Copy
Шановні колеги!
До Вашої уваги – Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні № 34.
Дайджест підготовлений спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, регіональними і місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та нашими партнерами.
З будь-яких питань стосовно дайджесту та системи безоплатної правової допомоги в Україні – пишіть нам:
press@legalaid.gov.ua
Усі попередні випуски дайджесту можна переглянути тут.
Дякуємо за увагу та гарного дня!
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ
Інформаційний дайджест
№34 (3) | 2018
(квітень)
   

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: РОЗВИТОК СИСТЕМИ І КОНТЕКСТ

Для системи безоплатної правової допомоги виготовили буклети шрифтом Брайля

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 02 травня 2018 року по 21 червня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Читати детальніше

Відтепер люди з вадами зору в усіх регіонах України будуть краще проінформовані про систему БПД. Завдяки українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та співпраці з редакцією Українського товариства сліпих «Заклик» для системи БПД виготовили 30 000 примірників буклетів шрифтом Брайля.
Читати детальніше

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Комунікатори системи БПД змінюють акценти в роботі
Як готувати та подавати інформацію, корисну для людей? Які зміни чекають на комунікаційні вектори системи БПД? Як працювати з соціальними медіа, писати новини та успішні історії? Як взаємодіяти зі ЗМІ? Про ці та інші аспекти правопросвітництва йшлося під час дводенного тренінгу для фахівців комунікацій регіональних центрів, інтеграторів місцевих центрів з надання БВПД та міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ.
Завдяки співпраці з системою БПД правові можливості військовослужбовців розширяться
Вйськовим, які опинились у скрутній ситуації та перебувають під слідством, необхідно оперативно забезпечувати якісний правовий захист. Про це йшлося під час зустрічі представників Координаційного центру з надання правової допомоги та Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ.
Підписання Меморандуму про співпрацю
Між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях та Громадською організацією «ЕкспертиЗа реформ»  підписано Меморандум про співпрацю.
Статистичні дані щодо роботи системи надання безоплатної правової допомоги

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

Як укласти угоду з лікарем? Усе, що треба знати про реформу
З 1 квітня в Україні стартувала система підписання декларацій із лікарями первинної ланки. І хоча цю тему обговорюють вже кілька місяців, багато питань залишаються відкритими. Як та з ким підписати декларацію? Чи може лікар відмовити пацієнтові в укладенні договору? Чи можливо викликати лікаря додому?
Читати детальніше
Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
Що робити, коли попри рішення суду один із батьків дитини ухиляється від сплати аліментів? Куди звернутися та які документи надати? У якому випадку припиняється виплата тимчасової допомоги? Подробиці у консультації фахівців Селидівського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Підстави для зупинення транспортного засобу працівниками поліції
Чи знаєте ви які є підстави для зупинки вашого авто працівниками поліції? Як захистити себе у разі непорозумінь з поліцією? Про це можна дізнатись у фахівців Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД.
Читати детальніше
Новації у правилах перетину кордону дітьми
Здобуття Україною безвізового режиму з ЄС стимулювало наших громадян більше подорожувати та відкривати світ дітям. Що змінилось у правилах перетину кордону дітьми, чи потрібен дозвіл на виїзд від обох батьків? Відповіді на ці та інші питання у роз’ясненні Долинського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
«Кредитні канікули», або як отримати відстрочку по кредиту? 
Взяли кредит і втратили роботу або всі кошти пішли на лікування близької людини? Цілком реальна ситуація. Як не запанікувати і не втратити сон через вчасне погашення кредиту? Ви можете скористатись послугою «кредитні канікули». Як це зробити і що для цього потрібно?
Читати детальніше
Ось як треба діяти, якщо інтернет-магазин завдав вам збитків
Купівля чи то телефону, чи сукні, чи продуктів харчування через інтернет стає все більш поширеним явищем серед українців. Але, на жаль, зростає і кількість скарг на недобросовісність «невидимих» продавців. У Чернігівському місцевому центрі з надання БВПД знають як відшкодувати збитки, завдані інтернет-магазином, та вміють захищати своїх клієнтів.
Читати детальніше
Як не пересваритися за межі: деякі правові аспекти добросусідства
Чи живуть в наш час «кайдашеві сім’ї»? Якщо йдеться про межі між сусідніми земельними ділянками, то таких, виявляється, немало. Сварки про спільні межі нерідко стають причиною сусідських конфліктів, психологічної напруги, а також ускладнень під час використання земельних ділянок. У Новгородському бюро правової допомоги неодноразово стикались з цим питанням і готові надати кваліфіковану правову допомогу.
Читати детальніше
Як поводити себе з телефонними шахраями?
«Рідні, я в біді!», такі слова часом лунають в телефоні, позбавляючи спокою і сну наших батьків. Іноді шахраї також кажуть, що вони з поліції, і є можливість врятувати близьку людину від покарання (наприклад, за скоєння ДТП чи крадіжку в магазині). Як поводити себе з телефонними шахраями?
Читати детальніше
Альтернативою оренді землі може бути емфітевзис
Якщо Ви хотіли б користуватись чужою земельною ділянкою, але не бажаєте оформлювати договір оренди, Ви можете скористатись іншим правом з незвичною назвою – «емфітевзис». Що це таке і чим він відрізняється від оренди землі? Які бувають підстави та терміни емфітевзису? Які обов’язки у землекористувача?
Читати детальніше
Ваші дії у разі залиття квартири сусідами
Чи знайома ситуація, коли з Вашої стелі після щойно завершеного ремонту тече сусідська вода? Або на стіні з’явились тріщини? Така прикрість може трапитись з кожним, але як діяти в цій ситуації знають далеко не всі. Фахівці Новоселицького бюро правової допомоги надають відповіді на питання: Як визначити розмір завданої шкоди? У чому була причина аварії пошкодження інженерних мереж, конструкцій? Хто визначає причини та обсяги шкоди?
Читати детальніше
Захист тварин від жорстокого поводження
Жорстоке поводження з тваринам, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі тгнуть за собою штраф від 9 до 21 неоподатковуваних мінімуму доходів громадян. За вбивство тварини в присутності дитини  обмеження позбавлення волі строком 3-5 років. Тож, про загальні правила поводження з тваринами – роз’яснюють фахівці Сахновщинського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Деякі питання сплати військового збору
Всі ми сплачуємо військовий збір у розмірі 1,5% зі своєї зарплати. А чи знаєте Ви, які інші доходи оподатковуються, а які – ні? Чи нараховують військовий збір на гроші, що були отримані в результаті процедури дарування або, наприклад, стипендію, що виплачується студентам і аспірантам? На ці та інші питання дають роз’яснення експерти Скадовського бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Стягнення боргу померлої особи
Які основні ознаки старих Що робити, якщо родич залишив Вам у спадок борги перед кредиторами? Як швидко кредитор може пред’явити Вам претензії про погашення боргу? Що буде у випадку, коли ніхто не приймає спадщину чи відмовляється від її прийняття, або взагалі у боржника не знаходиться спадкоємців за заповітом і за законом?
Читати детальніше
Де і як отримати гроші для дитини?
Особа, з якою проживає дитина, має право звернутися до суду з позовною заявою про стягнення з іншого члена сім’ї аліментів на утримання дитини. Які документи потрібно зібрати для звернення до суду та що враховується при визначенні розміру аліментів? Детальніше про це читайте у консультації фахівців Славутицького бюро правової допомоги.
Читати детальніше
Чи змінився в Україні порядок поховання?
Поховати померлого родича тепер можна виключно після отримання спеціального рішення суду та лише за результатами експертизи. Але ці законодавчі зміни стосуються не усіх, а лише тих осіб, котрі пішли з життя неприроднім шляхом.
Читати детальніше
Правовий лікнеп: як протидіяти колекторам
Укладення колективного договору є обов’язковим у випадку використання найманої праці, незалежно від кількості працюючих та форми власності підприємства. А от укладати чи не укладати колективний договір – кожен роботодавець вирішує самостійно, з огляду на штрафи і санкції. Про особливості та переваги укладання колективного договору читайте у консультації фахівців системи БПД Харківщини.
Читати детальніше
Позбавлення батьківських прав: правові підстави та наслідки 
Сьогодні часто трапляються випадки, коли одного з батьків, або ж і взагалі обох позбавляють батьківських прав, внаслідок чого дитина може залишитися сиротою. Проте, трапляються і такі ситуації, коли один з батьків принижує, б’є дитину, або ж не бере участь у її вихованні. В такому випадку таку особу потрібно позбавляти батьківських прав. Які підстави та наслідки позбавлення батьківських прав? Хто може звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав? Чи можливо їх поновити?
Читати детальніше
«Лише 20% з тих громадян, які звертаються до наших центрів, потім користуються вторинною правовою допомогою. Це говорить про те, що ми вчимо, ми даємо ту інформацію громадянам, яка істотно допомагає вирішувати свої проблеми самостійно, і є найменш витратним шляхом – ми економимо час і ресурси громадян», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк U+219D.svg
Хто відноситься до категорії «одинока матір»? Чи є одинокою матірю жінка, яка розлучена і виховує дитину сама? Як підтвердити право на додаткову соціальну відпустку одинокій матері? Роз'яснення надає фахівчиня Жовтоводського бюро правової допомоги U+219D.svg
Тема соціального захисту учасників АТО й надалі залишається однією з найбільш гарячих. Як оформити статус учасника АТО та отримати земельну ділянку? Чи можна позбутись штрафів по кредиту, якщо його отримано до служби в армії? Які особливості внесення записів до трудових книжок військовослужбовців та збереження робочого місця і зарплати? Чи мають пільги на оздоровлення діти учасників АТО? U+219D.svg
Чи можуть діти, які мають статус ВПО, стати на чергу на житло за місцем свого перебування? Чи існує норма поїздок для осіб, які мають пільги по оплаті проїзду усіма видами транспорту на міських і приміських маршрутах? Відповіді на ці питання надають фахівці Жовтоводського бюро правової допомоги U+219D.svg
Усе, що ви ще не знали про аліменти. У якому розмірі можна примусово стягнути аліменти? Які існують шляхи отримання аліментів? Як збільшити їх розмір? Які існують заходи впливу у разі несплати аліментів? Консультація від фахівців Першого запорізького місцевого центру з надання БВПД U+219D.svg
Як отримати спадщину чи оформити дарчу? Що робити, якщо минуло понад півроку з моменту смерті родича, а спадщину Ви так і не отримали? Подібні питання рано чи пізно постають перед кожним українцем. Програма «Право як цінність» підготувала роз’яснення фахівця Червоноградського місцевого центру з надання БВПД, які допоможуть вам орієнтуватись у питаннях спадкування U+219D.svg
Що значить «гроші ходять за пацієнтом»? Як оформити договір із лікарем? Чи можна змінювати лікаря? Які саме маніпуляції входять до гарантованого пакету первинної медичної допомоги? Подробиці в ефірі програми «Ваш консультант» на телеканалі «МІГ Южне» U+219D.svg
ФАКТИ ТА ПОДІЇ
Одеситів вчили вирішувати конфлікти за допомогою медіації
В Одесі представники правничої спільноти, HR менеджери, психологи, представників IT-сфери, ЗМІ та інших установ мали можливість навчитись вирішувати спори у позасудовому порядку. Ініціатором та організатором відкритої лекції «Медіація: Airbag для сторін конфлікту» виступила «Одеська міжрегіональна ресурсно-комунікаційної платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги.
На Львівщині правоохоронців та правників навчатимуть оперативно реагувати на насильство в сім’ї
Провести відповідні навчання та виробити чіткий механізм ефективного, а головне оперативного реагування на випадки домашнього насильства над дітьми та жінками – ці та інші рішення були ухвалені під час панельної дискусії «Ефективна взаємодія державних інституцій та громадськості Львівщини з метою оперативного відновлення порушених прав та захисту законних інтересів дітей та осіб, які постраждали від домашнього чи гендерного насильства».
Фахівців БПД Дніпропетровщини вчили роз’яснювати «пенсійні питання»
У Дніпрі у правовому клубі «PRAVOKATOR» відбувся унікальний просвітницький захід «Гідна пенсія – соціальний стандарт». Він орієнтований на працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дніпропетровщини, які допомагають вирішувати питання розрахунку та визначення пенсій.
Львівським адвокатам розповіли про більш дієві методи впливу на неплатників аліментів
Адвокати системи безоплатної правової допомоги Львівщини обговорили нюанси застосування нового законодавства, яке регламентує вирішення проблем домашнього насильства та захисту прав дітей.
Україна вивчила досвід Грузії у сфері ювенальної юстиції
Україна ознайомилася із досвідом Грузії з впровадження відновного правосуддя для неповнолітніх та планує застосовувати його під час розроблення вітчизняного законодавства у сфері ювенальної юстиції. Навчальний візит відбувся за участі представників Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Відібрано адвокатів для участі в проекті з медіації серед неповнолітніх
В Україні незабаром стартує пілотний проект, який стане підґрунтям для створення системи відновного правосуддя для неповнолітніх. Для впровадження проекту визначено Миколаївську, Харківську, Одеську та Львівську області, де вже відібрано по 20 адвокатів, які пройдуть відповідне навчання та набудуть навичок роботи медіатора.
Клієнтів системи БПД Львівщини консультуватимуть ефективніше
Швидко та професійно відповідати на правові запити клієнтів за допомогою платформи правових консультацій «WikiLegalAid» вчилися фахівці системи БПД Львівщини під час тренінгу, що пройшов 18-21 квітня у Львові.
В Одесі провели семінар-практикум «Адвокат-партнер системи безоплатної правової допомоги»
На базі Одеської міжрегіональної ресурсно-комунікативної платформи Координаційного центру з надання правової допомоги, адвокати-переможці ІХ конкурсного відбору відвідали семінар-практикум «Адвокат-партнер системи безоплатної правової допомоги».
На Вінниччині відбувся семінар-дискусія для працівників бюро правової допомоги
Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області організував семінар-дискусію за участю фахівців бюро правової допомоги та відділів представництва місцевих центрів з надання БВПД. На захід прибуло близько сорока працівників системи БПД з усієї області, включаючи директорів місцевих центрів з надання БВПД.
Якісні правові консультації громадянам стали метою тренінгу на Хмельниччині
Як надавати якісні правові консультації, послуговуючись інформаційно-довідковою платформою «WikiLegalAid», як готувати вичерпні роз’яснення для цієї платформи та яким чином удосконалити її можливості – над цими питаннями міркували фахівці й фахівчині системи безоплатної вторинної правової допомоги під час дводенного тренінгу, який відбувався 4 та 5 травня в Хмельницькому.
Вакансії в системі БПД


ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЮ
На посаду начальника відділу фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області. Подробиці↓ 

http://lviv.legalaid.gov.ua/ua/2323423423423

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
На посади начальників та головних спеціалістів відділів в Міловський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://kharkiv.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/n000231

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВАКАНСІЇ
На посади заступника директора, начальників, заступників начальників та головних спеціалістів відділів у Гайсинський та Томашпільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Подробиці↓ 

http://vinnytsya.legalaid.gov.ua/ua/pres-tsentr/novyny/vakansii
Ген справедливості
Як працює система безоплатної правової допомоги і хто консультується найчастіше?
Гендерна стратегія – це не формальний документ, він має забезпечувати реально рівний доступ жінок і чоловіків до всіх аспектів життєдіяльності – від зарплати до керівних посад. Таку думку висловив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк в ефірі «Громадського радіо».
Слухайте та читайте 
Чому ставлення до співробітниці як до потенційної «декретниці» є соціальною дискримінацією?
У другій програмі свіжого циклу «Гена справедливості» говоримо про соціальну дискримінацію Що таке соціальна дискримінація жінок? Про що говорить, а що замовчує законодавство? Чому важливо опиратися соціальній дискримінації і як їй можна протидіяти? Розповідає начальниця відділу організації надання БВПД Регіонального центру з надання БВПД в Херсонській області Олена Іпатенко.
Слухайте та читайте 
З Чаплинською ОТГ у нас найбільша тісна співпраця з питань захисту прав жінок, голова Чаплинської БПД
У третій програмі свіжого циклу Гена Справедливості з Олесею Чавурською, начальницею Чаплинського бюро правової допомоги у Херсонській області говоримо про співпрацю системи безоплатної правової допомоги Херсонщини з органами місцевого самоврядування, правозахисними громадськими організаціями та оперативними мобільними бригадами щодо захисту прав жінок, запобігання насильству над жінками та гендерної рівності.
Слухайте та читайте 
Обмежувальний припис: що це і як працює?
У четвертій програмі свіжого циклу «Гена справедливості» говоримо про те, як система безоплатної правової допомоги сприятиме протидії домашньому насильству. Одна з центральних підтем розмови обмежувальний припис. Що означає цей термін? Хто і як може отримати обмежувальний припис? Розповідають заступниця начальника Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук та начальниця відділу правової інформації та консультації Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД Олена Маньківська.
Слухайте та читайте 
КОРИСНІ ПРАКТИКИ В РОБОТІ ЦЕНТРІВ З НАДАННЯ БВПД 
Унікальні лекції, аналогів яким в Україні не було, розпочали проводити на Буковині
Замість вчителів – психолог, учасник АТО, фахівець системи безоплатної правової допомоги, священник та медики, а замість традиційних лекцій – спілкування і корисні поради. Незвичні заходи «Школа життя», під час яких і першу медичну допомогу навчать надавати; і розкажуть, як свої права відстояти, а ще розкриють історію України по-новому, бо розповідатимуть її справжні українські герої - старували у Чернівцях.
Читати детальніше
Старшокласники 16-ї школи міста Луцька дізналися про трудові права неповнолітніх
Представники Регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з партнерами з Луцького міського центру зайнятості провели правопросвітницький профорієнтаційний захід для учнів старших класів Луцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16. 
Читати детальніше
Діти з Кам’янського дізнались про способи протидії цькуванню
Хто стає булером? Хто стає жертвою булінгу? Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу? Відповіді на ці питання надавали фахівці Кам’янського місцевого центру з надання БВПД під час правопросвітницької гри «Булінг у школі».
Читати детальніше
Правопросвітництво, яке посідає провідне місце в роботі бюро правової допомоги
Проведення різнопланових правопросвітницьких заходів, спрямованих на підвищення правової обізнаності та освіченості громадян, а також розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, – це пріоритетний напрямок діяльності системи надання БПД Рівненщини.
Читати детальніше
Маленькі художники Липоводолинщини долучилися до створення 3D логотипу БПД
Працівники Липоводолинського бюро вирішили виготовити своїми силами масштабний стенд у форматі 3D з логотипом БПД і для зручності відвідувачів розмістити його у фойє приміщення. Одночасно знайшли собі «досвідчених помічників» з художнього відділення Липоводолинської дитячої школи мистецтв, які під керівництвом викладача Людмили Купки взялися розфарбувати виготовлені працівниками бюро об’ємні букви і фігури. 
Читати детальніше
У Біляївці фахівці бюро правової допомоги провели для дітей правову гру
Начальник Біляївського бюро правової допомоги Майя Мосейчук спільно з Біляївським районним центром зайнятості провела виїзний правопросвітницький захід для вихованців «Центру професійної реабілітації інвалідів «Хаджибей», що знаходиться у віддаленому куточку Біляївського району с. Холодна Балка. У закладі лікуються та навчаються діти з обмеженими можливостями.
Читати детальніше
Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО»
Відкриття виставки інформаційних матеріалів «Правова допомога - доступна кожному»
З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у правовий спосіб у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва працюватиме виставка інформаційних матеріалів «Правова допомога доступна кожному», відкрита в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».
Читати детальніше
Представники Арцизького місцевого центру провели вуличне інформування громадян
З нагоди міжнародного свята Дня праці в межах правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Арцизького місцевого центру та Саратського, Татарбунарського, Тарутинського бюро правової допомоги спільно з представниками органів юстиції розповідали громадянам про систему безоплатної правової допомоги.
Читати детальніше
Мобільний пункт консультування працював на центральній площі міста Тернополя
З метою підвищення правової обізнаності мешканців міста Тернопіль та у межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Регіонального та Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, а також ГТУЮ області провели інформування громадян щодо можливостей отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права.
Читати детальніше
Інформаційний захід для учасників АТО у Луцькому міському центрі зайнятості
У межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та з метою підвищення рівня правової обізнаності громадян, представники системи БПД Волині відвідали чергове засідання «Клубу учасників АТО та членів їх сімей».
Читати детальніше
Правовий екскурс в історію створення та розбудови системи БПД
Відвідуючи та знайомлячись з роботою Голопристанського місцевого центру з надання БВПД, учні 9-их класів разом з фахівцями центру зробили невеличкий екскурс в історію створення та розбудови системи БПД. Захід пройшов в межах загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», покликаного підвищити рівень обізнаності громадян про свої права та способи їх захисту.
Читати детальніше
Правове інформування людей з особливими потребами
У межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко та головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Оксана Мурашко завітали до громадської організації «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «Інтеграція».
Читати детальніше
Інформаційно-роз’яснювальний рейд з нагоди відзначення Дня охорони праці
У межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» з метою підвищення рівня правової обізнаності, правової культури та поінформованості громадян щодо реалізації захисту своїх прав фахівці Ковельського місцевого центру з надання БВПД проведений інформаційно-роз'яснювальний рейд, присвячений всесвітньому Дню охорони праці.
Читати детальніше
Правопросвітницький семінар для студентів
У педагогічному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся правопросвітницький семінар для студентів факультету дошкільної освіти, організований фахівцями Першого київського місцевого центру з надання БВПД спільно з керівництвом Святошинського районного у місті Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у місті Києві.
Читати детальніше

ПАРТНЕРСТВО

Новини проекту «Адвокат майбутнього»
Адвокати Майбутнього пройшли тренінг для тренерів
Один з партнерів та організаторів програми «Адвокат Майбутнього» проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» разом з Координаційним центром з надання правової допомоги провели триденний тренінг для тренерів з розвитку навичок роботи із вразливими групами клієнтів системи БПД. З-поміж 84 кандидатів, які подали заявки на участь у тренінгу, конкурсна комісія відібрала всього 18 осіб. І ми пишаємося тим, що серед відібраних учасників було 15 Адвокатів Майбутнього.
Читати детальніше
Адвокати Майбутнього серед «Нових лідерів»
Чотири випускники програми «Адвокат Майбутнього» беруть участь у проекті «Нові Лідери». Валерія Коломієць, Андрій Осіпов, Микола Касьян та Марина Старовойтова спробують свої сили у національному телепроекті. Для того, щоб потрапити до «Нових Лідерів», учасники представляли свої програмні цілі проекти, які покликані вирішити певні проблеми у суспільстві.
Читати детальніше
Новини порталу «Правовий простір»
Що робити, якщо правління ОСББ не виконує свої обов’язки
Неякісне виконання правлінням ОСББ своїх обов’язків – проблема, якій можна зарадити. Одним із виходів із ситуації є скликання та проведення загальних зборів, на яких може прийматися рішення про переобрання складу правління. Тонкощі процедури роз’яснює юристка Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ГО ІРЦ «Правовий простір».
Читати детальніше
Аліменти-2018: зміни в законодавстві
Юрист Вінницького Офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Подільський центр прав людини» Олександр Довбиш підготував актуальну консультацію про нове в законодавстві щодо виплати аліментів на дитину. Зокрема йдеться про обмеження для осіб, які заборгували аліментні виплати, зміни мінімальних розмірів аліментів та порядок організації громадських робіт для боржників. Важливим доповненням консультації є зразок рішення про виконання боржником суспільно-корисних робіт, видане однією з сільрад Вінничини.
Читати детальніше
Публічна дискусія: люди мають право на безоплатну правову допомогу!
12 квітня відбулася публічна дискусія щодо організації безоплатної правової допомоги на Херсонщині. У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, депутати, представники судів, громадські активісти, які займаються питаннями надання БПД.
Читати детальніше
Ефективно покращувати правові можливості громад можна лише співпрацюючи
Нещодавно відбувся круглий стіл на тему «Співпраця заради посилення правових можливостей громад». Про інструменти реагування на правові проблеми в громаді, а також місцеві програми надання безоплатної правової допомоги, розповіли Віталій Охріменко, заступник начальник управління «Київська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги, та Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі.
Читати детальніше
На Волині представлено Протокол про порядок взаємодії суб’єктів БПД та перенаправлення
Нещодавно у Ковелі, Волинська область, відбулась публічна дискусія, присвячена питанням надання в регіоні безоплатної правової допомоги. У зустрічі взяли участь представники державної системи надання БПД, її провайдерів та органів місцевого самоврядування.
Читати детальніше
Провайдери БПД налагоджують співробітництво
26 квітня 2018 у Києві відбулась відкрита підсумкова зустріч експертної групи за проектом «Підвищення доступу до правосуддя вразливих верств населення у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей».
Читати детальніше

Європейська практика правового захисту 
УГСПЛ та Український інститут прав людини презентували законопроект щодо держполітики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту
25 квітня 2018 року у Києві відбулась прес-конференція «Що захистить простих людей у конфлікті? Презентація законодавчої ініціативи громадянського суспільства».
Оксана Покальчук: «Ми закликаємо Україну ратифікувати Стамбульську Конвенцію»
Нове інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну» Оксана Покальчук має більш ніж десятирічний досвід роботи у сферах адвокатури і юриспруденції. 
На бакалавраті та магістерці навчалася в Академії адвокатури України. З 2015 року Оксана Покальчук займає посаду виконавчої директорки Amnesty International Україна. Перш ніж посісти позицію директорки, очолювала напрям «Освіта з прав людини» Amnesty International в Україні, працювала у Європейському суді з прав людини, юристкою в ЛГБТ-організації «Інсайт» та займалася приватною юридичною практикою.
Ті, кого не можна називати: неетична лексика. Частина 1. ВІЛ
Правозахисна група «СІЧ» розповідає про людей, яких у широкому загалі не прийнято називати, а тим більше – називати коректно.
«Правова абетка»: збереження робочого місця та платні військовослужбовцям
Якщо людина йде служити за контрактом, то роботодавець має зберегти не лише робоче місце, але й виплачувати зарплатню. Але деякі вирішують на цьому зекономити. Юристи радять, як із цим боротися.
80 випуск подкасту Олега Шинкаренка та Олени Сапожнікової «Правова абетка» виходить за підтримки мережі громадських приймалень та Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. Наш сьогоднішній випуск із адвокатом Олександром Франчуком присвячений проблемам із гарантіями працівникам, які вступають на військову службу за контрактом.

Читати детальніше
«Правова абетка»: перетин кордону з окупованими територіями
Порошенко заявляв, що Україна має 7% окупованих територій. Як же відвідувати ці області безпечно і легально, не маючи проблем із законом? Про це розповідають юристи на Громадському радіо.
82 випуск подкасту Олега Шинкаренка та Олени Сапожнікової «Правова абетка» виходить за підтримки мережі громадських приймалень та Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. Наш сьогоднішній випуск із координатором громадської приймальні у Покровську Артемом Безруком присвячений проблемам із перетином кордону із тимчасово окупованої території України.

Читати детальніше

Більше новин про роботу ситеми безоплатної правової допомоги 
читайте на сайтах наших
 регіональних центрів.
Дякуємо за увагу!
Приєднатися до групи "Безоплатна правнича допомога" у Facebook
Група для спілкування між усіма зацікавленими сторонами у забезпеченні доступності та покращенні якості  безоплатної правничої допомоги в Україні, «мережування» та встановлення партнерств. Також у цій групі можна ставити запитання, які стосуються надання та можливості отримання в Україні безоплатної правової допомоги, і знайти юридичні консультації з різних тем. 
Copyright © 2018 Coordination Centre for Legal Aid Provision, All rights reserved.

Our mailing address is:
Coordination Centre for Legal Aid Provision
73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv
Kyiv 04053
Ukraine

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
LegalAidUkraine · 73, Sichovykh Striltsiv str. Kyiv · Kyiv 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp