Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 32.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№32 (1) | 2018
(січень)
   

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ

Розмір винагороди адвокатів за надання БВПД з 1 січня 2018 року збільшується вдвічі
Уряд удосконалив питання залучення перекладачів для надання БВПД окремим суб’єктам права на таку допомогу

З 1 січня 2018 року розмір винагороди адвокатів за надання безоплатної вторинної правової допомоги збільшується вдвічі. Також з метою спрощення розрахунків оплати за надану правову допомогу оновлено «Калькулятор» для розрахунку оплати послуг адвокатів http://bit.ly/2DRG1Mt

Читати детальніше

Прийнята постанова КМУ від 20 грудня 2017 року № 1048 шляхом внесення змін до постанови Уряду від 24 червня 2016 р. № 401 «Деякі питання залучення перекладачів (сурдоперекладачів) для забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги» удосконалює питання залучення перекладачів/сурдоперекладачів для забезпечення надання БВПД особам, які мають право на її отримання і не володіють державною мовою та/або є глухими, німими чи глухонімими.
Читати детальніше

В Україні відкрито три пілотні офіси громадського захисника у кримінальних провадженнях
27 грудня у Вінниці, Рівному та Києві розпочали роботу офіси громадського захисника у кримінальних провадженнях, основне завдання яких - підвищення якості надання БВПД у кримінальних провадженнях, запровадження інституту наставництва, вироблення нових критеріїв для проведення моніторингу якості надання БВПД у кримінальних провадженнях та підвищення професійної кваліфікації адвокатів, які залучаються для її надання.
Читати детальніше
Надання безоплатної правової допомоги ВПО: аналітична довідка
У період з 01 січня по 01 грудня 2017 року за безоплатною вторинною правовою допомогою до системи БПД звернулося 4 394 внутрішньо переміщених особи. Усі вони отримали необхідні види такої допомоги.
Читати детальніше
Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році
У 2017 році до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось 10 884 осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Усі вони отримали необхідну правову допомогу за рахунок держави – від правових консультацій до представництва інтересів у судах.
Читати детальніше
Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги
7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.
Читати детальніше
Єдиний контакт-центр системи БПД: уже майже 300 тис. дзвінків
298 396 – саме стільки вхідних дзвінків прийнято операторами контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні з моменту старту його роботи. У минулому, 2017 році до центру телефонували 156 287 разів. Додзвонювачі, зокрема, мали можливість як отримати роз’яснення та правові консультації, так і отримати інформацію про роботу системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Читати детальніше
У Києві відбулася стратегічна сесія планування діяльності Координаційного центру
26 січня фахівці та фахівчині Координаційного центру з надання правової допомоги провели стратегічну сесію планування своєї роботи у 2018 році та у середньостроковому періоді. Захід відбувся за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти і фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.
Читати детальніше
Представлено підсумки роботи системи БПД у 2017 році
30 січня у Мін’юсті відзвітували про результати роботи у 2017 році. Керівник Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк більш детально розповів по діяльність системи БПД в Україні минулого року.
Читати детальніше
Статистичні дані щодо роботи системи надання безоплатної правової допомоги

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Що робити, якщо немає чим платити за кредит?
Чи зобов’язаний банк відстрочувати кредит та співпрацювати з позичальником? Що має робити банк з позичальником, який потрапив у скрутне фінансове становище? Як зменшити, або списати банківські штрафи за споживчими кредитами через суд? Читайте поради фахівців системи БПД Івано-Франківщини.
Читати детальніше
Строки для прийняття спадщини
Які документи необхідно надати нотаріусу для відкриття спадкової справи та що робити у випадку пропущення строку для прийняття спадщини? Роз'яснення надають фахівці Новодністровського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Як захищати свої права на якісні комунальні послуги?
Як скласти акт-претензію при неякісному наданні комунальних послуг з утримання будинків? Читайте у консультації фахівців системи БПД Дніпропетровщини.
Читати детальніше
Позбавлення батьківських прав: правові підстави та наслідки
Які є підстави позбавлення батьківських прав? Хто може звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківського права? Які можуть бути наслідки позбавлення батьківських прав та чи можна їх поновити? До вашої уваги консультація фахівців Старосамбірського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Благодійні внески від батьків
Наскільки законно здавати гроші на ремонт школи, канцтовари, книжки? Як батькам контролювати ці витрати? Що робити, коли вимагають сплатити кошти? Відповіді на ці вічні питання, які постають перед батьками надають фахівці Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Що потрібно знати про кримінальну відповідальність неповнолітніх
З якого віку наступає відповідальність дітей за злочини? Які види покарань можуть бути застосовані до неповнолітніх? За яких умов може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання? Детальніше - у консультації фахівців Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області.
Читати детальніше
Обов'язок дітей утримувати батьків
Неодноразово фахівці системи БПД інформували про сплату аліментів на неповнолітніх дітей та коли такі аліменти можна стягнути. Щодо стягнення аліментів з повнолітніх дітей на користь їх непрацездатних батьків, читайте у консультації фахівців Регіонального центру з надання БВПД Полтавщини.
Читати детальніше
Хто має право на допомогу при народженні дитини?
Яка сума допомоги по догляду за дитиною на сьогоднішній день? Які потрібні документи для оформлення допомоги при народженні дитини? Чи можуть батьків позбавити допомоги?
Читати детальніше
Як приватизувати квартиру?
Щодо того, навіщо приватизувати житло, як зробити це правильно та які документи для цього потрібні, консультують фахівці Хотинського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Реєстрація місця проживання 
Скільки часу дається людині, яка переїхала на нове місце проживання для того, щоб зареєструватися? Яка відповідальність передбачена за порушення терміну? Куди слід звертатися для того, щоб зареєструвати місце проживання? Чи може власник житла самостійно зняти з реєстрації осіб, які зареєстровані у цьому житловому приміщенні?
Читати детальніше
Як оформити аліменти за взаємною згодою?
Чи можливе дострокове припинення сплати аліментів? Що робити, якщо один із батьків не платить аліменти добровільно? Яка відповідальність за ухилення від сплати аліментів? Відповіді на ці питання надають фахівці Бурштинського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Як переоформити дачний і садовий будинок у житловий
Про переваги переведення дачного або садового будинку в статус житлового, а також процедуру переведення дачного або садового будинку в житловий - роз’яснюють фахівці системи БПД Рівненщини.
Читати детальніше
Пенсійна реформа: зміни, які нас чекають
З 1 січня 2018 року скасовується право призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Пенсії за вислугою років призначатимуться тільки військовослужбовцям. Про ці та інші зміни, які чекають українців у 2018 році – читайте у консультації фахівців Конотопського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Дозвіл на фото та відео зйомку дітей
У випадках, що стосуються зйомки дітей, то дозвіл на здійснення фотозйомки мають надати батьки. Проте є випадки, коли дозвіл на зйомку та розповсюдження фотографій не потрібний. Детальніше про це читайте у консультації фахівців системи БПД Одещини.
Читати детальніше
Стягнення аліментів з батьків, які працюють за кордоном
Батьки зобов’язані сплачувати аліменти на утримання дітей - і громадянство чи країна проживання не мають значення. Схему виплат аліментів на дитину одним із батьків, який проживає за кордоном роз’яснює фахівчиня Кам'янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД Наталія Ваколюк.
Читати детальніше
Як примусово зняти з реєстрації особу? 
За яких підстав особу можна примусово виселити та позбавити її реєстрації в судовому порядку? Чи може власник житла виселити із помешкання члена своєї сім’ї, якщо той не проживає за місцем реєстрації? Про це та інше детально читайте у консультації фахівців системи БПД Чернівеччини.
Читати детальніше
Підстави зупинення транспортного засобу
Ознайомитися з повним переліком законних причин зупинки транспортного засобу працівниками патрульної поліції можна у консультації фахівців Теплицького бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Що робити у випадку, коли внаслідок перенапруги згоріла побутова техніка?
Якщо через перепад напруги перегоріла техніка і ви вирішили вимагати компенсацію, варто пам’ятати, що при оформленні документів важливу роль грає кожна дрібниця і без фахових порад тут не обійтися. Тож читайте консультацію фахівців системи БПД Дніпропетровщини.
Читати детальніше
Державна допомога малозабезпеченим сім'ям
Про термін призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, куди звертатися за оформленням допомоги, необхідний перелік документів - консультують фахівці Теплодарського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Усе про колективний договір
Як роботодавцям, так і найманим працівникам необхідно знати, що таке колективний договір, які його переваги, як його укладати, які відносини він регулює і хто стежить за його виконанням. Відіповіді на ці та інші питання надають фахівці Березнівського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати
Кілька актуальних порад найманим працівникам від фахівців Путивльського бюро правової допомоги про те, як стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату у позасудовому чи судовому порядку.
Читати детальніше
Порядок та підстави зарахування трудового стажу при проходженні військової служби
Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Що ж робити, якщо вам відмовляють у проведенні перерахунку пенсії та зарахуванні до стажу роботи період військової служби - читайте у консультації фахівчині системи БПД Чернігівщини Оксани Мурашко.
Читати детальніше
Поради по спілкуванню зі співробітниками колекторських компаній
Як захистити себе від незаконних дій колекторів, як спілкуватися зі співробітниками колекторських компаній та що робити, якщо вони намагаються потрапити до вашого житла - читайте поради фахівців Оріхівського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Встановлення факту родинних відносин
Як правильно встановити факт родинних відносин у судовому порядку? Хто може звернутися до суду? Які документи необхідно додати до заяви про встановлення факту родинних відносин? Консультує директор Стрийського центру з надання безоплатної правової допомоги.
Читати детальніше
Досудова доповідь. Чи впливає вона на справедливе рішення суду?
Для чого потрібна досудова доповідь? Як відбувається підготовка досудової доповіді і яку участь у ній бере обвинувачений? Які права має обвинувачений щодо складання такої доповіді? Відповіді на ці та інші питання надають фахівці системи БПД Миколаївщини.
Читати детальніше
Безкоштовні ліки та лікарські засоби для учасників АТО відпускатимуть по-новому
З 1 січня 2018 року учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО та сім’ї загиблих бійців отримуватимуть деякі ліки безкоштовно. Детальніше про це, а також про інші пільги у сфері медичного забезпечення - у консультації фахівців системи БПД Тернопільщини.
Читати детальніше
Роз’яснення щодо осучаснення пенсій
11 жовтня 2017 року набрав чинності новий закон про пенсійну реформу. Про нарахування та індексацію пенсій, пенсійний вік і страховий стаж, а також про інші зміни в системі пенсійного забезпечення – у консультації фахівців Ратнівського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Алгоритм дій працівника при звільненні
Вирішили змінити місце роботи, але не знаєте як краще звільнитися: за угодою сторін чи за власним бажанням? Що дає працівнику звільнення за згодою сторін? І що воно дає роботодавцю? В яких випадках застосовується і які умови звільнення за такою підставою? Читайте роз’яснення фахівців системи БПД Полтавщини.
Читати детальніше
Вкусила собака? Ви маєте право на компенсацію!
При укусі собаки з його власника в судовому порядку можна вимагати відшкодування матеріальної шкоди. Які докази потрібно додати до позовної заяви, щоб довести і визначити розмір компенсації – читайте поради фахівців Кременецького місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Що робити, якщо вас затримали працівники поліції?
Затримання – чи не найпошреніший спосіб зловживання правами людини. Правоохоронні органи часом переходять межу, визначену в кримінально процесуальному законодавстві, а затривані в свою чергу не знають своїх прав та методів захисту. Тож фахівці системи БПД Рівненщини роз'яснюють як мінімізувати негативні наслідки затримання та які дії мають бути першочерговими. 
Читати детальніше
Як діяти покупцеві, коли необхідно повернути товар належної якості?
Згідно закону, товар можна повернути назад в магазин протягом 14 днів за умови, що ви ним не користувалися. Разом з тим, існує перелік товарів, які не підлягають обміну або поверненню. Детальніше про це, а також як повернути товар належної якості в магазин і отримати назад свої гроші, причому на законних підставах і без зайвих хвилювань – читайте у консультації фахівців системи БПД Полтавщини.
Читати детальніше
Спадкування за законом
Чинним законодавством України передбачено два види спадкування: спадкування за заповітом, спадкування за законом. Про підстави закликання до спадкування за законом та черговість спадкування – роз’яснюють фахівці Слобожанського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Чи повинні чоловік або дружина матеріально підтримувати один одного?
Хто з подружжя має право на утримання після розлучення? Який порядок сплати аліментів? Як укласти договір про припинення права на утримання за домовленістю подружжя? Відповіді на ці та інші питання читайте у консультації фахівців Ніжинського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Термін випробування на прийнятті на роботу: тривалість, умови та особливості
Комусь доводиться часто змінювати місце роботи, хтось робить це вперше. Але у кожному випадку важливо знати юридичні деталі випробувального терміну на новому робочому місці, його тривалість та для кого випробувальний термін не встановлюється. Пропонуємо вашій увазі консультацію фахівців Теплодарського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Як уникнути або значно зменшити негативні ризики у відносинах з кредитором?
Як банк повинен обходитися з позичальником, який потрапив у скрутне фінансове становище? Чи можуть відібрати житло за несплату кредиту? Який порядок дій для учасників АТО при зверненні до банку з проханням про реструктуризацію боргу? Відповіді на ці та інші питання читайте у консультації фахівці Гайсинського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Що робити, коли ціни на товар на ціннику і в чеку не співпадають? Чи можна фотографувати товар у супермаркеті? Чи має право охоронець проводити огляд речей та особистий огляд громадян? Відповіді на ці питання надають фахівці Бердянського місцевого центру з надання БВПД у черговій програмі «ПроПраво»  U+219D.svg
Захист прав потерпілих від гендерного насильства
Кожна 3-тя жінка у світі стає жертвою гендерного насильства. І важливо не залишатися на одинці з цією проблемою. Тож куди звернутися за допомогою - розповідає фахівчиня Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД Анастасія Гречка у програмі «Ранок на Лтаві» на телеканалі «Лтава»  U+219D.svg
Шахраї стають все вигадливішими і придумують нові схеми виманювання грошей. Жертвам дзвонять на мобільний або стаціонарний телефон і розповідають історію про те, що їх близька людина потрапила в біду або вчинила злочин. За «оперативне» вирішення «проблеми» вимагають гроші. Як уберегти себе від подібної ситуації, а також про інші схеми шахрайства по телефону - у черговому випуску передачі «Лінія захисту» U+219D.svg
Як правильно оформити земельні орендні відносини
Починаючи з 1 січня 2013 року в Україні істотно змінилися правила державної реєстрації прав на нерухоме майно і, в тому числі, земельні ділянки. Про те, які документи підтверджують право власності на земельну ділянку, що робити, якщо у документі, який засвідчує право власності відсутній кадастровий номер, як укласти договір оренди землі - дивіться у консультації фахівців системи БПД Дніпропетровщини в ефірі телекомпанії «Жовті Води» U+219D.svg
Соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей
На підставі яких документів учасники бойових дій та члени їх сімей мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті та чи однакові ці права? Як діяти учасникам АТО в разі відмови у безкоштовному проїзді? Які документи учасникам бойових дій необхідно надати для отримання безоплатного паркування і зберігання транспортного засобу? Хто має право, як отримати та які особливості застосування податкової пільги? Детальніше роз’яснює фахівець системи БПД Миколаївщини Вікторія Пазурчик у програмі «Це вас хвилює» на телеканалі «Миколаїв» U+219D.svg
Останнім часом в Україні фіксують дедалі більше випадків захворювання на кір. У межах профілактики у деяких областях, зокрема у Києві, дітям без щеплення заборонили відвідувати школи та дитячі садки. Чи мають вчителі право не пускати на заняття дітей без щеплень від кору - роз’яснюють фахівці системи БПД Одещини у сюжеті «7 каналу» U+219D.svg
Які штрафи чекають водіїв за порушення ПДР? За яких підстав поліцейський має право зупинити ваше авто? Чи можна довести невинуватість за порушення ПДР? Які права має водій при розгляді справи за адміністративне правопорушення? Відповідь на ці та інші питання надає начальник Горішньоплавненського бюро правової допомоги Сергій Тараненко у програмі «Ранок на Лтаві» на телеканалі «Лтава» U+219D.svg
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Фахівці Другого дніпровського місцевого центру з надання БВПД взяли участь у Міжнародному форумі
На початку грудня у м. Дніпро відбувся потужний Міжнародний форум «Політика попередження та протидії гендерному насильству в Україні: імплементація міжнародних стандартів та проблеми суспільного сприйняття», участь у якому взяли представники Другого дніпровського місцевого центру з надання БВПД. Захід пройшов у рамках Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства» та Всеукраїнського тижня права.
Фахівці системи БПД вивчають стандарти РЄ щодо захисту прав ВПО
Впродовж 18-19 грудня 2017 року відбувається ознайомчий візит до інституцій Ради Європи у Страсбурзі (Франція) представників національних партнерів проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні». Участь у ньому беруть фахівці та фахівчині системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Читати детальніше
Бюро правової допомоги завітало до парламентської столиці Європи
У рамках проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» 18-19 грудня 2017 року у складі делегації від України начальник Більмацького бюро правової допомоги» Анастасія Корбут відвідала європейські інституції у м. Страсбург (Франція). 
Підписання меморандуму про співпрацю з громадською організацією «Правозахисна організація «Права людини»
18 грудня 2017 року в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги директор центру Оксана Василяка та директори київських місцевих центрів з надання БВПД підписали меморандум про співпрацю з громадською організацією «Правозахисна організація «Права людини», яка спеціалізується на захисті прав і свобод людини. 
У Чернігові навчалися роботі з платформою правових консультацій «WikiLegalAid»
21-22 грудня в Чернігові відбувся тренінг з використання у роботі довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid». Учасниками навчального заходу стали працівники та працівниці місцевих центрів з надання БВПД у Чернігівській області; провели його – фахівці та фахівчині Координаційного центру та Київської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи.
Читати детальніше
Відбувся практикум для адвокатів щодо впровадження стандартів якості 
22 грудня 2017 року в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області відбувся навчальний практикум, присвячений впровадженню в системі безоплатної вторинної правової допомоги стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі.
У Рівному обговорили актуальні питання діяльності офісу громадського захисника у кримінальних провадженнях 
10 січня у приміщенні Регіонального центру з надання БВПД відбувся круглий стіл «Актуальні питання діяльності офісу громадського захисника у кримінальних провадженнях у Рівненській області на етапі становлення».
Фахівці Координаційного центру зустрілися з представниками Міжнародної асоціації адвокатів
16 січня 2018 року фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги зустрілися з делегацією Інституту з прав людини Міжнародної асоціації адвокатів, обговоривши практики взаємодії системи БПД з адвокатами.
Про соціальний та правовий захист військовослужбовців говорили на круглому столі в Києві
17 січня у приміщенні Командування Сухопутних військ Збройних Сил України (м. Київ) відбувся круглий стіл «Військова юстиція країн-партнерів: спрямованість на захист військовослужбовців», учасницями якого стали й фахівчині Координаційного центру з надання правової допомоги - начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук та її заступниця Наталія Марчук.
Про роль системи БПД щодо захисту прав жертв насильства говорили на круглому столі у столиці
25 січня у Києві громадська організація «Ла Страда-Україна» представила результати моніторингу обізнаності осіб, що постраждали від ґендерно зумовленого насильства про можливість отримати БПД та якість отриманих послуг.
Вакансії в системі БПД


ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
На посаду начальника відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області. Подробиці↓ 

http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/holovna/1806-oholoshennya-vakansiyu-01-2018

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
На посаду начальника відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області. Подробиці↓ 

http://lviv.legalaid.gov.ua/ua/vakansiia-u-rehionalnomu-tsentri-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy-u-lvivskii-oblasti

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
На посаду начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області. Подробиці↓ 

http://mykolaiv.legalaid.gov.ua/ua/holovna/pos

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
На посади начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів в Міловський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://kharkiv.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/n000231

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
На посади начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Вінницький, Гайсинський, Козятинський та Томашпільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/vakansii
Новини проекту «Адвокат майбутнього»
Шоста група учасників розпочала навчання
12-14 січня 2018 року шоста група Програми «Адвокат Майбутнього» пройшла навчання на першому модулі, який був присвяченій темі комунікації з клієнтом.
Читати детальніше
Безоплатна правова допомога в Україні: медіа дайджест
 ЗМІ про нас 
Удвічі зріс розмір винагороди адвокатів за надання БВПД
Розмір оплати за годину роботи адвоката за надання БВПД з 1 січня 2018 року збільшується вдвічі: з 2,5% до 5% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. 
Читати детальніше
Центри з надання правової допомоги зможуть залучати перекладачів
Центри з надання БВПД зможуть залучати перекладачів на підставі укладених договорів щодо надання послуг перекладу, у тому числі з фізичними особами-підприємцями/юридичними особами згідно з вимогами цивільного законодавства.
Читати детальніше
Дистанційні пункти доступу до БПД можуть бути відкриті у приміщеннях військових частин Збройних Сил України
Саме це, з-поміж іншого, передбачає Меморандум про наміри щодо співробітництва між Міністерством оборони України та Координаційним центром з надання правової допомоги, який сторони уклали 11 грудня.
Читати детальніше
У Кропивницькому на центральній площі провели правовий флешмоб 
26 грудня у Кропивницькому на площі Героїв Майдану фахівці центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області провели святковий правовий флешмоб. Під час заходу фахівці системи БПД надавали правові консультації, роз’яснення та тематичні буклети. 
Читати детальніше
Буковинцям нагадують про право на безоплатну правову допомогу
У повсякденному житті пересічним громадянам доводиться стикатися з проблемами, які так чи інакше потребують знання законів для вирішення їх у правовий спосіб. Постійна зміна законодавства, брак коштів для оплати послуг професійного юриста чи адвоката робить їх безпорадними перед власними проблемами.
Читати детальніше
У військових частинах ЗСУ можуть відкрити дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги
Саме це, з-поміж іншого, передбачає Меморандум про наміри щодо співробітництва між Міністерством оборони України та Координаційним центром з надання правової допомоги, який сторони уклали 11 грудня.
Читати детальніше
Адвокат захистив право дитини-сироти на частину квартири
До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин П., опікун дитини-сироти К. Чоловік просив допомоги у визнанні права власності на спадкове майно за своїм підопічним після смерті матері. 
Читати детальніше
У Полтаві обговорили результати роботи фахівців системи БПД за рік
21 грудня 2017 року відбулася нарада керівного складу системи безоплатної правової допомоги в Полтавській області з метою підведення підсумків роботи у 2017 році та забезпечення оптимального планування і підготовки до роботи у 2018 році.
Читати детальніше
У Рівному відкрито офіс громадського захисника у кримінальних провадженнях
27 грудня у Рівному розпочав роботу офіс громадського захисника у кримінальних провадженнях – пілотний проект, який впроваджується у Рівненській і Вінницькій областях та м. Київ.
Читати детальніше
У Конотопський центр БВПД за допомогою протягом року звертались понад 5 тисяч разів
Усього місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги зареєстровано 5029 звернень протягом 2017 року. Про це йшлося під час звіту про виконану роботу Конотопським місцевим центром з надання БВПД.
Читати детальніше
Воїнам АТО розказали про вирішення правових проблем
Днями в рамках Всеукраїнського тижня права фахівці системи безоплатної правової допомоги Херсонщини зустрілись з воїнами АТО та військовими капеланами міста Каховка.
Читати детальніше
Антикорупційна інформаційна кампанія у системі безоплатної правової допомоги
Одні із цінностей, які сповідує команда системи безоплатної правової допомоги, – прозорість, підзвітність, довіра наших клієнтів та партнерів. З метою мінімізації корупційних ризиків, усунення ситуацій конфлікту інтересів у роботі центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, створення механізму запобігання корупції у системі безоплатної правової допомоги та виявлення фактів, які свідчать про корупцію, а також їх усунення та попередження в майбутньому – ми створили цілодобову «антикорупційну» лінію (044) 364 17 47 та проводимо відповідну інформаційну кампанію. 
Читати детальніше
Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році
У 2017 році до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось 10 884 осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Усі вони отримали необхідну правову допомогу за рахунок держави – від правових консультацій до представництва інтересів у судах.
Читати детальніше
Жертвам насильства та дітям розширили доступ до безоплатної правової допомоги
7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.
Читати детальніше
Озброєні юридичними знаннями
Понад 10 тис. людей, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримали БВПД. Тож як фахівці центрів та бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із ними захищають права ветеранів війни, у тому числі учасників АТО, - читайте в газеті «Урядовий кур'єр».
Читати детальніше
Допомога військовослужбовцям та захист їх прав – одне із важливих завдань системи БПД
Які права мають учасники бойових дій, у тому числі АТО, з яких питань захисники звертаються до центрів та бюро правової допомоги та як Кропивницький місцевий центр з надання БВПД допомагає військовослужбовцям – розповідає інтегратор Олена Морозова у сюжеті передачі «Лінія захисту+» на телеканалі «Кіровоград» U+219D.svg
Криворізькі місцеві центри з надання БВПД запрошують городян до муніципального бюро "Віза". Віднині там можна отримати кваліфіковану безоплатну правову допомогу. Деталі дивіться у сюжеті ТРК "Рудана" U+219D.svg
Фахівці Ізмаїльського місцевого центру з надання БВПД щомісяця проводять зустрічі з городянами та намагаються допомогти їм у вирішенні їх проблем. Під час чергової зустрічі говорили про те, як прийняти спадок. Докладніше – у сюжеті телеканалу «Бессарабія» U+219D.svg
Про роботу Другого криворізького місцевого центру з надання БВПД
Про роботу Другого криворізького місцевого центру з надання БВПД та з яких питань громадяни звертаються найчастіше, розповідають у сюжеті ТРК «Рудана».
Якщо Ви мешкаєте на Дніпропетровщині та Вам потрібна правова допомога - звертайтеся до центрів у Кам'янську, Дніпрі, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді. Адреси тут 
http://bit.ly/2Aa9vTz  
U+219D.svg
Як отримати безоплатну правову допомогу у Харькові?
Хто може отримати безоплатну правову допомогу, з яких питань найчастіше звертаються до Третього харківського місцевого центру з надання БВПД та де на Харківщині працюватимуть нові дистанційні пункти доступу до БПД - дивіться у випуску програми «PROЗАКОН» U+219D.svg
Безоплатна правова підтримка допомагає знайти шляхи вирішення юридичних проблем
Розлучення, стягнення аліментів, тлумачення заповітів - з такими питаннями найчастіше звертаються до Віньковецького бюро правової допомоги. Про роботу бюро та Хмельницького місцевого центру з надання БВПД, зокрема виїзди в населені пункти області для надання правової допомоги, дивіться у сюжеті на 33-й каналі U+219D.svg
За 2017 рік до центрів з надання БВПД в Чернівецькій області звернулося понад 7,5 тисяч громадян. Найчастіше буковинці звертаються за консультаціями з питань, які стосуються розлучення, стягнення аліментів, пенсійної реформи. Подробиці дивіться у сюжеті ТРК «Буковина» U+219D.svg
За статистикою на контрольному пункті в'їзду-виїзду «Новотроїцьке» кордон перетинають в середньому 7 тис. людей на день. Для них тут працюють пункти обігріву, мобільний шпиталь, а відтепер – і консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги. Подробиці дивіться у сюжеті телеканалу «ДоТеБе» U+219D.svg
Про види затримання та порядок інформування центру з надання БВПД про затримання
Про види затримання - адміністративне та кримінально-процесуальне, скільки може тривати затримання, а також про порядок інформування регіонального центру з надання БВПД про затримання особи – розповідає директорка центру з надання БВПД Вінниччини Марина Лукіянова у черговому випуску програми «Маю право» на ТРК «Вінтера» U+219D.svg
Новини порталу «Правовий простір»
Як не придбати замість житла «кота в мішку»
Протягом останніх 10 років в Україні не вщухають скандали навколо будівництва багатоквартирних будинків за рахунок залучення грошових коштів майбутніх власників житла. Підводні камені договору про дольову участь в будівництві, які можуть підстерігати тих, хто ризикнув вкласти свої гроші у ще не зведену нерухомість, вивчав юрист Херсонської громадської організації «ІРЦ «Правовий Простір».
Читати детальніше
«Сім історій успішних ромських жінок України» побачили у Кременчуці
Документальний цикл «Сім історій успішних ромських жінок України» побував на Полтавщині. До Кременчука творчу групу проекту наприкінці грудня 2017 року запросили активісти, які об’єднуються для створення першої у місті ромської молодіжної громадської організації.
Читати детальніше
Затримують зарплату – справа житейська? Ні, кримінальна!
Певно, кожен із найманих працівників хоча би раз у житті стикався із затримкою заробітної плати. Однак мало хто знає, що за таку «дрібницю» господар підприємства може понести кримінальну відповідальність. У яких випадках і коли можна починати апелювати до боржника нормами закону, підказують юристи Сєвєродонецього Офісу Мережі правового розвитку – на прикладі зі своєї практики.
Читати детальніше
ПРИКЛАДИ УСПІШНОГО ЗАХИСТУ ТА ПРЕДСТАВНИЦТВА ІНТЕРЕСІВ У СУДАХ 
Іван Куліков
Тел.: (063) 414 99 88
 
Адвокат Іван Куліков на підставі доручення Регіонального центру від 8 липня 2017 року 
№ 014-0001789 захищав інтереси клієнта, який обвинувачувався у вчиненні крадіжки ч. 1 ст. 185. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до трьох років.
Підзахисний обвинувачувався у тому, що в кінці березня 2017 року він, маючи доступ до домоволодіння потерпілої, таємно викрав майно, а саме три автошини з дисками, чим завдав потерпілій матеріальних збитків на суму 1 105 гривень.
У судовому засіданні адвокат завдяки вдало проведеному допиту встановив, що показання потерпілої суперечать показанням свідків, які були очевидцями події. Крім того, вказав на те, що інші свідки, допитані в судовому засіданні, не були очевидцями події і про скоєний злочин дізнались від потерпілої або коли виступали у ролі понятих.
Так, обвинувачений пояснив, що потерпіла сама віддала йому колеса, допомогла винести з приміщення аптеки. Потерпіла ж зазначила, що обвинувачений таємно викрав належне їй майно, виносити колеса вона йому не допомагала. Крім цього, зазначила, що з 10-11 перебувала у магазині і вважає, що саме в цей час обвинувачений здійснив крадіжку.
Троє свідків були родичами потерпілої, які про крадіжку дізнались безпосередньо від неї. Крім цього, один із них був понятим під час огляду місця події. Крім цього, двоє свідків, які були очевидцями того, як обвинувачений виносив колеса з аптеки, зазначили, що бачили як йому допомагали їх виносити. Крім цього, бачили потерпілу в приміщенні аптеки у той час, коли обвинувачений переносив колеса до автобусної зупинки.
Завдяки правильно поставленим питанням адвокат довів суду, що показання потерпілої не відповідають дійсності та спростовуються показаннями свідків.
Заслухавши думку учасників та дослідивши матеріали справи, Врадіїївський районний суд Миколаївської області 18 вересня 2017 року виніс вирок, яким повністю виправдав клієнта адвоката Кулікова у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення.
Олександр Яворівський
Тел.: (067) 352 04 55
yavorivskiy62@ gmail.com
Л. пред’явлено обвинувачення у тому, що працюючи в 2007–2008 роках на посаді оперуповноваженого оперативного відділу податкової міліції, будучи службовою особою, умисно придбала, склала і внесла до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, а також використала підроблені документи для заволодіння державними коштами, виділеними на оплату відряджень, шляхом обману та зловживання довірою, вчиненому повторно. Правова кваліфікація – ч. 2 ст. 190 КК – шахрайство, вчинене повторно – злочин середньої тяжкості за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років, службове підроблення ч. 1 ст. 366 КК – злочин невеликої тяжкості, за який передбачено максимальне покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Захист обвинуваченої на підставі доручення від 24 листопада 2015 року № 1281 здійснював адвокат Олександр Яворівський.
Під час неодноразових судових розглядів кримінального провадження під час допитів факт внесення в офіційні документи неправдивих відомостей та складання неправдивих документів, які в подальшому надала в бухгалтерію та отримання коштів, Л. заперечила і повідомила, що у всіх готелях вона проживала. Квитанцій та касових ордерів про проживання в готелі вона ніде не купувала, а отримала в готелях, в яких фактично і проживала.
Адвокат довів, що проведеним попередньо досудовим розслідуванням також не враховано той факт, що не встановлено та не допитано низку осіб, яких необхідно було допитати як свідків, а тепер виконати такі дії неможливо.
Враховуючи те, що під час досудового розслідування не видається можливим довести вину Л., постановою прокурора від 30 серпня 2017 року кримінальне провадження закрито.
Анастасія Васеньова
Тел.: (099) 056 05 70
mykolaiv2.mykolaiv@legalaid.mk.ua 
До Другого Миколаївського місцевого центру з надання БВПД за допомогою звернувся громадянин П. з питанням щодо зняття арешту з усього належного йому рухомого та нерухомого майна. Вказані обтяження було накладено в 2012 році державним виконавцем на вимогу управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за заборгованість із страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1540 гривень. На сьогодні заборгованість гр. П. сплачена, виконавче провадження завершено. Проте через знищення матеріалів виконавчого провадження за сплином терміну зберігання зняти арешт в позасудовому порядку неможливо. 
Для складання цивільного позову та здійснення представництва інтересів П. в суді Центром було призначено начальника відділу представництва Васеньову Анастасію, що діяла згідно з наказом від 10 березня 2017 року № 1402-0000035.
Фахівцем центру було направлено запит до РСР МВС в Миколаївській області, отримано витяги про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна, подано заяву до ДВС про зняття арешту. Після отримання необхідних документів представник центру склала позовну заяву, в якій просила суд зняти арешт з усього належного гр. П. рухомого та нерухомого майна, оскільки підстави для накладення арешту на теперішній час відсутні у зв’язку із завершенням виконавчого провадження, а механізм зняття арешту державним виконавцем по завершеному виконавчому провадженню відсутній, та у інший спосіб усунути перешкоди, які є наслідками застосованих обтяжень, неможливо. Також Анастасія Васеньова подала до суду заяву про звільнення позивача від сплати судового збору.
Завдяки правильно обраній правовій позиції та грамотно складеній позовній заяві представника центру 1 листопада 2017 року Жовтневий районний суд Миколаївської області задовольнив позовні вимоги клієнта і зняв арешт з усього належного йому рухомого та нерухомого майна. Також було задоволено клопотання представника центру і звільнено позивача від сплати судового збору. 
 
Оксана Мусієнко
Тел.: (098) 573 06 85
musienko_ok@ukr.net
До Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією іншої особи звернувся громадянин М., інвалід другої групи. 
Чоловіка незаконно перевели на іншу посаду, а потім звільнили за п. 2 ст. 40 КЗпП України.
Громадянин М. вирішив звернутися до суду, аби скасувати відповідні накази директора підприємства, на якому працював, та поновитися на попередній посаді.
Доручення видане адвокату Оксані Мусієнко.
Адвокат, здійснивши попередній аналіз справи, встановила, що громадянин М. є інвалідом 2-ї групи з дитинства, а тому, відповідно до акта огляду медико-соціальної експертної комісії і висновку комісії про умови та характер праці, йому протипоказана праця у нічний час, на висоті, з рухомими механізмами, біля вогню, води.
Позивач був прийнятий на роботу на посаду слюсаря контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, а потім працював слюсарем з ремонту устаткування котелень, що за медичним висновком не протипоказано. 
За наполегливою пропозицією адміністрації підприємства чоловік, не усвідомлюючи можливих наслідків, написав заяву про переведення підсобним робітником, на підставі чого того ж дня і був виданий відповідний наказ без попереднього проведення медичного огляду і отримання відповідного висновку щодо можливості позивача працювати на зазначеній посаді за станом здоров’я. 
Через деякий час громадянин М. був направлений на позачерговий медичний огляд і за висновком медичної комісії було встановлено, що позивач не придатний для роботи підсобним робітником, що і стало підставою для звільнення останнього за п. 2 ст. 40 КЗпП України. Накази суперечать як чинному законодавству, так і локальним нормам підприємства, зокрема посадовій інструкції підсобного робітника.
Також адвокатом було встановлено, що громадянин М. пропустив строки звернення до суду, визначені ст. 233 КЗпП України, оскільки мав проблеми зі здоров’ям на фоні перенесених переживань через втрату роботи та неможливість працевлаштування в силу своєї інвалідності й великої кількості протипоказань до роботи. 
Адвокат Оксана Мусієнко подала адвокатські запити до медичного закладу, аби довести, що її клієнт дійсно неодноразово звертався за медичною допомогою та лікувався вдома самостійно. 
У результаті позовні вимоги громадянина М. були задоволені в повному обсязі. 
Конотопський міськрайонний суд Сумської області виніс рішення, яким поновив йому строк звернення до суду з позовом про скасування наказів директора підприємства, скасував накази про переведення та звільнення чоловіка та поновив його на посаді слюсаря з ремонту устаткування котелень п’ятого розряду. 
Також суд зобов’язав стягнути з підприємства на користь клієнта центру середній заробіток за час вимушеного прогулу та судовий збір. Виконання судового рішення в частині поновлення на роботі суд постановив допустити негайно.
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
Мобільні та дистанційні консультаційні пункти доступу до БПД
Правопросвітництво та консультування громадян на базі терапевтичного відділення в м. Шостка Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни
Для осіб, які проходять лікування в госпіталі у м. Шостці, а саме інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам АТО 11 січня інтегратор Шосткинського місцевого центру Юлія Зацаринна та начальник відділу правової інформації та консультацій Світлана Мязіна провели правопросвітницьку бесіду та надали правові консультації.
Читати детальніше
Адресна правова допомога для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями 
11 січня фахівці Охтирського місцевого центру з надання БВПД Марина Лапоног та Валерій Грабар у рамках пректу «Я МАЮ ПРАВО!» провели інформаційний захід для громадян поважного віку у Охтирському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та людей з інвалідністю.
Читати детальніше
Здійснено виїзний прийом громадян у Крижанівській сільській раді
11 січня 2018 року начальник Доброславського бюро правової допомоги Олена Осадча здійснила виїзний прийом громадян у Крижанівській сільській раді. Одним із питань, з яким звернувся мешканець села до фахівця, є порядок укладення договору довічного утримання.
Читати детальніше
Фахівець Сколівського бюро правової допомоги провела виїзний прийом у селі Тухля
15 січня 2018 року головний спеціаліст Сколівського бюро правової допомоги Христина Климух здійснила виїзний прийом громадян у селі Тухля.
Читати детальніше
Відбувся прийом громадян в Бучанській міській раді
16 січня відповідно до графіку роботи мобільних точок доступу керівник Ірпінського бюро правової допомоги Людмила Гараніна спільно з начальником Бучанського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Київській області, начальником Бучанського міського відділу ДВС ГТУЮ в Київській області, завідуючою Бучанською міської державною нотаріальною конторою провели сумісний прийом громадян у Бучанській міській раді.
Читати детальніше
Регіональний центр Рівненщини проводить роботу щодо забезпечення права на захист осіб, які потребують психіатричної допомоги
16 січня заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк спільно з представниками Департаменту з питань запобігання неналежного поводження в діяльності установ освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення Департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали Комунальний заклад «Острозька обласна психіатрична лікарня».
Читати детальніше
Мешканці с.Пигарівка Середино-Будського району отримали правові консультації
18 січня здійснено виїзний прийом у Пигарівську сільську раду заступником начальника Середино-Будського бюро правової допомоги Тетяною Харченко, під час якого проінформовано колектив сільської ради про діяльність центрів та бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Правопросвітництво
Правовий флешмоб у центрі міста Луцька
9 січня 2018 року представники системи БПД Волинської області спільно з працівниками Головного територіального управління юстиції у Волинській області провели святковий правовий флешмоб для лучан та гостей міста.
Читати детальніше
Правопросвітницький захід на базі Ратнівського центру зайнятості
10 січня 2018 року з метою підвищення рівня правової свідомості громадян, які стоять на обліку як безробітні, у Ратнівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість». 
Читати детальніше
Черняхівське бюро правової допомоги на варті ваших прав
З метою поширення інформації про права людини, механізми їх реалізації, проведення Всеукраїнського тижня права, ознайомлення з роботою Черняхівського бюро правової допомоги начальник бюро Дарина Павлова провела ряд правопросвітницьких заходів.
Читати детальніше
У Донецькій області розпочаті додаткові заняття з особовим складом ГУНП
З метою недопущення випадків порушення прав і свобод людини при затриманнях та доставлені працівниками поліції громадян до територіальних органів та підрозділів Головного управління Національної поліції в Донецькій області були розпочаті додаткові заняття в системі службової підготовки з особовим складом органів і підрозділів ГУНП в Донецькій області щодо вивчення питань реалізації та запобігання порушенням конституційних прав та свобод громадян.
Читати детальніше
Візит у Корналовицький дитячий будинок «Рідний дім»
27 грудня 2017 року представники Самбірського місцевого центру з надання БВПД – директор Микола Шийко з командою фахівців провели виїзний прийом у Корналовицькому дитячому будинку «Рідний дім». 
Читати детальніше
Полтавські ліцеїсти дізналися про систему безоплатної правової допомоги
З метою інформування про роботу системи БПД Полтавської області та її популяризації, 3 січня працівники Регіонального центру з надання БВПД провели «День відкритих дверей» для учнів Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського.
Читати детальніше
Під гаслом «Я МАЮ ПРАВО!»
Одним із напрямків діяльності Бердянського місцевого центру з надання БВПД є проведення правопросвітницьких та інформаційних заходів, робочих зустрічей з існуючими партнерами, налагодження якісної співпраці з ГО, державними установами, а після впровадження масштабного правопросвітницького проекту Міністерства Юстиції України «Я МАЮ ПРАВО! ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!» пріоритетним напрямком стало також інформування громадян про їх права згідно зазначеного проекту.
Читати детальніше
Інформування засуджених у рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»
16 січня 2018 року у Рожищенському районному відділі з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України проведено інформування засуджених у рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». 
Читати детальніше
У Херсоні говорили про правові проблеми учасників АТО та шляхи їх подолання
16-17 січня в Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонській області для провайдерів безоплатної правової допомоги, працівників відділів соціальної роботи, центрів надання адміністративних послуг, волонтерів та громадських активістів пройшов тренінг на тему «Основні аспекти подолання правових проблем учасників АТО на рівні громади». У заході також взяли участь представники Білозерської районної організації учасників АТО «Звитяга», Голопристанського союзу афганців, Комунального некомерційного соцпідприємства «Оберіг» Херсонської обласної ради.
Читати детальніше
Популяризуємо легальну зайнятість на семінарах для безробітних
17 січня 2018 року з метою підвищення рівня правової свідомості громадян, які стоять на обліку як безробітні у Любешівському та Камінь-Каширському районних центрах зайнятості, працівники бюро правової допомоги Волині провели семінари на тему «Легальна зайнятість».
Читати детальніше
У Лебедині говорили про реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів
17 січня у Лебединській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості проведено семінар начальником Лебединського бюро правової допомоги Сергієм Івановим разом з провідним юрисконсультом центру Анатолієм Кищиком серед осіб, які стоять на обліку щодо реєстрування транспортних засобів.
Читати детальніше
Підвищити правову свідомість краян мають на меті правопросвітницькі заходи та консультування громадян
Фахівці системи БПД на Закарпатті продовжують роботу з підвищення правової свідомості громадян та подолання правового нігілізму у державі. З цією метою фахівці центрів та бюро правової допомоги проводять правопросвітницькі заходи, консультування громадян, виїзні прийоми, вуличне інформування тощо.
Читати детальніше
У Чернігівському міському центрі зайнятості говорили про відповідальність за порушення роботодавцем законодавства про працю
17 січня 2018 року директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД  Володимир Бобруйко та головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Оксана Мурашко провели навчальний семінар для безробітних осіб. Темою для обговорення була відповідальність за порушення у сфері законодавства про працю у 2018 році.
Читати детальніше
Доступно про важливе для учасників АТО
18 січня начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Охтирського місцевого центру з надання БВПД Марина Лапоног взяла участь у семінарі з орієнтації на службу в Збройних Силах України, який проводився в Охтирському міськрайонному центрі зайнятості.
Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
«Правова абетка»: кримінальна відповідальність за отримання допомоги ВПО
ВПО отримують кримінальні покарання за соціальну допомогу. Це відбувається, якщо вони мають надмірні рахунки або житло. Правозахисники розповідають, як уникнути незаконного покарання.
62 випуск подкасту Олега Шинкаренка та Олени Сапожнікової «Правова абетка» виходить за підтримки мережі громадських приймалень та Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. Цей випуск із помічницею координатора громадської приймальні Гельсінської спілки у Сумах Наталією Єсіною присвячений незаконному притягненню внутрішньо переміщених осіб до кримінальної відповідальності.

Читати детальніше
Кримська правозахисниця Ольга Скрипник: «Обираючи захист прав людини, ви змінюєте своє життя»
Нове інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну».
З 2015 року Ольга Скрипник – голова правління громадської організації «Кримська правозахисна група». КПГ – громадська організація кримських правозахисників та журналістів, метою якої є сприяння дотриманню і захисту прав людини в Криму шляхом привернення уваги до проблем прав людини і міжнародного гуманітарного права на території півострова. Але учасники команди КПГ беруть участь у документуванні порушень прав людини та сборі доказів воєнних злочинів РФ у Криму з лютого 2014 року.

Читати детальніше
У Львові експерти обговорили, як усунути дискримінацію у сфері реєстрації фактів народження та смерті осіб на окупованих територіях
12 січня 2018 року у приміщенні Львівського прес-клубу відбувся експертний круглий стіл «Шляхи усунення дискримінації у сфері реєстрації фактів народження та смерті осіб на окупованих територіях України» Захід було організовано Центром правових та політичних досліджень «СІМ» та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Над випуском працювали
 Тетяна Бєлобородова
 
Приєднатися до групи "Безоплатна правнича допомога" у Facebook
Група для спілкування між усіма зацікавленими сторонами у забезпеченні доступності та покращенні якості  безоплатної правничої допомоги в Україні, «мережування» та встановлення партнерств. Також у цій групі можна ставити запитання, які стосуються надання та можливості отримання в Україні безоплатної правової допомоги, і знайти юридичні консультації з різних тем. 
Copyright © 2018 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp