Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 40.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№40 (9) | 2018
(листопад)

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: ФАКТИ ТА ПОДІЇ

Львів’яни можуть звернутися до сімейного радника
Сімейні радники консультують у Миколаєві
Сімейні радники працюють вже у п’яти містах України

У Львові представили першу сімейну радницю  Надію Філінську-Іваньо. Вона буде допомагати у вирішенні правових сімейних питань. 
Звернутися до сімейного радника можна щовівторка з 10:00 до 13:00 у Другому львівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Винниченка, 30, м. Львів).

Читати детальніше

До ініціативи «Сімейні радники» приєднався Миколаїв. Отримати допомогу сімейного радника можна щосереди з 09.00 до 12.00 у Другому миколаївському місцевому центрі з надання БВПД (вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв). Першою сімейною радницею стала Катерина Мутьєва, юрист миколаївського благодійного фонду «Любисток».
Читати детальніше

Першими сімейними радниками у Рівному стали Ліана Диновська, Любов Романюк та Олена Бобровська.Отримати допомогу сімейних радників можна щосереди з 14.00 до 17.00 у Рівненському місцевому центрі з надання БВПД (вул. Кавказька, 7, м. Рівне). 
Сімейні радники вже працюють у Києві, Одесі, Львові та Миколаєві.

Читати детальніше

Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно зареєструватися на веб-сторінці http://contest.legalaid.gov.ua з 03 по 24 грудня 2018, протягом 28 грудня 2018 року – 09 січня 2019 року пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання БПД», протягом 21-22 січня 2019 року – індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією.
Читати детальніше

Директор КЦ закликав адвокатів БПД не мовчати про проблеми
«Головні цінності системи БПД – соціальна спрямованість, партнерство, прозорість. Неякісне надання послуг, зловживання, корупція є неприпустимими. Якщо адвокат стикається з неналежним ставленням, неправомірними вимогами від працівників системи, наприклад щодо розподілу справ або приймання звітності, він може повідомити про такі випадки, у тому числі й анонімно, на телефон довіри (044) 364 17 47 або на мою особисту пошту oleksii.boniuk@legalaid.gov.ua», – говорить Олексій Бонюк.
Спрощено доступ адвокатів до участі у конкурсі
«Аналізуючи досвід залучення адвокатів до системи безоплатної правової допомоги, ми намагаємося знайти оптимальну процедуру конкурсу, насамперед орієнтуючись на простоту та зручність для адвокатів. Ключовими для нас залишаються мотивація до надання правової допомоги найбільш вразливим категоріям населення, а також прозорість проведення конкурсу та відбір кращих претендентів», – переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Презентовано ґендерну стратегію системи БПД
Подолати ґендерні стереотипи та гарантувати рівні можливості для чоловіків і жінок у доступі до правової допомоги  така мета ґендерної стратегії системи надання безоплатної правової допомоги «Рівні партнери». Документ був презентований 27 листопада. Ґендерна стратегія системи надання безоплатної правової допомоги була розроблена за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Система БПД розпочинає співпрацю з організаціями соціально-психологічної допомоги
Поєднати надання безоплатної правової допомоги з отриманням соціально-медичних та психологічних послуг – головна ціль співпраці між Координаційним центром з надання правової допомоги, Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я», Представництвом корпорації «HealthRight International» (Право на здоров’я) в Україні.
Понад 300 адвокатів, які надають БПД, розвинули soft-skills
Завершився другий цикл каскадних тренінгів з розвитку soft-skills з роботи з вразливими групами клієнтів системи безоплатної правової допомоги. Починаючи з липня, було проведено 22 тренінги за участі 321 адвоката, які надають безоплатну правову допомогу вразливим верствам населення в усіх регіонах України. Тренінги організовані за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Правова допомога для людей з вадами слуху стала доступнішою
Відтепер люди з порушенням слуху матимуть можливість у більш зручний для себе спосіб отримати безоплатну правову допомогу на базі Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД. Допоможе в цьому перекладач жестової мови ConnectPRO. Планшет з установленим додатком ConnectPRO надало ТОВ «Технології для людей».
Яким має бути відновне правосуддя для неповнолітніх
Практичні заходи реалізації пілотного проекту, який стане підґрунтям для створення системи відновного правосуддя для неповнолітніх, обговорювали під час зустрічі фахівців Координаційного центру з надання правової допомоги, адвокати системи БПД, представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Київського апеляційного суду, Генеральної прокуратури України.
Адвокати БПД тренувалися бути медіаторами
Завершився триденний тренінг для адвокатів безоплатної правової допомоги, які виявили бажання бути медіаторами – посередниками, які допоможуть сторонам конфлікту примиритися поза межами судового засідання. Тренінг проведений ГО «Фундація DEJURE» та ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках проекту «Інституційна підтримка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Україна, Чорногорія та Боснія і Герцеговина обмінялися досвідом щодо захисту прав ВПО
Делегація з України перебувала з навчальним візитом у Чорногорії, Боснії і Герцеговині. Мета – обмін досвідом між країнами, що вже подолали наслідки масових внутрішніх переміщень, та країнами, які нині мають велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Обмін досвідом щодо захисту прав ВПО відбувся в межах проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», який є частиною Плану дій Ради Європи для України 2018 – 2021 рр.
Правовий захист постраждалих від торгівлі людьми та насильства має бути посилений
Протидія торгівлі людьми та домашньому насильству на місцевому рівні – мета міжвідомчих візитів. До моніторингової місії до Полтавської та Черкаської областей долучилися фахівці системи БПД. Моніторингові візити у регіони України організовуються Мінсоцполітики на виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми до 2020 року та з метою огляду діяльності органів місцевої влади у розбудові Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні.
На Полтавщині об’єднали зусилля задля створення інституту незалежного провайдера правової допомоги
Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та асоціацією «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування», Полтавською державною аграрною академією, Пирятинською міською об’єднаною територіальною громадою, Білоцерківською, Терешківською, Щербанівською та Мачухівською сільськими об’єднаними територіальними громадами.
Зустріч з мегаактивними параюристами Миколаївщини
Ініціативні спудеї коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського зустрілися з директором Координаційного центру з надання безоплатної допомоги Олексієм Бонюком. Миколаївські хлопці та дівчата вже не перший рік займаються правопросвітництвом у місті та області, тісно співпрацюючи з системою БПД.
Випущено 168 тис. буклетів щодо захисту прав у сфері охорони здоров’я
Для клієнтів системи БПД надруковано буклети з найбільш актуальних питань щодо захисту прав людей у сфері охорони здоров’я загальним накладом 168 300 примірників. Буклети розробили експерти громадської організації «Медичний проектний центр» за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Земельна просвіта: перші результати співпраці Світового банку та системи БПД
Правова грамотність населення у земельних питаннях зростає. Це довели перші результати проекту «Правова обізнаність та захист прав власників і користувачів землею», що впроваджується Світовим банком та системою БПД. Проект реалізується з липня цього року у Київській, Львівській та Миколаївській областях.
Світова спільнота визнала досягнення української системи БПД
«Колеги з інших країн підтримали ідею співпраці систем БПД на регіональному та світовому рівнях для підтримання постійних контактів, обміну кращими практиками та просування спільних цінностей. Необхідні передумови для цього існують, тому найближчим часом будемо з колегами відновлювати мережування у нашому регіоні на базі платформи LARN (Legal Aid Reformers Network)», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Правова допомога засудженим може надаватися через відеозв’язок
«Питання, з якими засуджені звертаються до системи надання БПД, практично такі ж самі, що порушують інші громадяни. Переважно вони стосуються сімейного, цивільного, житлового права, земельних правовідносин», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Координаційний центр входитиме до світової мережі провайдерів БПД
Провайдери безоплатної правової допомоги з різних країн світу співпрацюватимуть на регіональному та світовому рівнях. Домовленість про необхідність створення міжнародної мережі провайдерів правової допомоги була досягнута на III міжнародній конференції з доступу до правової допомоги у системах кримінальної юстиції, що пройшла у Тбілісі (Грузія) 13-15 листопада. Координаційний центр з надання правової допомоги відіграватиме важливу роль у розбудові цієї мережі, очоливши мережування на рівні Східної Європи та Прибалтики.
Для адвокатів проведуть тренінги у сфері земельних правовідносин
У грудні буде проведено серію одноденних тренінгів «Захист прав на землю. Судовий захист та досудове вирішення проблем землевласників та землекористувачів» для навчання адвокатів у трьох областях – Київській, Львівській та Миколаївській. Встигніть взяти участь, заповнивши онлайн заявку.
Створено Всеукраїнську карту правових потреб
Відтепер всю важливу інформацію про систему безоплатної правової допомоги БПД зібрано та нанесено на Всеукраїнську карту правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги. Такий ресурс допоможе швидко зорієнтуватися, де знаходиться відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, які питання найчастіше виникають у жителів певного регіону, в яких організаціях та установах можуть надати консультацію, тощо.
Новий етап співпраці системи БПД та громадських радників
Громадські радники можуть отримати офіційний статус. З такою ініціативою виступив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк на міжнародній конференції «Громадські радники: спільнота та розвиток». Захід організований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», USAID та Української фундації правової допомоги.
Координаційний центр та Рада Європи співпрацюватимуть у протидії домашньому насильству
Координаційний центр з надання правової допомоги співпрацюватиме з Радою Європи у межах проекту «Стамбульська конвенція: інструмент для посилення боротьби з насильством стосовно жінок». Офіційне відкриття проекту відбулося 29 листопада.
Статистичні дані щодо роботи системи надання безоплатної правової допомоги
Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО»
З матеріалів випуску можна дізнатися, які пільги та компенсації передбачені особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це, зокрема: безкоштовне придбання ліків за рецептом; першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах та аптеках; позачергове щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. U+219D.svg
Постраждалі особи можуть звернутися до: поліції; Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером 0 800 500 335; служб підтримки постраждалих осіб; служби у справах дітей; до центрів з надання БВПД. U+219D.svg
Відповідно до вітчизняного законодавства: особи з інвалідністю мають право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом; юридичні та фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для осіб з інвалідністю; особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою виконання роботи вдома. Детальніше про трудові права осіб з інвалідністю можна дізнатися з матеріалів випуску. U+219D.svg
Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. Військовослужбовці мають право на пільги, грошову і правову допомогу та інші соціальні гарантії. Детальніше можна дізнатися з матеріалів випуску. U+219D.svg
Скажемо булінгу «Ні!»: правники Сарненського МЦ інформували дітей, як протидіяти булінгу
Фахівці Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро провели низку правопросвітницьких заходів для інформування дітей про те, як захистити свої права та розпізнати таке негативне явище, як булінг, способи попередження і відповідальність за його вчинення.
Читати детальніше
Людей старшого віку навчали, як відстоювати власні права
У Солом’янському районі м. Києва відбувся правоосвітній захід, який був покликаний підвищити правову спроможність людей старшого віку. Організаторами заходу виступили Центр сім’ї Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, Четвертий київський місцевий центр з надання БВПД, юридична клініка «Захист» Національної академії внутрішніх справ та Солом’янська районна організація ветеранів м. Києва.
Читати детальніше
Консультування та правопросвітництво: фахівці системи БПД на Закарпатті підвищують рівень правової свідомості краян
Працівники центрів та бюро правової допомоги регулярно проводять правопросвітницькі заходи, консультують громадян з різних правових питань, інформують про систему безоплатної правової допомоги на Закарпатті та навчають, як захищати свої права, куди звертатися за правовою підтримкою у складних життєвих ситуаціях.
Читати детальніше
Молодь обирає здоров’я та вчиться захищати свої права!
В Ізмаїлі масштабно проходив міський етап Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я». До заходу долучився і Ізмаїльський місцевий центр з надання БВПД. Активна молодь виявила зацікавленість у правопросвітницькому проекті «Я МАЮ ПРАВО!». Адже правова культура поряд із іншими важливими аспектами (соціальними, економічними, екологічними та ін.) забезпечує процвітання та здоров’я суспільства. А молодь обирає здоров’я!

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

 
За останнє десятиліття понад 800 журналістів були вбиті, висвітлюючи події та доносячи інформацію до суспільства. Лише за минулий рік у світі було вбито майже 100 журналістів, а за останні 25 років – понад 2300 (джерело «Укрінформ»).
Безкарність щодо злочинів проти журналістів кричуща: лише одна справа з десяти доходить до суду. Це призводить до ще більшого числа вбивств. Тож інформуємо щодо відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів та свободи слова.
 
Багатодітною вважається сім'я, в якій підростають троє або більше дітей як спільних, так і кожного з подружжя від попередніх шлюбів. Причому сім'я може бути не повною – одна мама або один тато. Про пільги, які мають діти з багатодітних родин, – у інфографіці.
 
Саме на батьків покладається відповідальність за виховання дітей, захист їхніх прав та інтересів, турботу про здоров’я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток дитини. На жаль, не усі батьки гідно поводяться з дітьми, зловживають своїми правами або ухиляються від виконання батьківського обов’язку. На яких підставах батька або матір можуть позбавити батьківських прав?
 
Земля завжди була одним з найбільш дорогоцінних ресурсів в Україні та важливим активом для бізнесу. Враховуючи встановлення мораторію на продаж земель с/г призначення, найбільш поширеною формою використання таких земель є оренда. Але й оренда земельних ділянок викликає чимало складнощів та запитань у суб’єктів земельних відносин, внаслідок чого існуючі розбіжності найчастіше вирішуються в судовому порядку. Тож про підстави припинення договору оренди землі ви можете дізнатися у нашій інфографіці.
 
Кожен громадянин України згідно з Конституцією України та Земельним кодексом України має право на отримання безкоштовної земельної ділянки з фондів державної та комунальної власності. Виділення землі безкоштовно проводиться один раз. При цьому кожен охочий має право отримати земельну ділянку за кожним видом використання незалежно від місця проживання або реєстрації. Розмір землі залежить від цільового призначення.
 
До вашої уваги інфографіка, яка допоможе розібратися, кому доведеться сплатити земельний податок, а кому – ні, коли потрібно платити і що буде за несплату.
 
У міру дорослішання дитина відкриває нові можливості, набирається досвіду, а значить – отримує нові права, обов'язки, відповідальність. Щоб запобігти порушенню прав дитини, а в разі порушення – захистити, потрібно їх знати. Детальніше про права дітей – в інфографіці.
 
Протягом останніх років наше суспільство дедалі гостріше починає турбувати проблема дитячої злочинності. Неповнолітні зловмисники шокують не лише дрібними крадіжками та хуліганством. Але варто пам'ятати, що за кожне діяння проти закону потрібно нести відповідальність.
 
Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми. Але їхніми наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.
 
Нагадаємо, що з початку 2018 року БВПД можуть отримати не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а всі діти. Отже, кожна дитина має знати свої права та як отримати правову допомогу.
 
Насильство в сім’ї, незважаючи на те, чи є воно фізичним, економічним, сексуальним чи психологічним, є одним з найбільших порушень прав людини.
 
Щоденно у всьому світі від рук близьких та родичів гине 137 жінок. Найчастіше жінки страждають у власному домі. Ці шокуючі дані ООН, на жаль, торкаються і України. Що треба знати про домашнє насильство кожному – в інфографіці.
«Безоплатна правова допомога – завжди поруч»
Володимир Адаменко у зв’язку з призовом до армії був незаконно звільнений. Після демобілізації він звернувся щодо поновлення на посаді та виплати належного йому середнього заробітку, однак отримав усну відмову. Факт незаконного звільнення довелося відстоювати у суді, тож призначений системою БПД адвокат подав відповідний позов. Суд поновив клієнта центру на посаді та постановив стягнути з пансіонату середній заробіток за час військової служби. Відеоматеріал створено за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні». U+219D.svg
Олена Колесник, мати двох синів, зіштовхнулася з насильством у родині. Після розлучення батько не брав участі у житті та вихованні дітей, не сплачував аліменти. Жінка була змушена позбавити колишнього чоловіка батьківських прав. Вирішити питання у суді клієнтці допоміг призначений системою БПД адвокат. Відеоматеріал створено за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»U+219D.svg
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
У Кропивницькому студенти-юристи переймали досвід в адвокатів, які співпрацюють з центрами БВПД
Протягом місяця в Регіональному центрі з надання БВПД у Кіровоградській області для студентів-правників відбулись навчальні судові засідання під керівництвом фахівців центру та адвокатів, які співпрацюють з центрами безоплатної вторинної правової допомоги. Студенти випускних курсів під час проходження практики опанували всі етапи порядку проведення судового засідання у кримінальній справі. 
Інформування молоді про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх
Під час зустрічі окреслено соціальні характеристики неповнолітніх правопорушників та причини їхньої злочинної поведінки. Особливу увагу приділено чинникам, які впливають на вчинення злочинів: неблагополучна сім’я, недоліки навчально-виховного процесу, проблема вживання неповнолітніми алкогольних напоїв і наркотичних речовин.
Про права дітей в ігровій формі розповіли юристи системи БПД
Правопросвітницьку гру під назвою «Космічні подорожі» організували для дітей фахівці Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Заводського районного відділу «Центру пробації». Студенти Коледжу фізичного виховання дізнавались про свої права у розрізі Європейської конвенції з прав людини.
Безоплатна правова допомога Донеччини презентувала результати діяльності за 9 місяців поточного року
За 9 місяців 2018 року Регіональним центром на території Донецької області було видано 4179 доручень для надання БВПД у кримінальних провадженнях. За результатами роботи адвокатів системи БВПД було 7 випадків обрання більш м’якого запобіжного заходу, 12 випадків зменшення обсягу обвинувачення, 764 випадки призначення мінімального або більш м’якого покарання, 552 випадки звільнення від відбування покарання та 32 виправдувальних вироки.
Унікальні лекції почали проводити у найвіддаленіших куточках Буковини
Учні отримали паспорти прав дитини, дізнались, як відстоювати свої права, як надавати першу медичну допомогу, і поспілкувались зі справжнім героєм – добровольцем із позивним «Друг Рос». Вперше правопросвітницький захід у форматі унікальної лекції відбувся у селі Яблуниця Путильського району.
Стартував проект «Школа молодіжної політики»
Просвітницький проект «Школа молодіжної політики» спрямований на підвищення обізнаності молоді щодо структури органів місцевого самоврядування міста, ознайомлення з роботою інститутів громадянського суспільства та з різноманітними молодіжними проектами Миколаєва.
Правова допомога сільським жителям в режимі Skype-зв’язку
20 листопада 2018 року в рамах реалізації проекту «Я маю право» та з метою інформаційно-просвітницької роботи щодо вдосконалення правової обізнаності населення працівниками Черкаського місцевого центру з надання БВПД проведено Skype-консультування жителів села Дубіївка Черкаського району.
Багатодітна мама довірилась сімейній радниці у багаторічному домашньому насильстві
Під час третього офіційного прийому сімейної радниці Львівщини звернулось троє мешканців регіону з приводу консультацій щодо питань: поділу подружнього майна, виплати заборгованості по аліментах та вчинення домашнього насильства. Серед клієнтів – мешканка одного з районів Львівщини, багатодітна мама, що багато років потерпає від домашнього насильства.
Підвищити правову свідомість мешканців краю прагнуть фахівці системи БПД
Одним із пріоритетних напрямків роботи системи безоплатної правової допомоги є підвищення правової свідомості громадян та подолання правового нігілізму з тим, аби кожен знав свої права та вчився їх відстоювати. З цією метою фахівці системи БПД Закарпаття проводять правопросвітницькі заходи та консультування громадян.
Новий крок у співпраці з громадами
У Хмельницькому підписали Меморандум про співпрацю між Регіональним центром з надання БВПД у Хмельницькій області, Головним територіальним управлінням юстиції та Жванецькою, Староушицькою, Вовковинецькою і Старосинявською об’єднаними територіальними громадами. Документом передбачено спільні дії задля забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги та посилення правової спроможності громад.
На Буковині вперше презентували «Путівник інтегратора»
Як організувати заходи, які дають змогу отримати бажаний результат? Які ризики варто передбачити? Отримали відповіді на ці запитання і водночас обмінялись досвідом 26-27 листопада 2018 року фахівці системи безоплатної правової допомоги з Львівської, Рівненської, Сумської, Івано-Франківської, Харківської, Чернівецької, Одеської областей під час тренінгу на Вижниччині. Учасники заходу отримали не лише поради, а й покрокову інструкцію: вперше на Буковині презентували «Путівник інтегратора».
Спрощення доступу до безоплатної правової допомоги
Жителі сільської місцевості, особливо віддалених сіл та селищ, не завжди можуть дістатись до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги.
Вакансії в системі БПД


ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посади начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Міловський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://kharkiv.legalaid.gov.ua/ua/vak-pos/n000231

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посади заступника директора, начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Гайсинський та Томашпільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/vakansii

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
на посади начальників, заступника начальника та головних спеціалістів відділів у Третій одеський, Арцизький, Роздільнянський та Подільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://odesa.legalaid.gov.ua/ua/vakancyi

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
на посаду заступника начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги у Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області. Подробиці↓ 

http://volyn.legalaid.gov.ua/ua/holovna/vakansiia-na-posadu-zastupnyka-nachalnyka-viddilu-orhanizatsii-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy
 

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Приєднатися до групи «Безоплатна правнича допомога» у Facebook
Група для спілкування між усіма зацікавленими сторонами у забезпеченні доступності та покращення якості  безоплатної правничої допомоги в Україні, «мережування» та встановлення партнерств. Також у цій групі можна ставити запитання, які стосуються надання та можливості отримання в Україні безоплатної правової допомоги, і знайти юридичні консультації з різних тем. 
Copyright © 2018 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp