Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 25.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№25 (5) | 2017
(травень-червень)
   

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ


У Києві відбувся триденний тренінг з розвитку спроможності команди Координаційного центру
 

Впродовж 23–26 травня фахівці системи БПД взяли участь у тренінгу для тренерів системи навчання громадських радників – «параюристів», основною метою якого була презентація розробленої навчальної програми та її змістовного наповнення, методів донесення інформації для параюристів та форми тренерської роботи. Захід відбувся на Чернігівщині за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Правовим консультантом зможе стати практично будь-яка людина, яка відчуває бажання творити позитивні зміни у суспільстві, є проактивною, здатною вчитися та навчати, а також якісно комунікувати з мешканцями своїх громад.
Запрошуємо до цієї важливої роботи з розвитку громад в Україні усіх, кому це може бути цікаво!

Читати детальніше

Адвокати-тренери та експерти розробляли навчальні матеріали для каскадних тренінгів щодо захисту прав ВПО

Завершено роботу над методичними рекомендаціями «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», що тривала майже рік!
Посібник буде актуальним та корисним в роботі місцевим громадам, зокрема, органам місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях, а також – усім провайдерам безоплатної правової допомоги. Робота над створенням посібника та його видання здійснено за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження».
Вже незабаром методичні рекомендації будуть надіслані до центрів з надання БВПД для розповсюдження їх серед партнерів на місцевому рівні! 

Читати детальніше

Впродовж 18 – 20 травня фахівці Координаційного центру взяли участь у триденному тренінгу з розвитку спроможності до стратегічного планування та розвитку навичок фасилітації. Тренінг проведений українсько-канадським проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти і фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, та партнером якого в Україні є Координаційний центр з надання правової допомоги.
Читати детальнішеВ Україні готують тренерів мережі параюристів, - перший навчальний тренінг пройшов на Чернігівщині

 

20 травня у Києві за підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» відбулася установча сесія для адвокатів-тренерів із розроблення навчальних матеріалів щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб для подальших тренінгів з працівниками бюро правової допомоги. Учасницями її роботи стали представниці Координаційного центру з надання правової допомоги Вікторія Мітько й Олена Сінчук.


Читати детальніше

Методичні рекомендації щодо розробки місцевих програм надання БПД, - видано спеціальний посібник
 
У Києві відбулася наглядова рада проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»
25 травня у столиці відбулося засідання наглядової ради українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади впродовж 2014 – 2018 років. Партнери обговорили прогрес у реалізації проекту та схвалили його робочий план до березня 2018 року.
Читати детальніше
Статистичні дані щодо роботи системи надання безоплатної правової допомоги

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Як повернути позичені гроші?
Гроші, які були віддані в борг без розписки і свідків, повернути можна. І хоча ця процедура непроста і потребує залучення фахівця, але результат буде. Подробиці - у консультації фахівців системи БПД Волині.
Оновлений перелік пільг для учасників АТО в 2017 році
Перелік основних пільг учасникам АТО, які надаються відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Податкового кодексу України.
Читати детальніше
Як отримати податкову знижку за навчання у 2017 році?
Дуже часто виникають питання: «Яким чином можна отримати податкову знижку за платне навчання у закладах освіти різного рівня акредитації?» 
Детальніше про це - у консультації фахівця системи БПД Сумщини Валентини Волік. 

Читати детальніше
Порядок внесення змін до паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною назви вулиці
Щодо порядку внесення змін до паспорта громадянина України у зв'язку зі зміною назви вулиці консультують фахівці системи безоплатної правової допомоги Полтавщини.
Читати детальніше
Як отримати право на відпустку у перший рік роботи?
Як отримати право на відпустку у перший рік роботи та хто може отримати щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи – читайте роз'яснення фахівців системи БПД Дніпропетровщини. 
Читати детальніше
Що необхідно, аби взяти дитину під опіку?
Кіровоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснює законодавство щодо опіки над дитиною.
Читати детальніше
Для безоплатного проїзду в транспорті учасники АТО відтепер повинні пред’являти ще й електронний квиток
7 травня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті" від 17.01.2017 року. Відтепер особи, які мають право пільгового проїзду, в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду будуть забезпечені електронними квитками на безоплатній основі.
Читати детальніше
Все про спадкування
Про черговість спадкування, спадкові суперечки та позовну заяву - читайте у консультації фахівчині Херсонського місцевого центру з надання БВПД Тетяни Тюпляєвої.

Читати детальніше
Маєш право. Про облік внутрішньо переміщених осіб
Яка інформація про заявника потрібна для взяття на облік внутрішньо переміщених осіб? Чи можуть відмовити в оформленні довідки ВПО? Який строк дії довідки ВПО? Як дитині чи недієздатній особі отримати довідку переселенця? Відповіді на всі ці питання – у консультації фахівчині системи БПД Донеччини Юлії Усової у передачі “Маєш право” U+219D.svg
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Про нові перспективи та подальші кроки у співпраці між Україною та Радою Європи говорили в Одесі
15 червня 2017 року в м. Одеса відбувся регіональний Форум Ради Європи «Нові перспективи та подальші кроки у співпраці між Україною та Радою Європи», організований Офісом Ради Європи в Україні у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією та присвячений реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки. Питання ефективної співпраці України та Ради Європи під час заходу обговорювали представники органів влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та міжнародних інституцій. Координаційний центр з надання правової допомоги представили перший заступник директора Мирослав Лаврінок, заступник директора Олександр Баранов, начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук та начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько. Серед учасників заходу – й представники регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, а також адвокати, які співпрацюють із системою БПД.
Питання заборони дискримінації внутрішньо переміщених осіб обговорили у Києві вітчизняні та європейські експерти
9 червня відбувся спільний семінар на тему «Заборона дискримінації у контексті внутрішнього переміщення», організований УВКБ ООН та Радою Європи. Учасниками заходу стали міжнародні партнери з Офісу ООН з координації гуманітарних питань, Офісу Верховного комісара ООН з прав людини, Міжнародної організації з міграції, ОБСЄ, Данської та Норвезької рад з питань біженців, а також представники українських державних органів. Координаційний центр з надання правової допомоги представили начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко.
Читати детальніше
Про соціально-правові проблеми ВПО та шляхи їх вирішення говорили фахівці системи БПД із 4-х областей
Впродовж березня-квітня 2017 року пройшов другий етап навчальних заходів для представників державних установ Запорізької, Дніпропетровської, Харківської та Донецької областей, організований БО «Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє». Участь у дводенних семінарах «Проблеми соціально-правового характеру, що виникають у внутрішньо переміщених осіб на новому місці проживання» взяли й працівники системи безоплатної правової допомоги.
У Полтаві відбувся семінар-тренінг з реалізації прав ВПО для керівників місцевих центрів з надання БВПД
Про актуальні питання реалізації соціальних прав внутрішньо перемішених осіб говорили 25 травня 2017 року у Полтаві. Захід такого формату проводиться на Полтавщині вже не вперше та має на меті обговорити актуальні питання захисту прав ВПО у регіоні і шляхи їх вирішення. Серед учасників регіонального семінару – представники державних органів влади, експерти громадських організацій, фахівці системи БПД Полтавщини, а також співробітники Координаційного центру з надання правової допомоги – начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук та керівник Харківської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи Ростислав Росоловський.
Читати детальніше
Про шляхи реформування Нацполіції за принципом відкритого діалогу з суспільством і забезпечення права на інформування громадян про їхні права говорили у Києві
11 травня 2017 року у столиці відбулася презентація концепції інформування Національною поліцією громадян про їхні права та обговорення планів співпраці з громадськістю, яка слугувала заключним етапом пілотного проекту з інформування поліцією затриманих, свідків і потерпілих про їхні права при першому контакті з правоохоронцями. Проект реалізується Українською фундацією правової допомоги спільно з Відділом з правоохоронних питань Посольства США в Україні, Національною поліцією України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Державного департаменту США. Координаційний центр з надання правової допомоги на заході представили в.о. його директора Мирослав Лаврінок та начальниця Управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько.
Читати детальніше
У Києві серед студентів-правників визначили авторів найкращих есе з тематики прав людини в Україні
22 травня у столиці визначили трьох переможців конкурсу студентських есе з теми «Права людини в механізмі розвитку України як демократичної та правової держави», який направлений на підвищення правової свідомості, культури та освіченості молоді. Конкурс проводився впродовж 3 – 17 травня 2017 року серед студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів Києва. Усього учасниками конкурсу стали понад три десятка студентів, серед яких визначено авторів трьох найкращих есе.
Читати детальніше
У Львові обговорювали шляхи ефективнішої взаємодії у процесі реєстрації громадських формувань
26 травня у Львові відбувся одноденний навчальний семінар на тему «Взаємодія органів юстиції та центрів безоплатної вторинної правової допомоги при реалізації повноважень у сфері державної реєстрації громадських об'єднань». Захід організований спільно Українським незалежним центром політичних досліджень, Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки проекту USAID «Громадяни в дії». Координаційний центр з надання правової допомоги на заході представили заступник директора Сергій Троценко та заступниця начальника Управління координації системи надання безоплатної правової допомоги Олена Ялова.
Читати детальніше
У Полтаві обговорили практику складання досудової доповіді та питання наглядової пробації
25 травня у Полтаві відбувся семінар щодо практики складання досудової доповіді, що був ініційований Міністерством юстиції України та підтриманий Міністерством міжнародних справ Канади, а також українсько-канадським проектом технічної допомоги Agriteam Canada Consulting Ltd. Систему БПД на заході представили начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Сінчук та директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий.
Читати детальніше
Про підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги говорили з адвокатами під час наради-семінару у Вінниці
27 травня 2017 року на нараду-семінар прибули 40 адвокатів, які співпрацюють із системою безоплатної вторинної правової допомоги на Вінниччині. Захід пройшов за участі фахівців Регіонального та директорів місцевих центрів з надання БВПД у Вінницькій області, співробітника Вінницького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру, представників регіональних ЗМІ. На семінар були запрошені й фахівчині Координаційного центру з надання правової допомоги – начальниця Управління розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Світлана Маліновська та начальниця Управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько.
Читати детальніше
Друга група учасників пройшла другий модуль програми «Адвокат Майбутнього»
12 — 14 травня 2017 року для другої групи учасників програми «Адвокат Майбутнього» пройшов другий модуль, присвячений питанням взаємодії адвоката із судом та іншими учасниками процесу.
Керівник Програми Андрій Вишневський зазначив, що атмосфера проекту є унікальною і цінною вже сама по собі. «Ми тут обмінюємося не тільки знаннями та емоціями, не тільки комунікуємо на професійному рівні, ми тут обмінюємося позитивною енергією і один одного підзаряджаємо. Давайте так само і далі підтримувати це і використовувати цю енергію для добрих справ», — звернувся від до учасників. 

Читати детальніше
Не соціалізувати зло
 «У країні, де «єдиним вікном» була і є чиновницька кишеня, важко бути праведником. Навіть пологовий будинок вже є гральним столом зі звичними для нас правилами: хочеш нормально народити – заплати лікарю плюс ще, домовся через когось. Підкинь гривню – підстрахуйся. Корупція – наше КАСКО. In cash we trust», - розповідає тренерка програми «Адвокат Майбутнього», правозахисниця, адвокатка, медійниця, письменниця Лариса Денисенко.
Читати детальніше
Деякі роздуми щодо корупції в судовій системі
«Адвокати часто стикаються з двома поширеними кліше: «корупція у судовій системі дуже поширена і нездоланна» та «корупцію у судовій системі як поширене явище не доведено, хоч хто би що не підозрював». Видається, що до такого згубного явища не слід ставитися з точки зору статистики чи доведеності – радше робити усе можливе, щоб корупція не набувала поширення, якою б вона не була сьогодні», - розповідає експертка програми «Адвокат Майбутнього», адвокатка, кандидатка юридичних наук, Заслужений юрист України, член Апеляційного комітету UEFA, віце-президент Спілки адвокатів України Ольга Жуковська. 
Читати детальніше
Третя група учасників пройшла другий модуль програми «Адвокат Майбутнього»
26 — 28 травня 2017 року для третьої групи учасників програми «Адвокат Майбутнього» пройшов другий модуль, присвячений питанням взаємодії адвоката із судом та іншими учасниками процесу.
Під час відкриття тренінгу учасників привітали менеджерка Програми Дар’я Писаренко та голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько. Вікторія нагадала, що саме бажання навчатися та жага до знань є однією з рис адвоката майбутнього. Адже професія адвоката – це постійне самовдосконалення.

Читати детальніше
«Адвокат Майбутнього має всі можливості стати провідником для об’єднання юридичних професій з трикутника правосуддя»
Учасники та експерти першої всеукраїнської Програми професійного розвитку для адвокатів «Адвокат Майбутнього» провели професійну дискусію на тему «Адвокатура Майбутнього: цінності і бачення».

Читати детальніше
Четверта група учасників пройшла другий модуль програми «Адвокат Майбутнього»
9 — 11 червня 2017 року для четвертої групи учасників програми «Адвокат Майбутнього» пройшов другий модуль, присвячений питанням взаємодії адвоката із судом та іншими учасниками процесу.
Учасники порівняли ефект навчання з процесом відновлення в природі: «Як відчуває себе жива істота в той момент, коли розуміє, що їй вже час скинути стару шкіру? Що відбувається в її голові в період скидання? І що відбувається в її голові, коли вона вже обростає новою шкірою? Для нас цей процес навчання в Програмі «Адвокат Майбутнього» дуже схожий на процеси скидання старого та обростання новим. І це нове — воно ціннісне, професійне та відкриває для нас можливість будувати дороги в майбутнє, а не зводити паркани в сьогоденні».

Читати детальніше
Вакансії в системі БПД


ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
На посаду начальника відділу, заступника начальника відділу та головного спеціаліста у Дубенське бюро правової допомоги Рівненської області. Подробиці↓ 

http://rivne.legalaid.gov.ua/ua/mediafiles/novyny/vakansii-u-dubenskomu-biuro-pravovoi-dopomohy
Безоплатна правова допомога в Україні: медіа дайджест
 ЗМІ про нас 
Адвокат довів у суді невинуватість клієнта у скоєнні хуліганства із застосуванням фізичного насильства
Громадянин Г. обвинувачувався у тому, що, відпочиваючи в барі, грубо порушив громадський порядок, заподіявши фізичне насильство жінці, яка знаходилася у цьому ж закладі. Адвокат, який співпрацює з системою БПД Тернопільщини, Станіслав Борис довів у суді невинуватість клієнта у скоєні цього злочину.
 
Сила закону – в його дієвості 
У центральній міській бібліотеці міста Трускавця відбулася година правових знань «Сила закону – в його дієвості», на яку була запрошена представниця Трускавецького бюро правової допомоги, юрист Катерина Сех, яка розповіла присутнім про основні види діяльності бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Двері місцевих центрів та бюро безоплатної правової допомоги на Закарпатті завжди відкриті для студентів-юристів
26 квітня в Карпатському університеті ім. А. Волошина в Ужгороді фахівці Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Регіонального центру та Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області ознайомили студентів-юристів ІІ-ІІІ-го курсів з основними реформами у Мін’юсті та роботою системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті.
Читати детальніше

Правопросвітництво у роботі із умовно засудженими

З метою надання безоплатної юридичної допомоги засудженим до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, відбувся семінар-навчання для умовно засуджених, які перебувають на обліку Коломийського міськрайонного відділу з питань пробації. У семінарі взяла участь фахівчиня Коломийського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Смерек.

Читати детальніше
Студентам-юристам Херсона розповіли про безоплатну правову допомогу
Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області відчинив свої двері для студентів II курсу Херсонського економічно-правового інституту, які завітали туди за новими знаннями, бо, як любив повторювати французький правник і письменник Шарль-Луї де Монтеск'є, «Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи».

Читати детальніше
 
На Вінниччині розпочалися правопросвітницькі лекції для засуджених осіб
У рамках домовленостей з керівником Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Василем Дремлюгою, Регіональний центр з надання БВПД розпочав курс роз’яснювальних лекцій для осіб, засуджених до позбавлення волі.

Читати детальніше
«Мобільний соціальний офіс» - реальна допомога людям з віддалених районів міста
Вже протягом декількох років в м. Бердичеві діє «мобільний соціальний офіс». Він створений згідно з розпорядженням міського голови та діє з метою надання соціально-правової допомоги громаді міста, здійснюючи прийом безпосередньо за місцем проживання. Відвідувачі «мобільного офісу» можуть отримати допомогу в оформленні тієї чи іншої заяви та отримати повне роз’яснення для подальшого вирішення питання.
Читати детальніше
У Черкасах розповіли про особливості надання безоплатної правової допомоги
У Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького відбувся навчальний семінар для студентів-правників “Особливості надання безоплатної правової допомоги у м. Черкаси”.

Читати детальніше
Юридичний ранок: Безоплатна правова допомога
До суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, які були визначені ЗУ "Про безоплатну правову допомогу", було віднесено ВПО і осіб, які тільки претендують на отримання цього статусу, а також учасників АТО та членів їх сімей. "Це досить важливо тому, що це зараз одні з найбільш вразливих верств населення. До цього вони не мали такого права, але набули його після того, як відповідний закон набув чинності. Це сталося 5 січня 2017 року", – розповіла Олена Сінчук у програмі "Юридичний ранок" на каналі "Ранок на "Лтаві" U+219D.svg
 
Майже 100 юристів безкоштовно допомагають тисячам буковинців 23.05.2017
Близько 100 юристів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги безкоштовно допомагають тисячам буковинців вирішувати правові питання. Детальніше про їх роботу, куди та як звертатися за допомогою - дивіться у програмі "Теми дня" телекомпанії ТВА U+219D.svg
Чернівчани довіряють свої юридичні проблеми безоплатним центрам
Якісний юридичний захист кожному громадянину України, не зважаючи на його доходи та статус! Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розширює можливості, тому кожен, хто потребує консультації може звернутися до адвокатів та консультантів. Більше про БПД в Чернівцях – дивіться у сюжеті телеканалу «Чернівецький Промінь» U+219D.svg
Семінар директорів місцевих центрів з надання БВПД з усієї України
З 29 по 31 травня на Львівщині відбувся семінар для директорів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 10 областей України. Подробиці дивіться у сюжеті "7G Сервіс Інтернет Мовлення Громад" U+219D.svg
Новини порталу «Правовий простір»
В Україні запрацювала поліція з протидії домашньому насильству
В трьох містах України з 12 червня розпочинають роботу мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству. Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва, пише УНІАН.
Читати детальніше
У Запоріжжі презентували книгу «Гендер для всіх»
У Запорізькій обласній бібліотеці 9 червня відбулася презентація книги «Гендер для всіх. Виклик стереотипам». Бібліотеки, навчальні заклади, громадські організації, багатодітні родини і незахищені верстви населення можуть отримати книжку безкоштовно.
Про це повідомляє сайт Громадське ТБ. Запоріжжя.

Читати детальніше
Схаменувся б раніше - помилку в документі вдалося б виправити без суду
Багато років тому мешканцю Хмельниччини видали правовстановлюючі документи на 6 соток землі, проте неправильно вказали власника по батькові. Чоловік одразу й не помітив тої помилки. Радів, що папери на землю були вже в нього в руках. Але настав день, коли він вирішив зареєструвати право власності на земельну ділянку. І тут на нього очікували проблеми.
Читати детальніше
ПРИКЛАДИ УСПІШНОГО ЗАХИСТУ ТА ПРЕДСТАВНИЦТВА ІНТЕРЕСІВ У СУДАХ 
Петро Яцко
тел. 098 262 65 35
Адвокат Петро Яцко здійснював захист клієнта В. (доручення № 006-0000269 від 10 березня 2015 р., видане Регіональним центром з надання БВПД у Житомирській області), який обвинувачувався у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України, а саме у незаконному носінні і зберіганні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, що карається позбавленням волі на строк до семи років, ч. 1 ст. 263-1 КК України, а саме у незаконному виготовленні вогнепальної зброї, що карається позбавленням волі на строк до семи років, та ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, а саме у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство, що карається позбавленням волі на строк до десяти років.
Завдяки правильно обраній адвокатом позиції захисту, при якій обвинувачений В. активно сприяв розкриттю злочину, визнав свою вину у незаконному виготовленні зброї, а також тому, що адвокат зумів довести суду, що гр. В. оборонявся, Овруцький районний суд Житомирської області 10 березня 2017 року ухвалив вирок, в якому суд прийшов до висновку про перевищення обвинуваченим у даній ситуації меж необхідної оборони і кваліфікував його дії за ст. 124 КК України, змінивши кваліфікацію його дій з ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, та призначив гр. В. остаточне покарання із застосуванням ст. 70 КК України у виді чотирьох років позбавлення волі і на підставі ст. 75 КК України звільнив його від відбування призначеного покарання з випробуванням та іспитовим строком на 2 роки.
Олександр Дехтярьов
тел. 098 262 65 05
e-mail: dddeee1@ukr.net
Клієнт обвинувачувався в тому, що 21 лютого 2016 року вчинив діяння передбачене частиною 2 статті 153 КК України, а саме, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом.
Також клієнт обвинувачувався, в тому що, у невстановлений слідством час, місці і спосіб незаконно придбав та зберігав за місцем свого проживання особливо небезпечний наркотичний засіб – канабіс (1 статті 309 КК України).
Дорученням від 23 лютого 2016 №018-000286, яке видане Регіональним центром з надання БВПД у Сумській області, було призначено адвоката Олександра Дехтярьова.
Адвокат Олександр Дехтярьов, детально ознайомившись з матеріалами кримінального провадження та узгодивши свою правову позицію з підзахисним, не погодився з даною кваліфікацією інкримінованих його підзахисному діянь та наполягав на невинуватості останнього.
Під час судового розгляду клопотання прокурора про застосування примусового лікування до підзахисного адвокат наполягав на тому, що стороною обвинувачення не доведена участь у вчиненні інкримінованих його підзахисному діях.
Недопустимими є такі, наведені прокурором, докази, як протокол пред’явлення особи для впізнання,протокол проведення слідчого експерименту, протокол обшуку, посилаючись на те що зазначені слідчі дії було проведено із порушенням прав на захист, оскільки проводилися без участі адвоката, хоча органам слідства було відомо, що його підзахисний є інвалідом 2 групи за психічним  захворюванням і тому участь адвоката є обов’язковою. Також адвокат зазначив, що існує непослідовність і розбіжність в показаннях самої потерпілої під час досудового розгляду та в суді. В зв’язку цим адвокат Олександр Дехтярьов просив суд в задоволенні клопотання про примусові заходи медичного характеру відносно його підзахисного - відмовити у зв’язку з недоведеністю вчинення ним суспільно – небезпечних діянь.
Суд взяв до уваги доводи адвоката і ухвалою від 08 лютого 2017 року відносно клієнта кримінальне провадження було закрито по всім епізодам кримінального обвинувачення у зв’язку з недоведеністю вчинення ним суспільно – небезпечних діянь.
Юрій Кузьмінський
тел. 067 799 46 08
Козятинський місцевий центр з надання БВПД видав доручення № 228 від 22.07.2016 року адвокату Юрію Кузьмінському для представництва інтересів громадянина А. у суді I інстанції та апеляційному провадженні по цивільній справі.
Після бесіди з клієнтом та ознайомлення з матеріалами справи адвокатом було складено заяву до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області про зміну способу виконання рішення суду від 28.11.2014 року, а саме зобов’язати Козятинську міську раду Вінницької області виплатити громадянину А. 108699,41 грн у відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок ДТП, 1087 грн понесених витрат за сплату судового збору та 3000 грн понесених витрат за надання правової допомоги.
Адвокат Кузьмінський в судовому засіданні довів обставини викладенні в заяві та просив змінити спосіб виконання вищевказаного судового рішення, шляхом стягнення судом сум з місцевого бюджету Козятинської міської ради, оскільки в Козятинській міській раді існує міський бюджет в якому є кошти і згідно постанови КМУ від 03.08.2011 року № 845 «Про затвердження порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» саме з коштів місцевих бюджетів здійснюється списання для відшкодування шкоди фізичним особам.
Ухвалою Козятинського міськрайонного суду від 24.11.2016 року було вирішено: заяву з уточненнями задовольнити. Змінити спосіб виконання рішення Козятинського міськрайсуду Вінницької області від 18.11.2014 року за цивільним позовом громадянина А. до Державного територіального галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» та Козятинської міської ради Вінницької області про відшкодування завданої шкоди, шляхом стягнення з місцевого бюджету Козятинської міської ради Вінницької області на користь громадянина А. 
В апеляційній скарзі міський голова Козятинської міської ради просив ухвалу скасувати та постановити нову, якою відмовити у задоволенні заяви про зміну способу виконання рішення суду, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення вимог процесуального права.
Завдяки правильно обраній правовій позиції в суді апеляційної інстанції результатом роботи адвоката стала відмова позивачу.
Апеляційним судом Вінницької області 16 лютого 2017 року було вирішено: апеляційну скаргу міського Голови Козятинської міської ради Вінницької області відхилити, Ухвалу Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 24.11.2016 року залишити без змін.
Як з Криму пейджер вивозили або кінець абсурдної постанови Кабміну
Адвокат із Сімферополя Юлія Лісова в 2014 році переїхала жити і працювати з Криму до Києва і поступово перевозила свої речі. У 2016 році все значно ускладнилось через постанову Кабміну №1035. Постанову цю прийняли ще у грудні 2015 року і вона називалася “Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію”. Юлія Лісова, за підтримки багатьох правозахисників, виграла справу у суді щодо заборони ввезення переселенцям з Криму особистих речей. Це сталося 14 червня, коли Апеляційний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України №1035.
Читати детальніше
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
Мобільні та дистанційні консультаційні пункти доступу до БПД
Створення дистанційного пункту консультування в Турійській центральній районній лікарні
З метою спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та задоволення потреб соціально вразливих суспільних груп громадян у правових послугах, посилення правової спроможності, 28 квітня 2017 року начальник Турійського бюро правової допомоги Богдан Гут провів робочу зустріч з головними лікарями Турійської центральної районної лікарні Петром Мельничуком та Турійського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергієм Кашубою. В ході зустрічі було прийнято рішення про створення в Турійській центральній районній лікарні дистанційного пункту консультування громадян з правових питань, прийом в якому буде проводитись не рідше одного разу на місяць.
Правові консультації надавали членам УТОГ юристи Охтирського центру правової допомоги
26 травня фахівці Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тамара Козир та Микола Кравченко здійснили візит до членів відділення Українського товариства глухих (УТОГ), що знаходиться в Охтирці. Мета – розширення доступу до юридичних консультацій для громадян з обмеженими можливостями.
Читати детальніше
Виїзний прийом громадян: Військові захищають нас на полі бою, а ми – на правовому полі
18 травня на базі Олешківського бюро правової допомоги Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели виїзний прийом громадян.
Читати детальніше
Чергове виїзне консультування сільських жителів здійснили фахівці системи БПД буковинського краю
Фахівці Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснили виїзди у населені пункти Вижницького та Путильського районів Чернівецької області для надання правової інформації, консультацій та роз’яснень сільським жителям.
Читати детальніше
Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро Житомирщини проводять виїзні прийоми для людей з обмеженими фізичними можливостями
Не кожен громадянин має можливість особисто звернутися до місцевого центру чи бюро за правовою допомогою за браком коштів, відсутністю транспортного сполучення чи через можливість самостійного пересування. Але ж не позбавляти людину її конституційного права на безоплатну правову допомогу? 
Тому, надання адресної безоплатної правової допомоги одиноким громадянам, людям похилого віку та громадянам з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх перебування є одним із пріоритетних завдань центрів правової допомоги та бюро.

Читати детальніше
Фахівці Шосткинського місцевого центру з надання БВПД надали адресну правову допомогу
Шосткинський місцевий центр намагається всіляко полегшити доступ громадян до правової допомоги. Один з вагомих кроків назустріч суспільним проблемам – це адресна допомога. Якщо особа з причин, пов’язаних зі станом здоров’я, не може особисто відвідати центр, то працівники центру надають правову допомогу за місцем проживання особи.
Читати детальніше
Правопросвітництво
У Львові обговорили найактуальніші питання захисту прав дітей
31 травня у Львові відбувся круглий стіл на тему захисту прав дітей, організований Регіональним центром з надання БВПД у Львівській області. На заході були присутні 22 учасники, серед яких представники Регіонального та місцевих центрів з надання БВПД, обласних та міських структур з питань міграції, освіти, сім'ї, дітей та молоді.
Захід мав на меті поглиблення співпраці між усіма структурами, що займаються питаннями дітей, сім’ї та молоді на Львівщині, а також вироблення алгоритму спільних дій для кращої реалізації та захисту прав дітей. Круглий стіл відбувся в рамках правопросвітницької акції, присвяченої міжнародному Дню захисту прав дітей. 
Читати детальніше
Правопросвітницькі лекції для учнів ПТУ № 22 смт Луків Турійського району
З метою підвищення загального рівня правової культури, формування поваги до закону, прав та свобод людини і громадянина, набуття необхідного рівня правових знань для реалізації законних прав та свобод, їх захисту та відновлення в разі порушення, 04 травня 2017 року працівники Турійського бюро правової допомоги провели правопросвітницьку роботу в професійно-технічному училищі № 22 смт Луків Турійського району.
Читати детальніше
Працівники Саратського бюро правової допомоги розповіли учням щодо праці неповнолітніх влітку
22 травня 2017 року начальник Саратського бюро правової допомоги Наталія Семеняк провела правороз’яснювальні уроки для учнів 9-Б та 9-Г класів Саратського НВК «ЗОШ  І-ІІІ ступенів – гімназія» на тему: «Праця неповнолітніх влітку».
Читати детальніше
Козятинський місцевий центр оголосив результати Конкурсу дитячих малюнків на тему: «Я маю право»
Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги провів конкурс дитячих малюнків, який був приурочений Міжнародному дню захисту дітей. З 3-го по 26 травня 2017 року школярі 9-ти районів Вінниччини надіслали майже 100 робіт на тему: «Я маю право». Першого червня найкращі малюнки розмістили в приміщенні Козятинського місцевого центру.
Читати детальніше
Про безпеку в Інтернеті говорили зі школярами Летичівщини
Захистити дітей від небезпек віртуального простору - мета правопросвітницьких заходів у навчальних закладах Летичівщини, які провели фахівці Хмельницького місцевого центру з надання БВПД, Летичівського бюро правової допомоги та служби у справах сім’ї Летичівської РДА.
Читати детальніше
Бесіда зі школярами: як розпізнати насильство і куди звертатися по допомогу
Що таке насильство, яким воно може бути, які його основні ознаки — на ці запитання 23 травня відповідали учні 7-го класу гімназії № 2 м. Хмельницького під час правопросвітницької бесіди, до якої їх запросила Ольга Чорна, начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області.
Читати детальніше
Правники системи БПД розповіли студентам про їх права
10 травня 2017 року за ініціативи Молодіжної ради Дніпра у місті пройшов круглий стіл на якому фахівці Першого дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники національної поліції та студентських рад вишів міста спільно обговорили проблемні питання студентів, які проживають  у гуртожитках.
Читати детальніше
Щаслива родина - міцна країна
На вихідних у Запоріжжі пройшло щорічне свято «Фестиваль сім’ї». Центральний Парк культури і відпочинку "Дубовий Гай" вже 5 рік поспіль приймає тисячі щасливих городян на заході, який проходить з ініціативи коаліції громадських організацій та за підтримки міської ради, а в цьому році і за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації. Центри системи БПД також прийняли активну участь у масштабному сімейному святі. 
Читати детальніше
Карта правових потреб територіальних громад Вінниччини
Вінницький, Гайсинський, Козятинський та Томашпільський місцеві центри з надання БВПД визначили актуальні правові питання, з якими найчастіше громадяни звертаються до них. На підставі цих даних, Регіональний центр з надання БВПД розробив карту правових потреб територіальних громад Вінницької області.
Читати детальніше
Правопросвітницькі заходи в Городоцькому виправному центрі
Згідно заходів, передбачених планом діяльності системи безоплатної вторинної правової допомоги Рівненщини на 2017 рік, Державну установу «Городоцький виправний центр (131)» Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України відвідав заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Сергій Іллюк.
Читати детальніше
Правові консультації та роз’яснення отримали засуджені, які відбувають покарання у Сокирянській виправній колонії № 67
Конституція України визначає, що засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду. Це означає, що на засуджених поширюється більшість прав, свобод та обов’язків людини і громадянина, визначених на конституційному рівні.
Читати детальніше
На Вінниччині продовжуються правопросвітницькі лекції для засуджених осіб
17 травня 2017 року керівники Регіонального та Вінницького місцевого центру з надання БВПД відвідали Вінницьку установу виконання покарань №1, де тримаються особи, засуджені до довічного позбавлення волі. 10 громадян отримали консультації з сімейного, житлового, трудового та кримінального права.
Читати детальніше
Правопросвітництво в Центрах зайнятості: роз’яснення наслідків неофіційного працевлаштування
З метою забезпечення реалізації права громадян на доступну безоплатну правову допомогу та вирішення проблемних питань, протягом тижня працівники Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Турійського бюро правової допомоги взяли участь у правопросвітницьких семінарах у Ковельському міськрайонному та Турійському районному центрах зайнятості.
Читати детальніше
Правозахисники провели семінар для ветеранів АТО Апостолівського району
15 травня 2017 року у м. Апостолове пройшов семінар “Захист прав учасників АТО”. Захід відбувся за підтримки Апостолівського районного військового комісаріату та Апостолівської районної ради. Дізнатись про свої права, їх захист та реалізацію прийшли учасники АТО з Апостолового, Зеленодольська, Ниви Трудової, Кам'янки.
Читати детальніше
Правопросвітництво – один із пріоритетних напрямків роботи бюро правової допомоги Житомирщини
З метою роз`яснення про діяльність системи БПД, інформування про функції центрів правової допомоги та бюро, а також для розповсюдження інформаційних матеріалів про можливість отримати безоплатну правову допомогу, працівники бюро правової допомоги активно здійснюють правопросвітництво: проводять інформаційні бесіди; семінари; вуличні інформування.
Адже ранній доступ до правової допомоги є одним із найбільш важливих позитивних елементів української системи БПД на сьогоднішній день, а також сприяє забезпеченню рівного доступу до правосуддя.

Читати детальніше
Працівники бюро правової допомоги та поліції обговорили питання взаємодії із попередження домашнього насильства у Варвинському районі
З метою проведення правопросвітницьких заходів, спрямованих на запобігання випадкам домашнього насильства, Варвинське бюро правової допомоги спільно із працівниками поліції, підтримали Всеукраїнську інформаційну кампанію про домашнє насильство. Яку ініціював Центр інформації про права людини: “Насильство: Мовчати не можна говорити. Кому поставте самі”.
Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
Інструкція щодо захисту в Європейському суді з прав людини права власності та права на повагу до житла, порушених під час подій в зоні АТО
У зв’язку з численними порушеннями права власності та права на повагу до житла громадян України в районі проведення антитерористичної операції (частини Луганської та Донецької областей), зокрема, пошкодженням, руйнуванням чи знищенням об’єктів нерухомості (будинків, квартир) в результаті військових дій, а також майна, що знаходилося в них, виникає можливість захисту порушених прав в Європейському суді з прав людини.
Читати детальніше
Збірка “Судові справи, які змінюють Україну”. Частина друга
Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала другу частину популярної збірки «Судові справи, які змінюють Україну». Збірку видано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії.
Фахівці підготували для вас найцікавіші історії про перемоги в судах звичайних людей у незвичайних справах.

Читати детальніше
Вийшов 37 випуск подкасту “Правова абетка” на Громадському Радіо: так званий “закон Савченко”
Спочатку депутати радо проголосували за “закон Савченко”, а потім із таким самим ентузіазмом від нього позбавились. Навіщо ж він був потрібен? Про це – у свіжій “Правовій абетці”.
Читати детальніше
Для чого Україні пост-конфліктне правосуддя?
Кролики вже не пам’ятають, з чого розпочався їхній конфлікт з удавами, а ведмедям важко зрозуміти його причину. Схоже, саме так виглядають бойові дії в Україні на думку сторонніх спостерігачів. Як же досягти миру, не пожертвувавши справедливістю, і чи можливо це взагалі?
Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Над випуском працювали
 


  Юлія Лісова
Приєднатися до групи "Безоплатна правнича допомога" у Facebook
Група для спілкування між усіма зацікавленими сторонами у забезпеченні доступності та покращенні якості  безоплатної правничої допомоги в Україні, «мережування» та встановлення партнерств. Також у цій групі можна ставити запитання, які стосуються надання та можливості отримання в Україні безоплатної правової допомоги, і знайти юридичні консультації з різних тем. 
Copyright © 2017 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp