж робити, якщо вас звільнили незаконно? Роз'яснюють фахівці системи БПД Хмельниччини.
Читати детальніше
Кримінальна відповідальність неповнолітніх
Для того щоб зрозуміти, в яких випадках неповнолітньому потрібен адвокат у кримінальних справах, треба дізнатись, за які злочини його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Детальніше про це, а також про види покарань, які можуть бути застосовані до неповнолітніх, читайте у консультації фахівців системи БПД Рівненщини.
Читати детальніше
Електронний підпис володіє всіма властивостями власноручного підпису
У ногу з сучасністю! На заміну паперовій звітності приходять нові інформаційні технології. Адже на сьогодні все більше послуг державних органів можна отримати онлайн. Електронний цифровий підпис зручний, якщо Ви плануєте «спілкуватися» через інтернет. Разом з тим необхідний. Що таке ЕЦП, як його отримати швидко та безкоштовно, де можна використовувати та чи є електронний підпис надійним?
Читати детальніше
Обов'язок авіаперевізника сплатити компенсацію за затримку рейсу
Настав час літньої відпустки. Маєте біометричний паспорт, придбали авіаквитки, оформили страховку, склали валізи і сповненні радості попрямували в аеропорт. Прибувши на місце за дві години до запланованого вильоту, дізналися, що рейс затримується, а потім і взагалі скасовується. Настрій зіпсовано! Однак є одна річ, яка може частково залагодити цей неприємний момент і про яку більшість пересічних громадян не знає – це право пасажира вимагати від авіаперевізника компенсацію за «незручності».
Читати детальніше
Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО
Повернувшись із зони АТО, бійці якомога швидше намагаються адаптуватися до буденного та мирного життя. Найкращим і найефективнішим способом адаптації для наших захисників є робота. Однак не завжди бійці АТО можуть швидко знайти місце зайнятості, яке би припало до душі. Адже багатьох захисників України, поки ті воювали, звільнили роботодавці. А інші ж і не мали роботи, йдучи на фронт. Фахівці системи БПД Миколаївщини роз'яснюють, які можливості мають демобілізовані військові, аби реалізувати себе у мирному житті.
Читати детальніше
Вакцинація: права батьків та дітей під час щеплень
Українцям нагадують про законне право відмовитись від щеплень. Для цього достатньо оформити відмову від проведення вакцинації в письмовому вигляді на бланках установленого зразка. При цьому батьки повинні бути поінформовані про можливі ризики та наслідки як для здоров’я дитини, так і для соціального розвитку. Аргументи ЗА та ПРОТИ щеплення наводять фахівці системи БПД Тернопільщини.
Читати детальніше
Нові правила нарахування субсидій
З початку травня в Україні набрали чинності нові правила надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. У результаті близько 20 % одержувачів субсидій можуть залишитися без допомоги від держави. Нові порядки позначаться перш за все на офіційно безробітних, власниках великих квартир, нових авто, тих, хто винаймає квартиру. Тож про нові правила з нарахування житлових субсидій читайте у консультації фахівців системи БПД Дніпропетровщини.
Читати детальніше
Про нові правила паркування з 27 вересня 2018 року
З вересня 2018 року правила парковки транспортних засобів для українців зміняться. Також по-новому прописали відповідальність за неправильне паркування та порушення правил дорожнього руху. Фахівці системи БПД Буковини роз'яснюють, до яких нововведень готуватися та що варто знати вже зараз.
Читати детальніше
Підстави обмеження у праві виїзду за кордон
Будь-кого, хто має грошову заборгованість за кредитом, сплатою комунальних платежів, аліментів або іншу заборгованість, цікавить питання стосовно порядку встановлення обмеження на виїзд за кордон та порядку його припинення. Як встановлюється обмеження у праві виїзду за межі України та які для цього є правові підстави – роз'яснюють фахівці системи БПД Івано-Франківщини.
Читати детальніше
Як отримати право на шлюб неповнолітнім?
Для того щоб укласти шлюб в Україні і наречений, і наречена повинні досягти шлюбного віку. На сьогоднішній день – це 18 років і для юнаків, і для дівчат. Дозвіл на шлюб у 16 років може дати суд, якщо вважатиме, що це відповідає інтересам заявника. Хто може звернутись до суду за наданням права на шлюб? Які вимоги до заяви про надання права на шлюб? Чи потрібна згода батьків майбутніх наречених? Відповіді на ці питання надають фахівці системи БПД Чернігівщини.
Читати детальніше
Булінг у школі
Дитячі сварки та бійки для більшості вчителів і батьків є несерйозними. Але будь-яка жорстокість, коли нападають групою і переслідують роками, не повинна залишатися без уваги. Самі не розберуться! Про основні види шкільного булінгу та як йому протидіяти – роз'яснюють фахівці системи БПД Івано-Франківщини.
Читати детальніше
Чи можна жінці перейти на пенсію померлого чоловіка?
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника часто буває єдиним джерелом доходу сім’ї. Тому після смерті годувальника пристрасті навколо виплати можуть довести родичів померлого аж до суду. Фахівці системи БПД Вінниччини роз'яснюють, хто і в яких розмірах має право на отримання пенсії у зв’язку з утратою годувальника та які документи для цього потрібні.
Читати детальніше
Як отримати допомогу при народженні малюка
З 1 вересня 2018 року всі новонароджені діти отримають від держави додаткову допомогу до грошових виплат по народженню дитини «пакунок малюка». До складу бебі-боксу входитиме набір базових речей, необхідних для догляду за немовлям у перші тижні його життя. Як отримати такий «пакунок малюка» та за яких умов виплати припиняються консультують фахівці системи БПД Хмельниччини.
Читати детальніше
Як не потрапити в халепу і не стати жертвою турагентства
З чого б ви почали підготовку до подорожі? З вибору місця призначення, пам'яток архітектури, які варто відвідати, ознайомлення з прогнозом погоди, збору валізи? Всі ці дії дійсно важливі, але найперше ви повинні перевірити надійність туроператора. Для цього фахівці системи БПД Івано-Франківщини підготували консультацію, в якій зазначені практичні рекомендації щодо вибору туристичної фірми.
Читати детальніше
Приватизація квартири! Що потрібно знати?
На замітку тим, хто ще не перевів житло у приватну власність. Якщо ви живете в державній квартирі і хочете оформити її у власність, потрібно знати, як правильно це зробити. Фахівці системи БПД Миколаївщини роз'яснюють, як приватизувати житло, чи є обмеження, куди звертатися та які документи надати, щоб оформити житло у власність.
Читати детальніше
Чи можна залишити субсидію в разі різних маніпуляцій із житлом: чи то продаючи, чи то даруючи помешкання?
Про це в передачі розповідає заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська. 
U+219D.svg
Заїжджаючи у той чи інший готель, клієнт хвилюється не лише за умови перебування, а й обслуговування. Сюди ж слід віднести речі та гроші, залишені в номері. Адміністрація готелю завжди попереджає про те, що за речі вони відповідальності не несуть. 
Чи дійсно це так? Як діяти, коли речі чи гроші випадково загубилися чи їх викрали, які при цьому права клієнта? Роз'яснює фахівець Третього харківського місцевого центру з надання БВПД. 
U+219D.svg
Не можна плутати поняття усиновлення та опіки/піклування. Усиновлений стає членом сім'ї і має такі ж права, у тому числі і майнові, як рідна дитина. Але опіка буде тимчасовою – до досягнення певного віку (до 18 років) або довше (за станом здоров'я) і не припускає подальшої участі у спадщині, зміни прізвища, зміни даних у свідоцтві про народження і т. д. Детальніше про це, а також як встановити опіку над дитиною – у програмі «Право як цінність». U+219D.svg
Коли батьки розлучаються, необхідно визначити, з ким житиме дитина. Інший з батьків має право на 50 % участі у процесі виховання. На жаль, це тільки в теорії. На практиці зазвичай дитина залишається з матір'ю. Про права та обов’язки розлучених чоловіків, а також про можливість їх відстоювання у суді розповів начальник Воскресенського бюро правової допомоги Анатолій Берсан у сюжеті телеканалу «Миколаїв». U+219D.svg
Жінці з Рівненщини, яка має 2 групу інвалідності по зору, відмовляють у пільговому проїзді. Водії та перевізники аргументують це тим, що нині пальне та запчастини дорогі, а держава не виплачує їм компенсації за перевезення пільгових категорій. Чи правомірними є дії водія та перевізника? Як отримати компенсацію на безоплатний проїзд у громадському транспорті? Роз'яснює адвокат, яка співпрацює з Регіональним центром з надання БВПД Рівненщини. U+219D.svg
З 1 травня 2018 року відбулися зміни у призначенні житлової субсидії. Хто може розраховувати на субсидію, а кого позбавлять такої можливості? Які документи потрібно надати для призначення субсидій? Чи можливо отримати субсидію на орендоване житло? Відповіді на ці та інші питання в ефірі програми «Добрий ранок» надав фахівець системи БПД Львівщини. U+219D.svg
Які проблеми хвилюють підлітків, якими вони бачать їх вирішення і чи достатньо дорослі піклуються про права дітей - у програмі «Тема дня» на телеканалі «UA:СУМИ» розповідає заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва. U+219D.svg
Як зареєструвати дитину, яка народилась на тимчасово окупованій території України? Про тонкощі цієї процедури йдеться у консультації від фахівця системи БПД Дніпропетровщини. U+219D.svg
В Україні почала діяти «будівельна амністія», яка дозволить легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкта. Які будівлі підпадають під «амністію», як узаконити самочинне будівництво, не звертаючись до суду, та яку відповідальність понесуть недобросовісні власники за використання незаконного будівництва – роз'яснює фахівець системи БПД Хмельниччини. U+219D.svg
Збільшення кількості неповних сімей є фактом, розповсюдженим по всьому світу. На сьогодні в Україні розпадається кожний другий шлюб, все більше жінок народжують дитину без чоловіка. Як же діяти сучасній матері, яка виховує дитину одна, без чоловіка, в умовах, коли розраховувати можна лише на свої сили? Детальніше про це, а також про пільги для одиноких батьків – у програмі «Право як цінність». U+219D.svg
Розлучення серед українців - явище, яке вже не викликає подив. Люди зважуються на такий серйозний крок незалежно від віку, тривалості шлюбу, наявності спільних дітей чи майна. Позаяк цей процес завжди супроводжується цілою низкою питань юридичного характеру, фахівець системи БПД Дніпропетровщини розповість про те, як розірвати шлюб. U+219D.svg
До молодої мами двох півторарічних дітей зателефонував роботодавець і попередив, якщо вона не вийде з відпустки по догляду за дитиною через тиждень, то її буде звільнено. Чи правомірними є дії роботодавця, якщо за законом відпустка для догляду за дитиною ще триватиме півтора року? Роз'яснює адвокат, яка співпрацює з Регіональним центром з надання БВПД Рівненщини. U+219D.svg
Шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки. Кожен з подружжя має рівні права та обов’язки у сім’ї. Але далеко не кожна пара може відсвяткувати своє срібне або золоте весілля. Багато шлюбів закінчуються не казкою на все життя, а розлученням. Які строки розірвання шлюбу через РАЦС в Україні? Який перелік документів потрібен для розлучення? Скільки коштує розлучення через РАЦС? Що робити, якщо чоловік або дружина проти розлучення та коли розлучення неможливе? U+219D.svg
Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Як підписати декларацію з лікарем – далі у консультації фахівця Третього дніпровського місцевого центру з надання БВПД. U+219D.svg
Більше місяця тому за відмову у безкоштовному проїзді учаснику АТО, ветерану війни з Дніпропетровщини з перевізника маршрутного таксі було стягнуто моральну шкоду в розмірі 2000 грн. Детальніше про цей та інші випадки, а також про роботу Першого криворізького місцевого центру з надання БВПД та правову допомогу, яку він надає, розповіла начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги місцевого центру Наталя Кожем’яка у програмі «Інтерв’ю дня». U+219D.svg
У Бердянську (Запоріжжя) вже не перший місяць працює дистанційний пункт доступу до БПД. Фахівці Бердянського місцевого центру з надання БВПД допомагають громадянам вирішувати проблеми житлово-комунального господарства, установок комунальних лічильників тощо. За відгуками клієнтів, які звернулися за правовою допомогою, пункт має працювати й надалі і розширятися. Адже з дня відкриття до пункту звернулося більше 800 громадян. Подробиці – у сюжеті телеканалу «ЮГ». U+219D.svg
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Як адвокати дотримувались стандартів якості надання БВПД у І півріччі 2018 року
Начальники відділів забезпечення якості правової допомоги регіональних центрів з надання БВПД упродовж звітного періоду провели: 781 спостереження в судах, у тому числі 588 – у судах першої інстанції, 193 – у судах апеляційної інстанції. Під час проведення спостережень оцінено дотримання стандартів 597 адвокатами, а також 209 бесід з клієнтами.
Майже 50 тис. осіб отримали БПД через мережу дистанційних та мобільних консультаційних пунктів протягом І півріччя 2018 року
Протягом першого півріччя 2018 року центри з надання БВПД утворили та забезпечили роботу нових 506 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та здійснили 6812 виїздів мобільних консультаційних пунктів (з них 833 – за місцем проживання/перебування осіб з метою надання їм адресної правової допомоги). Завдяки організації роботи таких віддалених точок доступу до безоплатної правової допомоги, консультації та роз'яснення з правових питань отримали 48 125 особи.
Комунікаційні навички допоможуть поліпшити інформування громадян про правову допомогу в Україні
Директори регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) з усіх областей України мали нагоду покращити знання з публічної комунікації та інформування громадян про можливості, які надає система безоплатної правової допомоги. Дводенні тренінги стали можливими завдяки українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Тернопільщину відвідав директор Координаційного центру
На Тернопільщині з робочим візитом побував директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк. У межах візиту керівник системи БПД ознайомився з роботою Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та провів низку зустрічей.
Український досвід побудови системи БПД вивчили представники Міністерства юстиції Казахстану
Делегація представників Міністерства юстиції Казахстану в межах 5-денного робочого візиту вивчила досвід України у становленні та розвитку системи БПД. «Ми, як представники системи БПД, не тільки ділимося кращим власним досвідом, але й отримуємо багато нової інформації про функціонування таких систем в інших країнах. І звісно, кращі ідеї та напрацювання будемо розглядати як можливість запозичити для своєї практики», – зазначив директор Координаційного центру Олексій Бонюк.
Перша річниця діяльності контактного центру – понад 53 тисячі дзвінків з усієї України! 
Перша річниця діяльності контактного центру – понад 53 тисячі дзвінків з усієї України! З яких питань українці найчастіше звертаються за правовою допомогою до контактного центру та хто ці люди на іншій стороні слухавки, які дбають про надання якісних правових послуг клієнтам системи БПД?
Програму відновлення презентовано на Форумі з питань правосуддя для дітей
Підліток заради цікавості зазирнув до сусідської клуні у невеликому селі та випадково випустив свиню. Він намагався впіймати її назад, навіть прив’язав її до тачки, та йому не вдалося. Смішна нібито історія, яка закінчилася ґратами. Як допомогти таким дітям та якомога раніше вивести їх з кримінального процесу обговорили учасники Форуму з питань правосуддя для дітей. Запобігти таким історіям, що розповіла учасникам Танія Санфорд Амар, покликана Програма відновлення. Детальніше цей пілотний проект та роль системи БПД презентували на Форумі Олексій Бонюк та Олена Сінчук.
Перспективи розвитку системи БПД презентували у Тбілісі
Представники Координаційного центру з надання правової допомоги та партнерських організацій представили у Тбілісі концепцію Незалежного провайдера правової допомоги. Представники української делегації розповіли про перспективу співфінансування з локальних бюджетів місцевих центрів з надання БВПД і бюро правової допомоги та подальші шляхи розвитку й інституалізації правової допомоги на рівні громад.
Адвокатам Вінниччини розповіли про peer review, наставництво та можливість безкоштовного навчання
Чи мають адвокати можливість підвищувати професійну кваліфікацію, працюючи у системі безоплатної правової допомоги? Чи потрібний та дієвий інститут наставництва? Що таке peer review і як воно вплине на адвокатів? Про це говорили з адвокатами та партнерами у Регіональному центрі під час наради-семінару.
Олексій Бонюк: досвід Канади в оцінюванні ефективності надання правової допомоги є дуже важливим для України
Українська делегація представників Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правової допомоги на чолі з міністром Павлом Петренком відвідала з робочим візитом Канаду, аби вивчити кращі практики та досвід управління системою правової допомоги. Робочий візит української делегації відбувся завдяки українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Особи, які відбувають покарання, отримають доступ до безоплатної правової допомоги
У приміщеннях установ виконання покарань, уповноважених органах з питань пробації та слідчих ізоляторах запрацюють дистанційні пункти доступу засуджених осіб до БПД. Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі представників Координаційного центру з надання правової допомоги, Державної кримінальної виконавчої служби України та державної установи «Центр пробації».
Адвокати Херсонщини, які надають БПД, працювали над розвитком м’яких навичок при роботі з вразливими групами клієнтів
В одеському правовому клубі «PRAVOKATOR» Координаційного центру з надання правової допомоги проходив тренінг для адвокатів Херсонщини з розвитку м’яких навичок (softskills) при роботі з вразливими групами клієнтів. Тренінг проводився за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Правосуддя щодо військовослужбовців буде враховувати реалії на сході України
Підозрювані у військових злочинах мають за можливості утримуватися на гауптвахтах, а в слідчих ізоляторах мають перебувати окремо від інших затриманих. Про співпрацю у цьому напрямі, звірку інформації про затриманих військовослужбовців, моніторинг місць їх утримання та інші аспекти правової допомоги говорили учасники круглого столу у Харкові.
Вакансії в системі БПД


ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
на посаду головного спеціаліста відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві. Подробиці↓ 

http://kyiv.legalaid.gov.ua/ua/vacancy/rehionalnym-tsentrom-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy-u-misti-kyievi-rozshukuietsia-fakhivets-z-komunikatsii

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
на посаду начальника відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області. Подробиці↓ 

http://lviv.legalaid.gov.ua/ua/123001230012

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посади начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Міловський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://kharkiv.legalaid.gov.ua/ua/vak-pos/n000231

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посади заступника директора, начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Гайсинський та Томашпільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/vakansii

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посаду головного спеціаліста відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області. Подробиці↓ 

http://odesa.legalaid.gov.ua/ua/holovna/rehionalnyi-tsentr-oholoshuie-vidbir-na-posadu-holovnoho-spetsialista-viddilu-finansiv-kontraktno-dohovirnoi-roboty-ta-bukhhalterskoho-obliku
Ген справедливості
Домашнє насильство: важливо зробити перший крок і звернутись по допомогу 
У дванадцятій програмі циклу «Ген справедливості» головний спеціаліст відділу представництва Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Кононенко розповідає про те, як важливо знати, до кого звернутися, як важливо фіксувати та сповіщати про випадки домашнього насильства, та чим можуть допомогти психологи, як вести юридичну роботу з такою категорією справ і допомагати людям. 
Слухайте та читайте 
Як жінки - внутрішньо переміщені особи долають дискримінацію
У тринадцятій програмі циклу «Ген справедливості» юрист Христина Гаталяк та голова ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» Наталія Проць розповідають також про те, як жінки-ВПО допомагають вирішувати правові та соціальні проблеми завдяки об`єднанню, про випадки дискримінації та шляхи боротьби з нею.
Слухайте та читайте 
Ромська громада: правові проблеми
У п`ятнадцятій програмі циклу «Ген справедливості» юрист, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Мукачівського місцевого центру з надання БВПД Мирослава Пилипчинець розповідає про моделі співробітництва ромської громади та системи безоплатної правової допомоги.
Слухайте та читайте 
Проти домашнього насильства: правова та соціальна допомога
У дев`ятнадцятій програмі циклу «Ген справедливості» директор Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Мацюк розповідає історію багатодітної матері, що повстала проти домашнього насильства. Як можуть включитися соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді, медичні установи, управління соціального захисту, органи місцевого самоврядування?
Слухайте та читайте 
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
У місцевих центрах з надання БВПД Херсонщини з´явилися дитячі куточки
До центрів з надання БВПД за юридичною допомогою дуже часто приходять відвідувачі з дітьми і для малечі очікування стає справжнім випробуванням. Не треба забувати і про те, що з січня цього року діти отримали доступ до безоплатної вторинної правової допомоги, тому створення комфортних умов для них відповідає потребам сьогодення. Враховуючи це, Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області рекомендував місцевим центрам посилити цей напрям роботи і облаштувати у своїх приміщеннях дитячі куточки.
«Знати, вміти, захищати» - фахівці Кам’янського місцевого центру провели інформаційну кампанію для городян
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми для мешканців міста Кам’янське пройшла інформаційна кампанія. Правники Кам’янського місцевого центру з надання БВПД у числі інших державних та громадських організацій долучилися до загальноміського заходу. Фахівці надали юридичні консультації мешканцям міста та провели такі правопросвітницькі ігри для дітей, як «Брейн-вікторина» та «БулінгОфф».
Протидія торгівлі людьми: у Вінниці відбувся триденний тренінг
Три дні поспіль у Вінниці проходив тренінг із запобігання та протидії торгівлі людьми. У тренінгу, організованому громадською організацією «Прогресивні жінки», взяли участь більше 20 працівників різних організацій та структур, які надають допомогу жертвам торгівлі людьми або працюють в напрямі запобігання цієї проблеми. Правники системи БПД Вінниччини також долучилися до участі у заході.
На Буковині юристи виїжджають у села і безоплатно розповідають, як зарадити конфліктам
У селах Сторожинецького району відбулися виїзні консультування, покликані попередити конфлікти. Безоплатно селянам одночасно фахівці системи БПД та Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України» розповідали про їхні права і як не стати заручниками таких ситуацій.
Мобільні виїзди фахівців Червоноградського місцевого центру
Мобільні виїзди фахівці місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюють у разі потреби у правових послугах мешканців територіальної громади, які з тих чи інших причин не можуть самостійно звернутись у Центр. Так, щомісячно на базі Сокальська центральна районна бібліотека ім. В. Бобинського працює мобільний пункт консультування з правових питань, роботу якого забезпечують фахівці Сокальського бюро правової допомоги.
Твої права  твій надійний захист!
Представники Третього одеського місцевого центру з надання БВПД провели правову вікторину для дітей в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» на базі «Містечка майстрів». Біля інформаційного майданчика Центру правники провели вікторину з прав дитини. Всі охочі отримали інформаційні брошури «Твої права – твій надійний захист».
Як полтавська молодь правові знання здобувала
28-29 серпня 2018 року на базі спортивно-оздоровчого табору «Олімпійські надії» у с. Соснівка, Полтавського району відбувся правоосвітній зліт «Я МАЮ ПРАВО! та успішно його реалізую!». Під час дводенного перебування у таборі учасники, які були розділені на 5 команд, брали участь у правових квестах, інтерактивних іграх, отримали масу корисної інформації, дізналися як про свої права, так і про те як їх реалізувати та захистити на практиці.
Літо проводжаємо, та про права не забуваємо! 
У багатьох школярів залишаться яскраві враження та спогади про літо й про те, яким насиченим був їхній відпочинок. І про його цікаве наповнення також подбали й фахівці системи безоплатної вторинної правової допомоги Сумщини. Упродовж червня-серпня фахівці провели низку правопросвітницьких заходів для дітей різного віку, що передбачало ознайомлення школярів з їхніми правами й тим, де і як можна отримати правову допомогу.
Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО»
У дитячому спортивно-оздоровчому центрі дітлахам розповіли про проект «Я МАЮ ПРАВО!»
У дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Горизонт», що знаходиться в Кременчуцькому районі, відбувся правовий квест для дітей. Квест був проведений у межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та мав на меті виховати в дітей інтерес до правових знань, популяризувати правові поняття, поглибити знання, здобуті учнями на уроках, сформувати правову культуру дітей, інформувати про систему БПД, органи юстиції, поліцію.
Читати детальніше
#СтопНасильство: результати роботи місцевих центрів з надання БВПД Херсонської області
Як відомо, в Україні в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала масштабна інформаційна кампанія Міністерства юстиції України під назвою #СтопНасильство, яка проходить у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, Міністерством соціальної політики, Національною поліцією та іншими організаціями. Питаннями захисту прав жінок та дітей опікуються заклади системи БПД.
Читати детальніше
Робота мобільної точки доступу в Таращанському районі
На виконання спільного наказу Головного територіального управління юстиції у Київській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області в Таращанському районі Київської області проведено роботу мобільної точки доступу у сільських радах сіл Северинівка та Ріжки.
Читати детальніше
Правовий квест
Фахівці Первомайського місцевого центру з надання БВПД разом із представниками міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах, місту Лозова ГТУЮ у Харківській області з метою реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» провели правовий квест на базі дитячого оздоровчого табору «Зміна», розташованого в с. Катеринівка Лозівського району.
Читати детальніше
Фахівці системи БПД Житомирщини долучились до IV Міжнародного мистецького фестивалю «Пісенний Спас»
Фахівці Регіонального та Житомирського місцевого центру з надання БВПД спільно з фахівцями Головного територіального управління юстиції у Житомирській області провели вуличне інформування. Під час заходу спеціалісти розповіли відвідувачам, як та де отримати безоплатні правові консультації, як скористатися послугами безоплатних адвокатів, які правові послуги можна отримати в центрі правової допомоги.
Читати детальніше
Команда закарпатської юстиції та системи БПД консультує мешканців Виноградівщини
Місцевим мешканцям було надано юридичні консультації з питань соціального забезпечення, спадкового та цивільного права. Зокрема, було роз’яснено щодо порядку отримання соціальної допомоги як дітям-війни, оформлення спадкових прав та зняття арешту з майна тощо. Одному клієнту фахівці допомогли в написанні заяви для отримання одноразової грошової допомоги особі з інвалідністю.
Читати детальніше
Робота мобільної точки доступу в Обухівському районі
Під час роботи заходу громадян поінформовано про безоплатну первинну та вторинну правову допомогу в Україні, про категорії осіб, які мають право на отримання БВПД, роботу бюро, а також правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».
Читати детальніше

ПАРТНЕРСТВО

Новини проекту «Адвокат майбутнього»
Програма «Адвокат майбутнього» розпочинає співпрацю з БФ «Життєлюб»
Програма «Адвокат майбутнього» розпочинає співпрацю з БФ «Життєлюб» – серію лекцій для людей похилого віку, які допоможуть їм легше орієнтуватися в правовому полі та знати, як захищати свої права. Адвокати програми за власною ініціативою та за організаційної підтримки програми будуть читати лекції та за необхідності надавати адресні консультації бабусям і дідусям з БФ «Життєлюб».
Читати детальніше
Система БПД: перша лекція для підопічних фонду «Життєлюб»
Темою першої лекції стала система безоплатної правової допомоги: де знайти, як скористатися, які переваги та можливості вона надає для громадян, які потребують захисту своїх прав та інтересів. Послухати адвокатів прийшло понад тридцять підопічних фонду.
Читати детальніше
Чи повинен адвокат бути лідером?
Сучасне розуміння лідерства охоплює низку аспектів, серед яких: компетентність та відповідальність; вміння впроваджувати зміни та формувати спільні цінності і бачення; розвиток команди. Лідер володіє впливом, необхідним для реалізації прийнятих ним рішень, він веде за собою інших людей та організацію в цілому. Але лідерство це точно не про посади! Кожна команда має свої етапи формування, а ефективне запровадження змін також потребує ретельного вивчення та підготовки. І все це про лідерство в сучасному світі.
Читати детальніше
Новини Мережі правового розвитку
Про наболіле та особливості надання безоплатної правової допомоги в територіальних громадах
Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» спільно з Вижницьким офісом мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації» провели семінар на тему «Особливості надання безоплатної правової допомоги в територіальних громадах».
Читати детальніше
На Буковині параюристи виїжджають у села і розповідають, як зарадити конфліктам
Конфлікти між сусідами через дерева, які посаджені на межі, або будинки, зведені всупереч нормативам, – не рідкість у Чернівецькій області. Подібного не було б, якби буковинці дотримувались законодавства, вважають параюристи (громадські радники).
Читати детальніше
У Кам’янському пройшов фестиваль здорового способу життя
У Кам’янському Дніпропетровської області, на території Самишиної балки, пройшов черговий фестиваль здорового способу життя. Також до заходу долучився Кам’янський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. Спеціалісти центру надавали юридичні консультації.
Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
УГСПЛ презентує посібник «Міжнародне гуманітарне право»
У посібнику викладено основні категорії, принципи та норми міжнародного гуманітарного права. Він містить інформаційні матеріали з посиланнями на нормативні акти, літературу та інтернет-ресурси. Рекомендовано для використання при підготовці з міжнародного гуманітарного права для широкого кола зацікавлених осіб, що працюють у сфері захисту прав та представництва інтересів постраждалого від конфлікту населення.
Читати детальніше
Юристи УГСПЛ у Дніпрі провели круглий стіл щодо порушення прав ЛЖВ
Правозахисна група «СIЧ» (УГСПЛ) організувала у Дніпрі круглий стіл «Порушення прав та дискримінація людей з «ВІЛ/СНІД». На круглому столі, присвяченому порушенню прав та прояву дискримінації до людей, що живуть з ВІЛ, хворих на туберкульоз та вразливих груп населення, взяли участь правозахисники, юристи, громадські діячі, представники поліції, офісу Омбудсмана та релігійні діячі.
Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Приєднатися до групи "Безоплатна правнича допомога" у Facebook
Група для спілкування між усіма зацікавленими сторонами у забезпеченні доступності та покращення якості  безоплатної правничої допомоги в Україні, «мережування» та встановлення партнерств. Також у цій групі можна ставити запитання, які стосуються надання та можливості отримання в Україні безоплатної правової допомоги, і знайти юридичні консультації з різних тем. 
Copyright © 2019 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list